Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Pokaz slajdów z Norwegii


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą jednoobiektywową lustrzanką małoobrazkową był wyprodukowany w 1948 roku Contax-S?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Pokaz slajdów z Norwegii
Dodał: Błażej Organisty 13.01.2016
Tegoroczną edycję pokazów slajdów podróżniczych w warszawskim kinie Luna zainauguruje „Norwegia - droga na północ” autorstwa Bożeny Jarzyńskiej i Marcina Dobasa. Organizatorzy zapraszają 14 stycznia o godz. 19.00.


Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań „Slajdy In Mundo w Lunie”. Bilet wstępu na pokaz kosztuje 16 zł.

Na początek na gości czeka piękna, nieskalana przyroda, niepowtarzalne krajobrazy, ostatnie dziewicze tereny w Europie jeszcze nie zadeptane stopami turystów. Surowa tundra, bezkresna kraina gór obfitująca we wspaniałe płaskowyże. Miejsce, gdzie szczyty o alpejskim charakterze stykają się z morzem a domki błyszczące ostrą czerwienią odcinają się od otoczenia. Kraj, w którym latem nie zachodzi słońce, słynący z górskich rzek, potężnych wodospadów i wyrzeźbionych przez lodowce fiordów.

Norwegia - droga na północ


Zdaniem autorów zdjęć Norwegia to raj dla amatorów wędrówek po górach, lodowcach i dzikich odludziach, w którym funkcjonuje niepisane prawo powszechnego dostępu do przyrody zaś wodę można pić z każdego napotkanego strumienia. Kraina reniferów, maskonurów i troli, stereotypowo kojarzona z zimnem i brzydką pogodą. To właśnie Norwegia – jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi. Droga na północ to opowieść o kraju, równie pięknym co Nowa Zelandia ale leżącym od nas tylko godzinę podróży samolotem.

Norwegia - droga na północ


Pasją Bożeny Jarzyńskiej od lat są góry i podróże przy okazji których fotografuje. Z kolei pasja Marcina Dobasa to przede wszystkim fotografia, ale nie żadna inna tylko podróżnicza i krajobrazowa. Nic więc dziwnego, że kiedy poznali się na studiach, spakowali plecaki, aparaty i autostopem ruszyli w świat. Jedenaście lat później wciąż wspólnie podróżują niezmiennie jako cel wybierając miejsca słynące z dzikiej przyrody, gór, lodowców, wulkanów i niezwykłych widoków.

Norwegia - droga na północ


Marcin Dobas to autor licznych publikacji, laureat konkursów, członek teamu fotografów Olympus. Obecnie swoją pasją do fotografii zaraża innych podczas prowadzonych autorskich warsztatów fotografii podróżniczej. Wspólnie łączą swoje pasje prowadząc wyjazdy fotograficzne.

Norwegia - droga na północ


15 października rozpoczęła się 3. edycja spotkań z podróżnikami „Slajdy In Mundo Lunie". W kolejne czwartki o godz. 19.00 w warszawskim kinie Luna będzie można obejrzeć pokazy slajdów z różnych rejonów świata. Podróżnicy opowiedzą o samotnym przejściu przez lasy równikowe Konga, absolutnej pustce Salaru de Uyuni, poszukiwaniu himalajskiego raju, średniowiecznej krainie kamiennych wież, motocyklowej podróży po bezdrożach Rosji i Azji Środkowej, a także o odkrywaniu świata równoległego, rowerowej przygodzie przez życie i wędrówkach z plecakiem przez świat.

Miejsce: Kino Luna
Adres: ul. Marszałkowska 28, Warszawa
Program spotkań: slajdypodroznicze.pl

Zobacz także:
Wernisaż wystawy "Kreacje Osobowości"
Wernisaż w Rybniku
Weekendowe wernisaże i spotkanie
Wernisaż Każdej minionej chwili
Spotkanie z podróżnikiem Krzysztofem Pielaszkiem
Wernisaż wystawy "Chorwacja"
Fotograficzne abstrakcje – konkurs Fotografuj.pl
Izerskie pejzaże – warsztaty i plenery fotograficzne
Z Polski do Japonii...rowerem
Finisaż wystawy w Muzeum Narodowym w Krakowie
Fotoekspedycja do Indii
Festiwal TERRA. Pokaz zdjęć z Bieszczad
Dziś wernisaż Odwróconych
Pierwszy pokaz cyklu In Mundo
Pokazy slajdów fotografii podróżniczej
Wojciech Gilewicz - spotkanie z artystą i pokaz prac

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.996s.