Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Zomm Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 12-50mm 1:3.5-6.3 EZ


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Znany film Tima Burtona, Gnijąca panna młoda (Corpse bride), nakręcony został cyfrową lustrzanką?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Zomm Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 12-50mm 1:3.5-6.3 EZ
Dodał: Katarzyna Stodolska 14.12.2011
Olympus zaprezentował nowy obiektyw typu zoom do systemu MICRO 4/3: M.ZUIKO DIGITAL ED 12-50mm 1:3.5-6.3 EZ. Wyposażono go w płynnie i niemal bezgłośnie działający elektromagnetyczny mechanizm zoomu, który sam napędza obiektyw, nie powodując skokowej zmiany powiększenia, co niejednokrotnie ma miejsce, gdy zoom regulowany jest ręcznie.


Nowa generacja aparatów fotograficznych PEN zyskuje nowy standardowy zoom, obiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 12-50mm 1:3.5-6.3 EZ. Został on wyposażony w nowy, płynnie i niemal bezgłośnie działający elektromagnetyczny mechanizm zoomu, który sam napędza obiektyw – nie powodując skokowej zmiany powiększenia, co niejednokrotnie ma miejsce, gdy zoom regulowany jest ręcznie. Ułatwi to każdemu kręcenie własnych filmów. Należy do tego dodać zmienną prędkość zoomu oraz niezwykle szybki autofocus i oto mamy doskonały obiektyw do filmowania ujęć portretowych. Sprawdzi się on także idealnie w wysokiej jakości makrofotografii oraz przy ujęciach szerokokątnych. Wraz z maksymalnym kątem widzenia wynoszącym 84°, zakresem ogniskowych 24-100mm* oraz trybem manualnego zoomu, ten wyjątkowy obiektyw zapewnia posiadaczom aparatów PEN wszelkie opcje.

Zomm Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 12-50mm 1:3.5-6.3 EZ

Płynniej i ciszej
Obiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 12-50mm 1:3.5-6.3 EZ przenosi filmowanie z obiektywem zoom na całkiem nowy poziom. Elektromagnetycznie zasilany mechanizm zoomu powala na płynne i ciche przybliżanie i oddalanie obrazu w kadrze i co istotne, zmiana odbywa się ze stałą prędkością. Dzięki temu unikamy drgań aparatu, jakie często towarzyszą ręcznej regulacji zoomu, a przy tym wyeliminowane są zakłócenia powodowane przez przekładnie silnika, których praca zdecydowanie psuje ścieżkę dźwiękową filmu. Silnik można tak ustawić, by zmieniał powiększenie zoomu z jedną z trzech dostępnych prędkości. Ustawienie ''powoli'' daje czas, by skoncentrować się na kompozycji, natomiast opcja „szybko” sprawia, ze nie przegapisz interesującego Cię ujęcia.

Zomm Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 12-50mm 1:3.5-6.3 EZ

Szybciej i bliżej
Nowy obiektyw zapewnia 4.2-krotne standardowe powiększenie i jest bardzo szybki. Elektromagnetyczny silnik zapewnia niemal natychmiastowy czas reakcji i w połączeniu z opracowaną przez Olympus technologią MSC (Movie and Still Compatible), zapewnia szybkie i niemal bezgłośne działanie autofocusa. W przypadku tego obiektywu, Olympus wzbogacił rozwiązanie MSC dodając Linearny Zespół Napędowy wykorzystujący silnik elektromagnetyczny dla szybszego i cichszego ustawiania ostrości – aby tym samym zapewnić jeszcze lepsze właściwości dla filmowania.

Zomm Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 12-50mm 1:3.5-6.3 EZ

Automatyczny i manualny
Jak można się tego spodziewać po szkłach Olympus PEN, obiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 12-50mm 1:3.5-6.3 EZ oferuje doskonałą jakość obrazu, między innymi dzięki wielokrotnemu powlekaniu soczewek oraz zastosowaniu dwóch elementów asferycznych dla korygowania występujących w zoomach aberracji. Nieskazitelna jakość obrazu staje się szczególnie widoczna w trybie makro, gdy obiektyw oferuje 0.72-krotne powiększenie* przy odległości fotografowania od 20 do 50cm. Mniej znany jest nowo wprowadzony przycisk L-Fn (po raz pierwszy w obiektywie PEN), który zapobiega temu, by aparat przez pomyłkę ustawił ostrość na niewłaściwy obiekt. Jeśli coś nagle pojawi się pomiędzy obiektywem, a filmowanym obiektem, wystarczy nacisnąć ten przycisk, by czasowo zawiesić pracę autofocusa, aż przeszkoda wyjdzie poza kadr. Miłośnikom ręcznego fotografowania i filmowania obiektów oferuje inną niecodzienną gratkę – opcję zawieszania działania autofocusa i przełączania się na manualny pierścień zoomu.

Zomm Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 12-50mm 1:3.5-6.3 EZ

Mikro Cztery Trzecie
Standard Mikro Cztery Trzecie Sprawia, że aparaty fotograficzne PEN są wyjątkowo kompaktowe i wygodne w noszeniu, co pozwala posiadaczom PEN na fotografowanie w każdym miejscu i najróżnorodniejszych warunkach. Dobrze więc wiedzieć, że obiektyw ten został wyposażony w tego samego rodzaju doskonałe zabezpieczenia przed kurzem i zachlapaniem, jakie pierwotnie były opracowane dla zaawansowanych, najwyższej klasy profesjonalnych obiektywów ZUIKO DIGITAL. Obecnie, gdziekolwiek się udasz ze swoim aparatem PEN masz obiektyw zoom, który jest na tyle wytrzymały, by zawsze dotrzymać Ci kroku.
* ekwiwalent dla formatu 35mm.
Zestawy: Obiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 12-50mm 1:3.5-6.3 EZ będzie sprzedawany oddzielnie, jak również w zestawach z jednym z trzech najnowszych aparatów fotograficznych PEN: z PEN Lite (E-PL3), PEN Mini (E-PM3) oraz z flagowym modelem PEN E-P3. Przygotowano także dopasowany do obiektywu filtr ochrony, pokrowiec obiektywu oraz osłonę przeciwsłoneczną.
Pełna specyfikacja dostępna jest na stronach internetowych: www.olympus.pl

Zobacz także:
Bardzo szybkie karty SDHC od TRANSCENDa
Darmowy update oprogramowania ColorMunki Display
Uchwyt pionowy do Sigma SD1
Biodegradowalne podłoża do druku Ilford Biomedia
Podłoża Omnijet do druku wieloformatowego
Świąteczne propozycje aparatów od Olympusa
Najlepiej uczyć się zimą - kursy fotograficzne 150 zł taniej
Drukarki i personalizowane upominki od HP
Nagroda BERTL's BEST dla atramentów Xerox
Oprogramowanie Kodak Document Print App dla urządzeń z systemem Android
Obiektywy i akcesoria dla aparatów systemu NIKON 1
Zdjęcia panoramiczne – aparaty Sony zrobią je za Ciebie
Relacja: Podstawy fotografii – kurs Akademii Nikona
Sony NEX – system nie tylko fotograficzny

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.469s.