Poradnik kupującego TEST: Sony NEX-7 – bezlusterkowiec dla wymagających
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nowe drukarki Canon Pixma MP480 i MP190
Warsztaty, kursy, fotoekspedycje


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz


Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 jest w chwili obecnej jedynym modelem aparatu łączącym w sobie mechanizmy mechanicznej stabilizacji matrycy, ochrony przed kurzem, Live View oraz obrotowego wyświetlacza LCD?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróżach

Akademia Fotoreportau

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Nowe drukarki Canon Pixma MP480 i MP190
Dodał: Sebastian Kuniszewski 14.08.2008
Dwa niedrogie urządzenia wielofunkcyjne dla fotoamatorów zaprezentowane przez Canona mają ciekawy design, potrafią skanować oraz oferują dobra jakość wydruków.


Dwa nowe urządzenia wielofunkcyjne Canona kosztują poniżej 100 dolarów i oferują sporo ciekawych funkcji związanych z drukowanie zdjęć.
 
Bardziej zaawansowany model Canon Pixma MP480 został wyposażony w kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 1,8 cala i umożliwia drukowanie fotografii bezpośrednio z kart pamięci flash oraz cyfrowych aparatów fotograficznych i kamer zgodnych ze standardem PictBridge. Wydajność drukarki wynosi 20 stron czarno-białych lub 16 kolorowych na minutę. Z kolei odbitka fotograficzna formatu 10x15 wg zapewnień producenta zostanie wydrukowana w 45 sekund.

Canon Pixma MP480

Jak przystało na drukarkę zaprojektowaną z myślą o fotoamatorach nowa Pixma MP480 pozwala na prostą edycję fotografii przed wydrukiem. Wbudowane oprogramowanie Easy-PhotoPrint EX wykorzystuje technologie Face Detection (wykrywanie twarzy) oraz Scene Analysis (analiza sceny) dzięki czemu możliwe jest szybkie i łatwe usunięcie efektu czerwonych oczu, zmiana kontrastu, odcieni, nasycenia kolorów, rozjaśnienia lub przyciemnienia obrazu itp. Dodatkowo system wykrywa czy drukowane zdjęcie jest np. portretem czy krajobrazem automatycznie dopasowuje odpowiednie ustawienia.

Canon Pixma MP480

Obsługa urządzenia jest intuicyjna, a większość funkcji związanych ze skanowaniem i drukowaniem dostępnych jest bez konieczności podłączania do komputera. Dodatkowo model MP480 może być wyposażony w moduł Bluetooth (koszt 50 dolarów), który pozwoli na bezprzewodowy transfer danych do drukarki. Sugerowana cena Canon Pixma MP480 wynosi 100 dolarów.

Canon Pixma MP190

Drugim zaprezentowanym przez Canona urządzeniem jest Pixma MP190. Tańszy o 30 dolarów od model pozbawiony zostało wyświetlacza LCD i umożliwia wydruki maksymalnie w rozdzielczości 4800x1200 dpi. Oferuje też nieco mniejszą wydajność niż MP480. Drukuje 19 stron/min. czarno-białego tekstu oraz 15 stron/min. w kolorze. Na odbitkę zdjęcia o rozmiarach 10x15 trzeba poczekać 70 sekund. Skanowanie dokumentów wspomagane jest technologią Advanced Z-Lid. Cena modelu wynosi 70 dolarów.

Canon Pixma MP190


Więcej informacji: www.usa.canon.com

Zobacz także:
Lenovo ThinkPad W700 – idealny laptop dla fotografów
Znana cena Nikona D90?
Kingston 32GB SDHC – kres pojemności, ale nie wydajności
Fujifilm FinePix S2000HD – hiperzoom High Definition
Fujifilm FinePix F60fd z przetwornikiem Super CCD VII HR
Maska do nurkowania i aparat w jednym
Canon planuje gruntowną modyfikację systemu EOS?
Sony T77 i T700 – nowa generacja eleganckich kieszonkowców
Nikon COOLPIX P6000 – mały potwór (z GPS)
Epson P-6000 i P-7000 – fotobanki dla wymagających
Verbatim SDHC 16 GB – dla najbardziej wymagających
Adobe Lightroom 2 – wersja finalna
Energy Saving Recommended dla drukarek Epsona
Nowe przenośne drukarki foto
Aparat cyfrowy Polaroida z drukarką pod choinkę?
Ramka i drukarka w jednym

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Majówka z fotografią!

Na majówkę, na majówkę! Z aparatem na wędrówkę! Czekamy na Wasze zdjęcia pełne kolorów i apetytu na życie, barw i malowniczych pejzaży, w których wiosenna kolorystyka odgrywa główną rolę.
Majówka z fotografią!
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[22.05.2012]
Autor:
Patrycja
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 
Lustrzanki cyfrowe




 
AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.9s.