Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  TERRA - 15. Festiwal Slajdów Podróżniczych


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 potrafi sterować bezprzewodowo aż dziewięcioma lampami błyskowymi jednocześnie?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

TERRA - 15. Festiwal Slajdów Podróżniczych
Dodał: Kamila Bałdyga 04.12.2015
Jubileuszowa 15. edycja Festiwalu Slajdów Podróżniczych TERRA, odbędzie się 5 i 6 grudnia w warszawskim Kinie Wisła. Już dziś warto zarezerwować grudniowy weekend, aby wybrać się do Indii, Omanu, Indonezji, na wyprawę rowerową do Ameryki Południowej, w Karpaty wschodnie, do Iranu, Ekwadoru i na trekking dookoła Annapurny w Nepalu.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Przez dwa dni Festiwalu miłośnicy podróży zobaczą zdjęcia wyświetlane na wielkim ekranie i usłyszą opowieści fotografujących podróżników. Organizatorami wydarzenia są Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, podróżnicy, fotografowie, organizatorzy wypraw trekkingowych w Himalaje.

TERRA


Fotografuj.pl jak co roku objął wydarzenie patronatem medialnym.

O tegorocznej edycji
Uczestnicy wybiorą się z Katarzyną i Andrzejem Mazurkiewiczami do Allahabadu na święto Kumbh Mela będące największym religijnym zgromadzeniem świata. Dotrą też do mniej znanych miejsc nad Gangesem we wschodniej części Indii (stany Bihar i West Bengal), przyglądając się ceremoniom religijnym i świętom oraz życiu codziennemu. Posłuchają orientalnej opowieści Marka Pindrala, który spędził w Omanie ponad 1001 dni i nocy.

Oman, fot, Marek Pindral


Anna Jaklewicz zabierze gości w podróż po odległych rejonach Indonezji zamieszkałych przez grupy etniczne o unikatowych zwyczajach. Poznają bliżej bissu – tzw. piatą płeć czyli transpłciowych szamanów. Będą uczestniczyć w niezwykłej rowerowej podróży na krańce świata, przejeżdżając w ciągu 2 lat aż 16 000 km rowerem przez Amerykę Południową i Australię. Agnieszka i Mateusz Waligóra opowiedzą o spełnianiu marzeń gdzieś na szczytach Andów.

Indonezja, fot. Anna Jakłewicz


Grzegorz Leśniewski i Marcin Stańczyk przedstawią fotograficzną opowieść o Karpatach wschodnich, jednym z najdzikszych miejsc w sercu Europy, symbolicznym końcu świata ukrytym na styku trzech państw: Polski, Słowacji i Ukrainy Pokażą nieskażoną cywilizacją przyrodę, ale również zaklęty w czasie świat ludzi wciąż żyjących w rytmie wyznaczanym przez prawa natury.

Karpaty, fot. Marcin Stańczyk
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.269s.