Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Samsung chce konkurować z systemem Micro Four Thirds


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
System mechanicznej stabilizacji matrycy zastosowany w aparatach Olympus E-3 i E-510 nie powstał z myślą o fotografii cyfrowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Samsung chce konkurować z systemem Micro Four Thirds
Dodał: Jarosław Zachwieja 01.09.2008
Znany potentat elektroniki użytkowej (oraz partner Pentaksa na rynku lustrzanek cyfrowych) zapowiada opracowanie do 2010 roku własnego systemu aparatów kompaktowych z wymienną optyką.


W opublikowanym na łamach serwisu internetowego brytyjskiego czasopisma Amateur Photographer artykule, jego autor Damien Demolder opisuje największą niespodziankę swojej rozmowy z wiceprezydentem oddziału fotograficznego firmy Samsung, Byung Woo Lee. Wynika z niej bowiem, że Samsung od pewnego już czasu pracuje nad podobnym do zaprezentowanego przez firmy Olympus i Panasonic systemu Micro 4/3, czyli pozbawionym lustra oraz optycznego układu wizjera aparatem cyfrowym z wymienną optyką.
 
Choć pan Byung Woo Lee z oczywistych względów nie podał zbyt wielu szczegółów, to już teraz wiadomo, że nowy projekt Samsunga jest bardzo ambitny. Bazą dla systemu, który ma ujrzeć światło dzienne przed rokiem 2010 będą przetworniki obrazu APS-C, a zatem o wiele większe, niż stosowane w aparatach Four Thirds oraz Micro Four Thirds. Pierwszy aparat tego systemu ma wykorzystywać matrycę o rozdzielczości 14 megapikseli oraz dysponować zarówno elektronicznym wizjerem EVF jak i dużym wyświetlaczem LCD. Pomimo zastosowania większego przetwornika obrazu, nowe kompakty Samsunga mają zachować niewielkie rozmiary.

Samsung GX-20 – klon Pentaksa K20D, którego przetwornik obrazu ma znaleźć się w pierwszym aparacie kompaktowym nowego systemu firmy Samsung.

Powstaje oczywiście pytanie, czy nowy system zaprezentowany niemal 2 lata po Micro Four Thirds (współpracujące ze sobą korporacje Olympus i Panasonic zapowiadają zaprezentowanie pierwszego aparatu tego typu już na targach Photokina) będzie w stanie wyszarpnąć dla siebie choć kawałek "rynkowego tortu". Plany Samsunga są bardzo ambitne, bowiem firma ta nie zamierza zadowolić się pozycją "lidera drobnych graczy", lecz chce konkurować z takimi potęgami jak Canon czy Nikon. Jak będzie w rzeczywistości - przekonamy się sami.

Zobacz także:
Stylus Photo PX700W - nowe urządzenie wielofunkcyjne Epsona
Nowe aparaty średnioformatowe od Sinara
Nikon i Microsoft zawarły umowę patentową
Canon EOS 50D – oficjalne informacje
Canon sprzedał już 100 milionów kompaktów
Nikon D90 będzie kręcił filmy?
Canon planuje gruntowną modyfikację systemu EOS?
Mikro Cztery Trzecie – lustrzanka bez lustra?

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.297s.