Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Stylus Photo PX700W - nowe urządzenie wielofunkcyjne Epsona


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Wartość przysłony f/1.0 nie jest graniczną (najmniejszą) wartością ciągu przysłon, i że istnieją obiektywy większej jasności niż 1:1.0?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Stylus Photo PX700W - nowe urządzenie wielofunkcyjne Epsona
Dodał: Jarosław Zachwieja 01.09.2008
Przeznaczone dla fotografów niewielkie, sześcioatramentowe drukarki z możliwością skanowania i kopiowania obrazów to jedne z najbardziej interesujących tegorocznych urządzeń Epsona.


Urządzenia wielofunkcyjne, łączące w sobie funkcjonalność drukarki, skanera oraz kopiarki to bardzo popularne akcesoria wśród użytkowników domowych. Od niedawna można w tej grupie akcesoriów znaleźć również modele przeznaczone dla osób wykonujących wysokiej jakości odbitki zdjęć – wyposażone w poszerzoną paletę atramentów. Do tej klasy urządzeń należy też najnowsza seria bardzo uniwersalnych i rozbudowanych "skanero-drukarek" firmy Epson. W Europie sprzedawane będą w ramach serii Stylus Photo, w USA pod nazwą Artisan.

Stylus Photo PX700W

Linię nowych drukarek Epsona inauguruje Stylus Photo PX700W. Został on wyposażony w sześcioatramentowy moduł drukujący, wykorzystujący wysokiej jakości wodoodporne tusze Ultra Hi-Definition Claria. Wielkość kropli produkowanej przez te urządzenia kształtuje się na poziomie zaledwie 1,5 piktolitra, dzięki czemu wydruki są ostre i szczegółowe. Oprogramowanie zawarte w tych modelach umożliwia automatyczne korygowanie zdjęć przebarwionych oraz usuwanie efektu czerwonych oczu. Inna użyteczna funkcja nowych drukarek to drukowanie na standardowych arkuszach papieru zdjęć o rozmaitych formatach i w różnych układach. Użytkownik ma ponadto możliwość drukowania etykiet na przystosowanych do tego płytach DVD i CD.
 
Nowe drukarki Epsona odznaczają się również wysoką wydajnością. Zdjęcie w formacie 10x15 cm drukowane jest w ciągu zaledwie 10 sekund, odbitka 20x25 cm w 50 sekund. Maksymalna wydajność urządzenia wynosi około 38 stron w formacie A4 (wydruki kolorowe i czarno-białe).
 
Sprzedawany tylko na rynku amerykańskim Artisan 800 wyposażony jest dodatkowo w faks, który dzięki automatycznemu podajnikowi jest w stanie wysłać do 30 stron na minutę.

Epson Artisan 800 z wbudowanym faksem.

Obydwa modele są bardzo dobrze wyposażone funkcjonalnie: moduł łączności bezprzewodowej Wi-FI, Ethernet, czytnik kart pamięci, skaner o rozdzielczości 2400 dpi. Ponadto model Aristan 800, poza wspomnianym faksem, wyposażono w większy, bo aż 3,5-calowy wyświetlacz LCD (Stylus Photo PX700W vel Artisan 700 ma ekran 2,7-calowy).
 
Obydwa modele są już dostępne w sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych w cenie 200 dolarów za model Epson Artisan 700 oraz 300 dolarów za bardziej zaawansowanego Artisana 800. W Polsce sugerowana cena detaliczna to 799 zł (z VAT)

Ceny:
Epson Stylus Photo PX700W: 799 PLN
Epson Artisan 800: 299,99 USD
Strona producenta: www.epson.pl

Zobacz także:
Sanyo PLV-Z700 – FullHD dla oszczędnych
GP-1 – moduł GPS dla Nikona D90
Verbatim MediaStation - z dysku prosto na ekran TV
SanDisk Extreme III 30MB/s Edition
Epson V300 Photo – skaner dla fotografów
Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3,5-5,6G ED VR – nowy kit
Eleganckie ramki Sony DPF D80 i DPF D100
Canon EF-S 18-200mm f/3.5-5.6 IS – uniwersalny i lekki
Kieszonkowa ramka Jobo S4 Mobile
Wielozadaniowe Epsony - Stylus SX600FW i Stylus SX100

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.171s.