Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Z Polski do Japonii...rowerem


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Fotografia w wydaniu cyfrowym nie liczy sobie – jak mogłoby się wydawać – 5 czy 10 lat, lecz istnieje już od ponad ćwierć wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Z Polski do Japonii...rowerem
Dodał: Błażej Organisty 31.12.2015
Kilkadziesiąt unikatowych fotografii dokumentujących ponad 12 tysięcy przejechanych rowerami kilometrów z Polski do Japonii będzie można obejrzeć w Centrum Kultury "Zamek" od 7 stycznia podczas podróżniczej wystawy "Rowerowe Jamboree – sztafeta z Polski do Japonii". Wernisaż o godzinie 18:30 uświetni spotkanie z uczestnikami wyprawy: Ulą Ziober oraz Norbertem Skrzyńskim, którzy pokażą slajdy oraz opowiedzą o swoich wojażach po Kurdystanie i Pamirze. Wystawę można zwiedzać do 15 lutego 2016 roku.


2 stycznia 2015 roku wystartował z Warszawy śmiały projekt podróżniczy – rowerowa sztafeta zorganizowana przez Stowarzyszenie Afryka Nowaka oraz Fundację Światowe Jamboree.

Połączono siły, umiejętności i zapał, by w sposób sztafetowy przejechać w poprzek całą Azję i sporą część Europy. Rowerowe Jamboree scaliło idee przyświecające uczestnikom afrykańskiej sztafety śladami Kazimierza Nowaka z ideami skautowymi: społeczne działanie dla osiągnięcia wspólnych celów, podróże rowerowe oraz promocję Polski i Polaków na arenie międzynarodowej. W wyprawie udział wzięło 29 rowerzystek i 27 rowerzystów, którzy w trakcie dziewięciu etapów przejechali Europę, Azję Mniejszą, Bliski Wschód, Azję Centralną, Chiny, aż do Japonii.

fot. Norbert Skrzyński


Od stycznia do lipca 2015 r. odwiedzili trzynaście krajów, przekraczając dwanaście granic, w siedmiu strefach czasowych. O własnych siłach, wspólnie i dla promocji Polski - kandydata do organizacji 25. Światowego Jamboree w 2023 roku. W ciągu 210 dni przejechali 12321 kilometrów, w których wzięło udział od czterech do dziesięciu rowerzystów. Najstarsi z nich mieli po czterdzieści osiem lat, najmłodszym był ośmiolatek. Osiągnięto główny cel “sztafetowa pałeczka” dotarła 29 lipca 2015 roku do mety. W Yamaguchi rozpoczął się 23. Międzynarodowy Zlot Skautów – Jamboree, w którym udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy skautów z całego świata, również kilkusetosobowy kontyngent z Polski.

fot. Ula Ziober


Podczas trwania wyprawy wykonano niezliczoną liczbę zdjęć – spośród nich uczestnicy spotkania w CK Zamek zobaczą takie, które możliwie najpełniej obrazują przebieg projektu. Zawarte są one w otwieranej 7 stycznia wystawie.

GOŚCIE:
Ula Ziober - uczestniczyła w IV i VII etapie Rowerowego Jamboree - podczas spotkania opowie o Pamirze: "Pamir to niemal mityczna nazwa. W moich uszach brzmi tak samo dźwięcznie jak Himalaje, Hindukusz, czy Karakorum. Lodowi Rycerze, Braterstwo Liny to były bajki mojego dzieciństwa. Wychowałam się na opowieściach o wspinaczce w najwyższych górach światach i o polskich zdobywcach z lat siedemdziesiątych.

fot. Ula Ziober


Norbert Skrzyński - współorganizował i uczestniczył w sztafetowej wyprawie „Afryka Nowaka", a od 2012 roku organizuje Plener Podróżniczy im. Kazimierza Nowaka w Boruszynie. Uczestniczył w I, IV etapie Rowerowego Jamboree - podczas spotkania opowie o Kurdystanie i rozproszonych po całym świecie Kurdach.

Miejsce: CK Zamek Leśnica, Wrocław
Adres: pl. Świętojański 1, Wrocław
Pokaz slajdów: 7 stycznia, czwartek, godzina 18:30-20:30
Wernisaż wystawy: 7 stycznia , godzina 18:30
Wystawa czynna: do 15 lutego.
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 10:00 - 20:00; sobota - niedziela: 10:00 - 18:00
Więcej informacji: www.zamek.wroclaw.pl

Zobacz także:
Finisaż wystawy w Muzeum Narodowym w Krakowie
Fotoekspedycja do Indii
"Wracając do źródeł"
Nowa wystawa we Wrocławiu
Wernisaż wystawy Błażeja Pindora
Top 20 zdjęć 2015 National Geographic
Album Janusza Nowackiego
Finisaż wystawy "Większa połowa"
Rozstrzygnięcie konkursu Cyknij w recykling
Dziś wernisaż w Jastrzębiu Zdroju
Świeć Się – konkurs fotograficzny
Spotkanie w ramach Warsaw Photo Days 2015
Znamy laureatów konkursu "Rozwój w obiektywie"
Zdzisław Ryn promuje książkę we Wrocławiu
"To, co trwałe" Tomasza Tomaszewskiego

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.733s.