Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Canon sprzedał już 100 milionów kompaktów


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Mimo zastosowania mniejszego przetwornika obrazu, wizjer Olympusa E-3 dorównuje jasnością i wielkością konkurencyjnym aparatom półprofesjonalnym z matrycami APS-C.
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Canon sprzedał już 100 milionów kompaktów
Dodał: Jarosław Zachwieja 19.08.2008
Najbardziej znany producent sprzętu fotograficznego poinformował o sprzedaży 100-milionowego egzemplarza swojego cyfrowego aparatu kompaktowego.


Z tej okrągłej okazji firma postanowiła przypomnieć swoim klientom historię marek PowerShot oraz IXUS Digital, których popularność zapewniła temu producentowi sukces rynkowy. W ramach tej akcji już wkrótce pojawią się w sprzedaży limitowane edycje pięciu modeli aparatów, które – jak to stwierdza Canon – stanowią najistotniejsze punkty rozwoju tych dwóch linii.

IXUS Digital (rok 2000) – model niewielki, elegancki i prosty w użyciu. Ten model zainicjował rewolucję cyfrowego fotografowania metodami całkowicie automatycznymi, typu "wyceluj i pstryknij". Konsekwencją tego stał się masowy rozwój rynku cyfrowej fotografii amatorskiej.


PowerShot A70 (rok 2003) – najlepiej sprzedający się model kompaktowy na świecie w roku 2003. Ten aparat serii A stał się znany dzięki wyjątkowej sprawności i znakomitemu stosunkowi wartości do ceny.


Digital IXUS i (rok 2003) – swoją opływową, elegancką stylistyką utorował drogę cyfrowym aparatom fotograficznym zorientowanym na upodobania kobiet oraz na ich poczucie piękna i harmonii.


PowerShot G7 (rok 2007) – ten 10-megapikselowy model wyznaczył rynkowe standardy funkcjonalności dla zaawansowanych kompaktów cyfrowych.


PowerShot S5 IS (rok 2007) – ten aparat był jednym z pierwszych cyfrowych kompaktów dysponujących obiektywem o zakresie ogniskowych zapewniających 12-krotny zoom optyczny.

Licząc od wprowadzonego w 1996 roku modelu PowerShot 600, Canon dostarczył na światowy rynek łącznie 106 modeli cyfrowych kompaktów. Przez czas, który upłynął od wprowadzenia na rynek PowerShot 600, nazwa Canon stała się synonimem przełomowych rozwiązań konstrukcyjnych w tej klasie aparatów. Jednym z nich był opracowany na potrzeby aparatów cyfrowych procesor obrazu Canon DIGIC. Dzięki niemu zarejestrowane obrazy cyfrowe odznaczają się głęboką, nasyconą kolorystyką, ostrością szczegółów oraz niskim poziomem szumów.
 
W chwili obecnej nie zostały ujawnione żadne informacje na temat wariantów kolorystycznych jubileuszowych egzemplarzy opisanych aparatów, ani też daty wprowadzenia ich do sprzedaży. Informacje te będą jednak na bieżąco uzupełniane w miarę przekazywania ich przez producenta.

Specyfikacje techniczne produktów:
Canon PowerShot G7
Canon PowerShot S5 IS
Strona producenta: www.canon.pl

Zobacz także:
Olympus E3 z fleszem - promocja przedłużona
Nagrody EISA 2008/2009 rozdane!
Nowe drukarki Canon Pixma MP480 i MP190
Znana cena Nikona D90?
Fujifilm FinePix S2000HD – hiperzoom High Definition
Fujifilm FinePix F60fd z przetwornikiem Super CCD VII HR
Fujifilm powiększa ofertę amatorskich kompaktów
Nikon D90 będzie kręcił filmy?
Canon planuje gruntowną modyfikację systemu EOS?
Nikon COOLPIX P6000 – mały potwór (z GPS)
Nikon COOLPIX S60 – za jednym dotknięciem
Nikon COOLPIX S610, S610c, S710 i S560 - cztery eleganckie kompakty

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.638s.