Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  TERRA - 15. Festiwal Slajdów Podróżniczych


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Znany film Tima Burtona, Gnijąca panna młoda (Corpse bride), nakręcony został cyfrową lustrzanką?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

TERRA - 15. Festiwal Slajdów Podróżniczych
Dodał: Kamila Bałdyga 04.12.2015
Jubileuszowa 15. edycja Festiwalu Slajdów Podróżniczych TERRA, odbędzie się 5 i 6 grudnia w warszawskim Kinie Wisła. Już dziś warto zarezerwować grudniowy weekend, aby wybrać się do Indii, Omanu, Indonezji, na wyprawę rowerową do Ameryki Południowej, w Karpaty wschodnie, do Iranu, Ekwadoru i na trekking dookoła Annapurny w Nepalu.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Przez dwa dni Festiwalu miłośnicy podróży zobaczą zdjęcia wyświetlane na wielkim ekranie i usłyszą opowieści fotografujących podróżników. Organizatorami wydarzenia są Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, podróżnicy, fotografowie, organizatorzy wypraw trekkingowych w Himalaje.

TERRA


Fotografuj.pl jak co roku objął wydarzenie patronatem medialnym.

O tegorocznej edycji
Uczestnicy wybiorą się z Katarzyną i Andrzejem Mazurkiewiczami do Allahabadu na święto Kumbh Mela będące największym religijnym zgromadzeniem świata. Dotrą też do mniej znanych miejsc nad Gangesem we wschodniej części Indii (stany Bihar i West Bengal), przyglądając się ceremoniom religijnym i świętom oraz życiu codziennemu. Posłuchają orientalnej opowieści Marka Pindrala, który spędził w Omanie ponad 1001 dni i nocy.

Oman, fot, Marek Pindral


Anna Jaklewicz zabierze gości w podróż po odległych rejonach Indonezji zamieszkałych przez grupy etniczne o unikatowych zwyczajach. Poznają bliżej bissu – tzw. piatą płeć czyli transpłciowych szamanów. Będą uczestniczyć w niezwykłej rowerowej podróży na krańce świata, przejeżdżając w ciągu 2 lat aż 16 000 km rowerem przez Amerykę Południową i Australię. Agnieszka i Mateusz Waligóra opowiedzą o spełnianiu marzeń gdzieś na szczytach Andów.

Indonezja, fot. Anna Jakłewicz


Grzegorz Leśniewski i Marcin Stańczyk przedstawią fotograficzną opowieść o Karpatach wschodnich, jednym z najdzikszych miejsc w sercu Europy, symbolicznym końcu świata ukrytym na styku trzech państw: Polski, Słowacji i Ukrainy Pokażą nieskażoną cywilizacją przyrodę, ale również zaklęty w czasie świat ludzi wciąż żyjących w rytmie wyznaczanym przez prawa natury.

Karpaty, fot. Marcin Stańczyk
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.158s.