Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Nikon i Microsoft zawarły umowę patentową


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Już w 1965 roku Canon zaprezentował lustrzankę małoobrazkową (model Pellix) ze stałym, półprzepuszczalnym lustrem?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nikon i Microsoft zawarły umowę patentową
Dodał: Jarosław Zachwieja 29.08.2008
Japoński potentat rynku fotograficznego oraz gigant z Redmont zawarły umowę, na mocy której będą mogły dzielić się opracowanymi przez siebie technologiami. Pakt ten ma doprowadzić do zwiększenia się jakości oferowanych przez obie fimy produktów, a zwłaszcza aparatów cyfrowych.


Umowa, jaką zawarli ze sobą obaj producenci dotyczy szerokiego spektrum produktów sprzedawanych przez obydwie firmy. Jest ono konsekwencją współpracy, jaką Microsoft oraz Nikon prowadzą już od wielu lat w zakresie rozwijania technologii zapisu zdjęć w formacie RAW oraz stosowania technologii Wi-Fi w aparatach cyfrowych. Możliwość swobodnej wymiany rozwiązań patentowych ma na celu zapewnienie obydwu firmom lepszych warunków do rozwoju swoich rozwiązań.
 
Jak skomentował to Josh Weisber, dyrektor oddziału Rich Media Group firmy Microsoft: "To porozumienie rozszerzy i wzmocni naszą, tak dotychczas pomyślną współpracę z Nikonem, dzięki czemu nasi klienci będą mieli dostęp do jeszcze lepszych produktów."
 
Z kolei wiceprezydent działu własności intelektualnej tej samej korporacji Horacio Gutierrez określił zawartą umowę jako "kolejny przykład tego, jak przywódcy korporacyjni mogą zbliżyć się do siebie poprzez ochronę własności intelektualnej dla dobra klienta".
 
Na temat porozumienia wypowiedział się też Naoki Tomino, dyrektor, członek zarządu firmy oraz menadżer Działu Własności Intelektualnej firmy Nikon. Według niego "porozumienie to jest naturalnym przedłużeniem długoterminowej współpracy obydwu firm, które w przyszłości doprowadzi do wprowadzenia na rynek nowych, wspaniałych produktów.

Historia Programu Licencjonowania Patentów firmy Microsoft
W grudniu 2003 roku Microsoft uruchomił nowy program mający na celu sprzedaż rozwiązań patentowych na zasadach licencji firmom trzecim. Od tego czasu podpisano już ponad 500 porozumień. Na liście firm, które skorzystały z możliwości uzyskania dostępu do zasobów Microsoftu znajdują się tacy potentaci, jak Alpine Electronics Inc., Fuji Xerox Co. Ltd., Kenwood Corp., Kyocera Mita Corp., LG Electronics, NEC Corp., Nortel Networks, Novell Inc., Olympus Corp., Onkyo Corp., Pentax, Samsung, Seiko Epson Corp. i Victor Co. of Japan Ltd. (JVC).

Strony WWW: www.nikon.com, www.microsoft.com

Zobacz także:
GP-1 – moduł GPS dla Nikona D90
Zdjęcia i filmy testowe z Nikona D90 już dostępne
Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3,5-5,6G ED VR – nowy kit
Nikon D90 – długo oczekiwany następca
Photosynth – wirtualna wycieczka za pomocą zdjęć
Nikon Capture NX 2.0.1 – poprawione błędy
Nowy serwis edukacyjny Nikona
Znana cena Nikona D90?
Nikon D90 będzie kręcił filmy?
Nikon COOLPIX P6000 – mały potwór (z GPS)
Nikon COOLPIX S60 – za jednym dotknięciem
Nikon COOLPIX S610, S610c, S710 i S560 - cztery eleganckie kompakty

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.269s.