Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Pokaz o Rumunii


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Do pierwszych aparatów dalmierzowych Canona (o nazwie Hansa Kwanon) w latach 1934–46 obiektywy produkował Nippon Kōgaku Kōgyō K.K. – czyli dzisiejszy Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Pokaz o Rumunii
Dodał: Błażej Organisty 28.01.2016
Na trzeci w tym roku pokaz slajdów w Lunie organizatorzy zapraszają w czwartek, 28 stycznia o godz. 19.00. Tym razem zobaczyć można będzie zbiór zdjęć: „Rumunia – przez Maramuresz i Bukowinę do Transylwanii” autorstwa Anny i Marcina Szymczaków. Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań „Slajdy In Mundo w Lunie”.


- Wśród większości Polaków pokutuje opinia, że Rumunia to kraj biedny, brudny, z dziurawymi drogami i żebrzącymi Romami. Będąc tam mieliśmy bardzo szybko przekonać się, że to utrwalone stereotypy mające niewiele wspólnego z rzeczywistością - przekonują autorzy zdjęć.

Rumunia – przez Maramuresz i Bukowinę do Transylwanii


Podczas ich podróży przez Rumunię zobaczyli pięknie odrestaurowane starówki kilkusetletnich miast oraz średniowieczne warowne kościoły w Transylwanii.

Rumunia – przez Maramuresz i Bukowinę do Transylwanii


W Maramureszu zachwycaliśmy wioskami, które tętnią życiem niczym żywe skanseny, a na Bukowinie będziemy podziwiać bajecznie malowane monastyry – wspominają.

Goście pokazu powędrują przez malownicze pasma górskie Karpat. Przekonają się, że to kraj wielu narodowości, które przeplatają się ze sobą na każdym kroku, tworząc niepowtarzalną mozaikę kulturową.

Rumunia – przez Maramuresz i Bukowinę do Transylwanii


Anna i Marcin Szymczakowie – z wykształcenia geografowie, z zamiłowania fotografowie. Ich przygoda podróżnicza zaczęła się już w czasach studenckich, kiedy zorganizowali wspólnie kilka trekkingowych wypraw w Andy, Ałtaj, Tien Szan, góry Elburs czy Alpy Japońskie, Himalaje i Pamir. Wtedy też zmierzyli się z Jedwabnym Szlakiem w zachodnich Chinach, Uzbekistanie i Iranie.

Rumunia – przez Maramuresz i Bukowinę do Transylwanii


15 października rozpoczęła się 3. edycja spotkań z podróżnikami „Slajdy In Mundo Lunie". W kolejne czwartki o godz. 19.00 w warszawskim kinie Luna będzie można obejrzeć pokazy slajdów z różnych rejonów świata. Podróżnicy opowiedzą o samotnym przejściu przez lasy równikowe Konga, absolutnej pustce Salaru de Uyuni, poszukiwaniu himalajskiego raju, średniowiecznej krainie kamiennych wież, motocyklowej podróży po bezdrożach Rosji i Azji Środkowej, a także o odkrywaniu świata równoległego, rowerowej przygodzie przez życie i wędrówkach z plecakiem przez świat.

Miejsce: Kino Luna
Adres: ul. Marszałkowska 28, Warszawa
Program spotkań: slajdypodroznicze.pl

Zobacz także:
"Mój Zamość" - wernisaż w piątek
Nowa wersja obiektywu Mitakon
Duchowe pogranicze - wernisaż
Kolejny pokaz zdjęć w Lunie
Dziś spotkanie z Przemysławem Pokryckim
Pokaz slajdów z Norwegii
Wernisaż wystawy "Kreacje Osobowości"
Wernisaż w Rybniku
Weekendowe wernisaże i spotkanie
Festiwal TERRA. Pokaz zdjęć z Bieszczad
Pierwszy pokaz cyklu In Mundo

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.692s.