Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Festiwal TERRA. Pokaz zdjęć z Bieszczad


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze zdjęcie zostało naświetlone nie na celuloidowym, ani nawet szklanym negatywie, lecz na płytce cynkowej pokrytej… asfaltem syryjskim?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Festiwal TERRA. Pokaz zdjęć z Bieszczad
Dodał: Błażej Organisty 24.11.2015
Grzegorz Leśniewski i Marcin Stańczyk od 8 lat fotografują bieszczadzką przyrodę. W niedzielę 6 grudnia o godz. 11.00, w ramach 15 edycji festiwalu TERRA zaprezentują diaporamę pod tytułem: "Karpaty wschodnie - nasze wspólne dziedzictwo"

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

O 15. edycji festiwalu TERRA, którego patronem medialnym jest portal Fotografuj.pl, informowaliśmy TUTAJ.

"Karpaty wschodnie - nasze wspólne dziedzictwo"
Organizatorzy festiwalu zapraszają na autorski pokaz diaporamy Grzegorza Leśniewskiego i Marcina Stańczyka "Rezerwat Biosfery Karpaty Wschodnie - nasze wspólne dziedzictwo." Fotograficzna opowieść o jednym z najdzikszych miejsc w sercu Europy, symbolicznym końcu świata ukrytym na styku trzech państw: Polski, Słowacji i Ukrainy.

fot. Marcin Stańczyk


Autorzy spędzili ostatnich 8 lat fotografując różne aspekty bieszczadzkiej przyrody – wielkie drapieżniki, życie karpackiej puszczy, malownicze pejzaże połonin, zaginione światy krainy dolin. Wędrując po trzech stronach bieszczadzkiej granicy Grzesiek i Marcin znaleźli nie tylko dziką, nieskażoną cywilizacją przyrodę, ale również zaklęty w czasie świat ludzi wciąż żyjących w rytmie wyznaczanym przez prawa natury.

fot. Grzegorz Leśniewski


Pokaz powstał we współpracy i pod patronatem Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

fot. Grzegorz Leśniewski


Grzegorz Leśniewski
Przyrodnik z wykształcenia, ukończył studia na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UMCS. Fotograf z zamiłowania i zawodu - od kilkunastu lat, za pomocą aparatu fotograficznego, próbuje uchwycić piękno polskiej przyrody. Jej bogatą i zróżnicowaną florę, malownicze krajobrazy gór, lasów i bagien, a w szczególności dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Od 2006 roku związany z Bieszczadami i Pogórzem Przemyskim, gdzie realizuje projekt fotografowania na wolności dużych drapieżników – wilka, rysia i niedźwiedzia – a także dokumentuje życie karpackiej puszczy.

fot. Grzegorz Leśniewski
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.11s.