Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Nikon D90 będzie kręcił filmy?


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Obiektywy typu zoom o rekordowo wysokiej jasności f/2 można spotkać wyłącznie w obrębie E-Systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nikon D90 będzie kręcił filmy?
Dodał: Jarosław Zachwieja 11.08.2008
W miarę upływu czasu pojawia się coraz więcej plotek na temat nowej lustrzanki Nikona dla wymagających amatorów. Niektóre z nich są dosyć szokujące, jednak potwierdza je opublikowane w Internecie zdjęcie, które z dużą dozą prawdopodobieństwa przedstawia nowego Nikona.


Cyfrowe lustrzanki dla zaawansowanych fotoamatorów to obecnie najbardziej "zaniedbany" segment aparatów D-SLR w ofercie Nikona. Oferowany w ramach tej serii model Nikon D80 jest konstrukcję dwuletnią, co biorąc pod uwagę dotychczasowy 1,5-roczny "cykl życia" aparatów tego producenta jest czasem bardzo długim. Teraz jednak nowy Nikon zbliża się wielkimi krokami, czego oznaką są publikowane w Internecie rozmaite plotki oraz przecieki na jego temat.

Zamieszczone na łamach bloga technologicznego nikonrumors.com najbardziej wiarygodne zdjęcie nowego modelu lustrzanki Nikon.

Według najbardziej wiarygodnych źródeł, następca "osiemdziesiątki", Nikon D90 będzie lustrzanką cyfrową z matrycą APS-C o rozdzielczości 12 megapikseli (tyle samo co Nikon D300). Wydajność jej oraz procesora aparatu umożliwi wykonanie w trybie seryjnym do 4,5 klatki na sekundę. Innymi charakterystycznymi cechami aparatu będą znacznie większy niż w D80 wyświetlacz LCD, tryb Live View oraz złącze odbiornika GPS. Podobnie jak Nikon D300, nowy model będzie dysponował również złączem HDMI.
 
Największą niespodzianką jest jednak obecność na korpusie niewielkiego mikrofonu oraz możliwość rejestrowania w trybie Live View ujęć filmowych. W ten oto sposób kolejna funkcja zarezerwowana dotąd wyłącznie dla aparatów kompaktowych stanie się również udziałem lustrzanek. Większość z tych plotek wydaje się potwierdzać zdjęcie aparatu oznaczonego jako Nikon D90 na łamach serwisu nikonrumors.com. Umieszczona tam fotografia fragmentu korpusu z kilku powodów nosi wysokie znamiona prawdopodobieństwa. Po pierwsze, nie jest to fotografia produktowa, a takie właśnie zdjęcia najłatwiej jest zmanipulować. Po drugie, korpus ten znacząco różni się w detalach od dotychczasowych aparatów Nikona (m.in. ze względu na charakterystyczne wycięcie przy krawędzi korpusu, które nie pojawia się w modelu D80, a w D300 jest wyraźnie płytsze i wykonane z jednego kawałka gumy).
 
Równolegle do Nikona D90 jego producent wprowadzi do sprzedaży nowy obiektyw Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G DX VR. Model ten będzie zapewne m.in. oferowany w zestawie z nowym korpusem jako bardzo uniwersalny zestaw fotograficzny. Nie są niestety znane żadne daty premiery nowego aparatu ani obiektywu. Wiadomo jednak, że w ciągu najbliższych tygodni firma Nikon planuje przeprowadzenie konferencji prasowej, na której zapewne ujawnione zostaną szczegóły dotyczące tego długo oczekiwanego aparatu.

Strona WWW: nikonrumors.com

Zobacz także:
Canon planuje gruntowną modyfikację systemu EOS?
Fotoamatorzy chcą wodoodpornych aparatów z wbudowaną pamięcią
Nikon COOLPIX P6000 – mały potwór (z GPS)
Nikon COOLPIX S60 – za jednym dotknięciem
Nikon COOLPIX S610, S610c, S710 i S560 - cztery eleganckie kompakty
Nikon Capture NX2 dla użytkowników "jedynki" (prawie) za darmo
Mikro Cztery Trzecie – lustrzanka bez lustra?
Lustrzanki zakazane na trybunach olimpijskich?
Większy bufor Nikona D3

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.896s.