Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Dwie wystawy fotografii koncertowej


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Victor Hasselblad swoją karierę rozpoczął praktyką w zakładach Zeissa?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Dwie wystawy fotografii koncertowej
Dodał: Błażej Organisty 14.01.2016
Galeria Fotografii DeKa i Galeria Drugiego Planu organizują w piątek, 15 stycznia, dwa wernisaże. Oba rozpoczynają się o godzinie 18.00. W Galerii Fotografii DeKa można zobaczyć wystawę „Koncerty światłem malowane”, natomiast w Galerii Drugiego Planu „Koncert - pokonkursowo”. Obie ekspozycje potrwają do końca lutego.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Oba wernisaże w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach zorganizowano w ramach Wieczoru Sztuk Światłem Malowanego. Wystawy „Koncerty światłem malowane” i „Koncert - pokonkursowo” będą prezentowane do 29.02.2016 r.

Koncerty światłem malowane
"Koncerty światłem malowane" to pierwsza autorska wystawa warszawskiej fotografki koncertowej - Kary Rokity, organizatorki i promotorki wystaw fotograficznych o tematyce koncertowej. Pierwsza edycja Warszawskiej Wystawy Fotografii Koncertowej miała miejsce w 2012 r. i od tej pory kontynuowana jest co roku, za każdym razem przyciągając coraz większą rzeszę odbiorców. Podczas ostatniej edycji wystawy, która odbyła się w lutym 2015 r. w Cafe Progresja, prezentowane były prace ponad 30-tu fotografów koncertowych z Warszawy oraz trzech gości specjalnych. WWFK jest wydarzeniem, które na stałe wpisało się już w kalendarz warszawskich imprez.

fot. Kara Rokita


Na wystawie w Galerii DeKa prezentowane są prace autorki pochodzące z tzw. zbioru: "the best of" - najlepszych fotografii, które udało się zrealizować artystce w ciągu ostatnich 8 lat. A o swoich fotografiach mówi tak: – Moje zdjęcia nie są reportażem koncertowym w dosłownym tego słowa znaczeniu, ponieważ ukazują moje subiektywne podejście do artysty występującego na scenie i tego, jak ja go widzę przez obiektyw. Bo tak naprawdę na scenie i pod nią najbardziej liczą się emocje, klimat i muzyka.

fot. Kara Rokita


Kara Rokita fotografią koncertową zajmuje się od 2007 r., kiedy to zaczęła robić pierwsze zdjęcia dla magazynu Metal Hammer, z którym aktualnie współpracuje na stałe, fotografując zarówno małe, niezależne koncerty, jak i większe koncerty klubowe oraz festiwale (m.in. Sonisphere, Warszawa Brzmi Ciężko, Warsaw Orange Festival, Skrzyżowanie Kultur i inne). Kara Rokita w dniu 16.01.2016 r. w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach poprowadzi Warsztaty Fotografii Koncertowej.

Koncert - pokonkursowo
„Koncert - pokonkursowo” - wystawa najlepszych fotografii nadesłanych na I Konkurs Fotograficzny „Koncert” zorganizowany w 2015 r. przez Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach w ramach Boguszowickich Dni Młodych (Film, Muzyka, Foto). Celem konkursu było utrwalenie w fotografii subtelnego piękna koncertowej chwili, popularyzacja muzyki granej na żywo oraz ukazanie emocji towarzyszących koncertom.

fot. Bogusława Horszczaruk-Kaczyńska
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.576s.