Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Wernisaż w Warszawie


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aby w aparatach Canon PowerShot sprawdzić, jaka wersja firmware'u jest obecna w aparacie, należy przygotować sobie odpowiednią kartę pamięci?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Wernisaż w Warszawie
Dodał: Błażej Organisty 27.06.2016
Stara Galeria ZPAF organizuje wernisaż XV Dorocznej Wystawy Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików, który odbędzie się we wtorek 28 czerwca 2016 roku o godz. 19.00.


Doroczna wystawa Studium Fotografii ZPAF podsumowuje roczną pracę absolwentów pierwszego i drugiego roku szkoły. Prowadzone przez kolejne semestry zajęcia teoretycznej praktyczne miały jeden cel - przygotowanie młodych fotografów do świadomej twórczości.

fot. Ewa Modestowicz


"Nabycie warsztatu zawodowego jest niezwykle istotne, ale traktujemy je jako pierwszy etap nauki. Najważniejsze jest rozwinięcie w młodych twórcach nawyku traktowania fotografii jako narzędzia do budowania wizualnych opowieści o świecie. Odkrywania rzeczywistości niejako na nowo - poprzez tworzony obraz. Unaocznianie widzialnego (czasem też tego, co nie-widzialne) w tkance obrazu fotograficznego. Takie podejście budzi pasję, ciekawość nowych możliwości poznawczych i twórczych, sprawdza się w odniesieniu do każdego gatunku fotografii. A tych na wystawie zobaczymy wiele - od dokumentu i reportażu, poprzez portret, martwą naturę, akt, czy pejzaż, aż po fotografię inscenizowaną, kreacyjną i montaże." Tak o wystawie piszą jej organizatorzy.

fot. Bartosz Falkowski


Zaprezentowane zostaną również liczne unikatowe odbitki wykonane w kilku technikach archaicznych. Wielość uczestniczących w wystawie autorów przełożyła się na bogactwo gatunków, tematów i form prezentacji. I właśnie to stanowi o bogactwie prezentowanej wystawy.

fot. Piotr Łapiński


Liczymy, że każdy z naszych absolwentów także dalszą fotograficzną drogą podąży na swój własny sposób, odkrywając w tym wielką satysfakcję oraz artystyczne i zawodowe spełnienie dodają pracownicy ZPAF.

fot. Wojciech Lipiński


Wyboru prac na XV Doroczną Wystawę SF ZPAF dokonali: Jowita Mormul, Jolanta Rycerska i Andrzej Zygmuntowicz. Wystawa potrwa do 28 lipca.

Wernisaż: 28 czerwca 2016 roku, godz. 19.00
Termin wystawy: do 28 lipca 2016
Miejsce: Stara Galeria ZPAF
Adres: Plac Zamkowy 8, Warszawa
Organizator: Studium Fotografii ZPAF, Okręg Warszawski ZPAF
Więcej informacji: www.zpaf.pl

Zobacz także:
Kolejne spotkania z J. Boneckim
Ostatnia odsłona kolekcji Disconnect
Lublin Edwarda Hartwiga
Jutro wernisaż w Toruniu
American Made
Oblicza Łodzi
Wernisaż w Częstochowie
"O krok od raju…"
Dziś wernisaż wirtualnej wystawy
Wystawa fotografii koreańskiej
Grand Prix Fotofestiwalu
Dziś dwa wernisaże
III Photo Summer Day

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.555s.