Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Canon EOS C500 – filmy rejestrowane w RAW 4K


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aparat Olympus E-3 wyposażony jest w 11-polowy autofokus, który w momencie premiery był najczulszym tego typu układem zastosowanym w tej klasie lustrzanek cyfrowych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Canon EOS C500 – filmy rejestrowane w RAW 4K
Dodał: Marcin Pawlak 13.04.2012
Canon zaprezentował kolejną kinową kamerę cyfrową nagrywającą w standardzie 4K (4096 x 2160 pikseli). Skierowana zarówno do twórców filmów, jak i całego przemysłu zajmującego się produkcją najwyższej jakości cyfrowych materiałów wideo, kamera EOS C500 oferuje doskonałą jakość rejestracji obrazu RAW 4K. Model będzie dostępny zarówno z mocowaniem Canon EF, jak i standardowym PL.


W listopadzie 2011 r. Canon zaprezentował model EOS C300 – pierwszą kamerę w systemie Cinema EOS, wkraczając tym samym do branży cyfrowej produkcji filmowej.
 
Ceniona przez profesjonalistów kamera EOS C300 oferuje wyjątkową jakość wideo, mobilność oraz możliwość rozbudowy, dzięki zgodności z obiektywami z serii Canon EF i EF Cinema. Nowe modele – EOS C500/EOS C500 PL będą oparte na tej samej zaawansowanej platformie, ale dodatkowo zaoferują możliwość rejestrowania wideo RAW 4K i sampling barw 4:4:4 podczas rejestrowania z rozdzielczością 2K.


Wspierając kolejną generację rozwiązań, w tym rejestrację wideo w rozdzielczości 4K i zapis w formacie RAW, EOS C500/EOS C500 PL pozwalają osiągać wyjątkowe efekty bez utraty jakości.
 
Praca na nieskompresowanych materiałach w rozdzielczości 4K pozwoli dostrzec ogromny potencjał linii doskonałych obiektywów EF Cinema, a w połączeniu z logarytmiczną korekcją gamma (Canon Log Gamma) operatorzy uzyskają satysfakcjonującą ich jakość i ekspozycję.
 
Dodatkowo, 12-bitowy RGB oraz sampling barw 4:4:4 podczas nagrywania 2K (2048 x 1080 pikseli ) gwarantują bogactwo kolorów i wysoką kompatybilność w przetwarzaniu, pozwalając na zastosowanie dodatkowych metod, takich jak np. chroma key. Obsługa częstotliwości 120p zarówno przy rozdzielczości 4K jak i 2K daje możliwość kreatywnej i elastycznej pracy, pozwalając na rejestrowanie wysokiej rozdzielczości materiałów wideo w trybie high-speed (zwolnione tempo).
 
Prototyp najnowszej kamery Canon EOS C500 będzie można zobaczyć podczas NAB 2012 – jednej z największych imprez branży wideo i mediów cyfrowych. NAB 2012 odbędzie się w dniach 16-19 kwietnia br. w Las Vegas , USA.

Strona producenta: www.canon.pl

Zobacz także:
Canon EOS C500 – filmy rejestrowane w RAW 4K
Sony Handycam NEX-VG20, czyli jak z aparatu zrobić kamerę
Polska na weekend: PODLASIE - gdzieś tam za Bugiem
Zwycięzcy konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto 2012
Jak fotografować w deszczu i mgle
5 wskazówek dla fotografów na 2016 rok
Panoramy w fotografii podróżniczej
Fotografia podróżnicza - porady na dobry początek
Neutralne filtry szare połówkowe w fotografii krajobrazowej
MAKRO – kilka porad na dobry i... tani początek
Rajd Dolnośląski - warsztaty fotograficzne w wydaniu Akademii Nikona
Wiem, co kupuję: monitor dla fotografa

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 3.051s.