Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  III Photo Summer Day


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze zdjęcie zostało naświetlone nie na celuloidowym, ani nawet szklanym negatywie, lecz na płytce cynkowej pokrytej… asfaltem syryjskim?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

III Photo Summer Day
Dodał: Błażej Organisty 25.07.2016
Kolejna edycja Photo Summer Day w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Fotografii odbędzie się w dniach 19-21 sierpnia. To już szósty Festiwal Fotograficzny organizowany przez Jurajską Grupę Fotograficzną. Na każdym z nich pojawiają się znane nazwiska świata fotografii, pasjonaci fotografii oraz marki związane ze sprzętem. Nasz portal jest partonem medialnym wydarzenia.


Jurajska Grupa Fotograficzna wraz z Hotelem Fajkier zaprasza na Letni Festiwal Fotograficzny III Photo Summer Day w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Fotografii.

To już szósty Festiwal Fotograficzny organizowany na Jurze Krakowsko Częstochowskiej. Na każdym z nich pojawiają się znane nazwiska świata fotografii, pasjonaci fotografii oraz największe marki związane ze sprzętem. W tym roku: Canon, Olympus, Fujifilm, Sony, Manfrotto, Quadralite, Eizo, NEC, Foto 7, Fotonova, Spider Holster oraz X-rite.

W tym roku Photo Summer Day rozpoczyna się w weekendowy piątek (19 sierpnia) o godzinie 18.00 w Hotelu Fajkier w Lgocie Murowanej. Tematem przewodnim będzie "W stronę światła" obejmujący fotografię krajobrazową, podwodną, portretową oraz astrofotografię.

III Photo Summer Day


W ciągu trzech dni uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach i wykładach prowadzonych przez uznanych fotografów i szkoleniowców. Już w piątek uczestnicy spotkają się w astrofotografią Karola Wójcickiego "Z głową w gwiazdach" oraz z " Barwami Jurajskich nocy" Jakuba Krawczyka. Po części teoretycznej uczestnicy wybiorą się w Jurajskie szlaki na cześć praktyczną.

II Photo Summer Day


W sobotę (20 sierpnia) uczestnicy zostaną podzieleni na mniejsze grupy i spotkają się m.in.: Marcinem Woźniakiem i Jakubem Kaźmierczykiem w sesji plenerowej z błyskiem, Jackiem Boneckim w studiu Fujifilm, Rafałem Dąbrowskim i Przemysławem Jakubczykiem w warsztatach podwodnych oraz spotkają się z wystawcami. Wieczorem zaplanowane jest spotkanie z Panem Tomaszem Tomaszewskim.

Niedziela to wykłady praktyczne: obróbka fotograficzna z Piotrem Wróblewskim z Foto Plusa oraz podsumowanie i ocena prac z Festiwalu przez Jacka Boneckiego. Dla uczestników przewidziane są także wydruki fotograficzne oraz kalibracja monitorów. Firma Fotonowa corocznie przygotowuje specjalne miejsce do czyszczenia matryc.

"Będzie to jedyna i niepowtarzalna okazja do spotkania się w jednym miejscu z tyloma tak znamienitymi nazwiskami fotograficznymi oraz wystawcami. Nowatorskie rozwiązania organizacyjne pozwalają uczestnikom na maksymalne wykorzystanie wiedzy i doświadczenia prelegentów przez pracę w małych grupach. Po raz kolejny chcemy zaskoczyć uczestników niecodziennymi aranżacjami planów zdjęciowych." - Piszą organizatorzy.

Rejestracja i więcej informacji: photosummerday.pl

Zobacz także:
Lipcowa odsłona konkursu My Olympus
Drzwi otwarte we Wrocławiu
Searching God In the fog
Rosja przed Rewolucją
Konkurs "Fotografia uliczna"
Wyniku konkursu "To My tworzymy Świat"
Ikony Kobiecości we Wrocławiu
Polska fotografia we Francji
Wernisaż wystawy Tadeusza Rolke
Wernisaż w Bielsko-Białej
Foto – Pein 10
Wernisaż w Warszawie
Grand Prix Fotofestiwalu
Warsztaty u Hartwigów
Wystawa Grand Press Photo 2016
III Photo Summer Day
Sony World Photography Awards 2017
Fotofestiwal nie tylko fotograficzny

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 3.086s.