Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Canon EF-S 18-200mm f/3.5-5.6 IS – uniwersalny i lekki


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze zdjęcie zostało naświetlone nie na celuloidowym, ani nawet szklanym negatywie, lecz na płytce cynkowej pokrytej… asfaltem syryjskim?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Canon EF-S 18-200mm f/3.5-5.6 IS – uniwersalny i lekki
Dodał: Jarosław Zachwieja 26.08.2008
Równolegle do zaprezentowanej dzisiaj lustrzanki EOS 50D firma Canon wprowadzi na rynek nowy obiektyw o dużym zakresie ogniskowych. Będzie to od dawna oczekiwana już przez fotoamatorów konstrukcja typu 18-200 mm ze stabilizatorem obrazu.


Minęło sporo czasu, od kiedy firma Canon po raz ostatni zaprezentowała model obiektywu kierowany do fotoamatorów. Jednak uległo to zmianie – po ubiegłorocznej "papierowej" premierze zawodowych modeli Canon 200 mm f/2L IS USM i Canon 800 mm f/5.6L IS USM, producent ten zaprezentował coś dla fotoamatorów. Jest to nowa wersja hiperzooma EF-S 18-200 mm f/3.5-5.6 rozbudowana o stabilizator obrazu IS.


Nowy obiektyw stanowi ekwiwalent konstrukcji małoobrazkowej o zakresie 29-320 mm i jest przeznaczony wyłącznie dla lustrzanek z bagnetem EF-S. Canon EF-S 18-200mm f/3.5-5.6 IS składa się z 16 elementów optycznych w 12 grupach, a w jego skład wchodzą też soczewki asferyczne oraz niskodyspersyjne (UD), których celem jest zminimalizowanie efektów aberracji chromatycznej oraz dystorsji. Minimalna odległość ostrzenia obiektywu wynosi 45 cm. Najważniejszą nowością w nowym obiektywie jest zastosowanie w nim najnowszej generacji układu stabilizacji obrazu IS. Umożliwia on wydłużenie czasu naświetlania podczas wykonywania zdjęć "z ręki" nawet o 4,5 EV bez ryzyka uzyskania poruszonych zdjęć.
 
Poważną wadą nowej konstrukcji jest natomiast brak szybkiego napędu autofokusa USM. W sytuacji gdy zarówno konstrukcje dla systemów konkurencyjnych (Nikon AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200mm F/3.5-5.6G IF-ED) jak i wiele modeli producentów niezależnych (np. Sigma 18-125mm F3.8-5.6 DC OS HSM) dysponują tym udogodnieniem, zastosowanie tradycyjnego, powolnego i głośnego silniczka AF jest poważną wadą.
 
Obiektyw trafi do sprzedaży na terenie Europy i Ameryki na początku października. Jego cena w USA ma wynosić około 700 dolarów, co jak na model tego typu nie jest kwotą małą. Nieznana jest niestety polska cena nowego Canona EF-S – postaramy się uzupełnić tę informację, gdy tylko będzie ona dostępna.

Cena: 699 USD
Strona producenta: www.canon.pl

Zobacz także:
Nowy hiperzoom Canon PowerShot SX110 IS
Canon EOS 50D – oficjalne informacje
Upubliczniono zdjęcia Canona EOS 50D
Wyciekły dane techniczne Canona EOS 50D
Canon sprzedał już 100 milionów kompaktów
Olympus E3 z fleszem - promocja przedłużona
Nowe drukarki Canon Pixma MP480 i MP190

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.122s.