Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Upubliczniono zdjęcia Canona EOS 50D


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Panoramiczne monitory komputerowe o proporcjach obrazu 16:10 niemal idealnie spełniają zasady Złotej Proporcji?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Upubliczniono zdjęcia Canona EOS 50D
Dodał: Jarosław Zachwieja 25.08.2008
Po raz kolejny w ciągu ostatnich kilku dni z chińskich serwerów Canona wyciekły dane dotyczące najnowszej zaawansowanej lustrzanki amatorskiej. Tym razem są to zdjęcia produktowe najnowszego EOS'a oraz wykonane nim tzw. sample. Pojawiły się też pierwsze informacje na temat nowego, firmowego obiektywu EF-S typu hiperzoom.


Coraz trudniej uwierzyć, że "wycieki" informacji na temat nowych produktów największych potentatów przemysłu fotograficznego mają charakter niekontrolowany. Po tym, jak miesiące czerwiec i lipiec były pod tym względem zdominowane przez Nikona, sierpień bezapelacyjnie należy do firmy Canon. W przeciągu niecałego tygodnia do Internetu wypłynęły najpierw dane techniczne, a teraz fotografie produktowe oraz wykonane nowym Canonem EOS 50D zdjęcia testowe.


Patrząc na zdjęcia Canona EOS 50D nie sposób dostrzec podobieństwa tej konstrukcji do poprzednika. Widać, że budowa zewnętrzna modelu EOS 40D okazała się być krokiem w dobrym kierunku, gdyż skopiowano ją niemal w 100%. Oko wprawnego obserwatora dostrzeże jednak pewien drobny detal, który pozwala mieć nadzieję na to, że konstruktorzy Canona słuchają krytycznych głosów użytkowników – jest nim biały piktogram umieszczony obok przycisku Direct Print. Świadczy to o tym, że przycisk ten doczekał się w końcu alternatywnej funkcji działającej w trybie fotografowania. Kształt tego piktogramu (tylna ściana aparatu z wyróżnionym ekranem LCD) sugeruje, że funkcją tą może być włączanie i wyłączanie trybu Live View – co jest rozwiązaniem problemu niezbyt udanego mechanizmu włączania tego trybu zastosowanego w Canonie EOS 40D.


Ważnymi informacjami towarzyszącymi premierze każdej cyfrowej lustrzanki są tzw. sample, czyli udostępnione przez producenta zdjęcia wykonane danym modelem aparatu. Wraz ze zdjęciami Canona EOS 50D upublicznione zostały trzy sample, które – choć szybko zostały zdjęte z firmowej strony WWW – przedostały się do Internetu. Zdecydowaliśmy się opublikować na naszej stronie, gdyż zbiory tego typu mają tendencję do częstej zmiany położenia. Co za tym idzie, podane przez nas linki bardzo szybko stałyby się nieaktualne.
 
Sample 1 (plik JPEG; 4,2 MB) – Canon EOS 50D + EF-S 17-55 mm f/2.8 IS USM; ogniskowa 35 mm, f/4.5, czas naświetlania 1/400 sek., ISO 100
Sample 2 (plik JPEG; 5,5 MB) – Canon EOS 50D + EF 600 mm f/4L IS USM; ogniskowa 600 mm, f/8.0, czas naświetlania 1/8000 sek., ISO 1600
Sample 3 (plik JPEG; 6 MB) – Canon EOS 50D + EF 16-35 mm f/2.8L II USM; ogniskowa 27 mm, f/8.0, czas naświetlania 8 sek., ISO 400
 
Ostatnią perełką tego "przecieku" jest informacja na temat nowego, od dawna oczekiwanego przez fotoamatorów amatorskiego obiektywu typu hiperzoom. Jest to wyposażona w układ stabilizacji obrazu konstrukcja Canon EF-S 18-200mm f/3.5-5.6 IS. Jeżeli cena tego modelu nie będzie zbyt wygórowana, to z pewnością znajdzie on wielu nabywców wśród fotografów potrzebujących jednego, uniwersalnego "szkła" na rozmaite okazje.

Strona producenta: www.canon.com

Zobacz także:
Wyciekły dane techniczne Canona EOS 50D
Wielka obniżka ceny Sigmy DP1
Canon sprzedał już 100 milionów kompaktów
Olympus E3 z fleszem - promocja przedłużona
Nowe drukarki Canon Pixma MP480 i MP190
Znana cena Nikona D90?
Nikon D90 będzie kręcił filmy?
Canon planuje gruntowną modyfikację systemu EOS?
Mikro Cztery Trzecie – lustrzanka bez lustra?
Lustrzanki zakazane na trybunach olimpijskich?
Sigma rozpoczyna akcję serwisowania wadliwych obiektywów

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.318s.