Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Wystawa fotografii koreańskiej


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aby w aparatach Canon PowerShot sprawdzić, jaka wersja firmware'u jest obecna w aparacie, należy przygotować sobie odpowiednią kartę pamięci?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Wystawa fotografii koreańskiej
Dodał: Błażej Organisty 13.06.2016
Wystawa „New Generation – SIZAK”, której kuratorem jest Kyungwoo Chun, światowej sławy fotograf oraz wykładowca na Wydziale Fotografii Uniwersytetu Chung-Ang w Seulu, odsłania nową kartę koreańskiej fotografii współczesnej i przedstawia twórczość 8 młodych fotografów koreańskich.


Na wystawie będzie można zobaczyć zarówno prace wykorzystujące najnowsze techniki eksperymentalne, jak i oryginalne prace stworzone w oparciu o techniki klasyczne i inspirowane fotografią historyczną.

Ponadto zaprezentowany zostanie zbiorowy projekt artystów "Hommagination" (2014), w ramach którego młodzi artyści postanowili odciąć się od estetyki i trendów sztuki Zachodu i skonfrontowali się z historyczną fotografią koreańską - szukali w niej inspiracji, nowych znaczeń, własnych korzeni. Wystawa to prace takich artystów jak: Ari Kim, Bora Sung, Chankyu Kim, Hyungsik Kim, Jaeyeon Kim, Taejoong Kim, Jungjin Ahn, Taejun Yoon, Youngdon Jung.

Sizak, fot. Hyungsik Kim, Studio practice, blue squar


Wystawa miała swoją premierę w Muzeum Fotografii w Seulu, odsłona w CSW Łaźnia jest pierwszą odsłoną w Europie i zostanie rozszerzona o najświeższe prace artystów.

Tekst kuratorski
„Sizak czyli dobry początek to połowa sukcesu”

Koreańskie słowo „Sizak” ma dwa znaczenia: „początek” oraz „nauka”. „Sizak” będący tytulem ninejszej wystawy nawiązuje również do wspólnoty doświadczeń ośmiorga młodych artystów, którzy szukają swoich korzeni w początkach koreańskiej fotografii, by wykorzystać ją do własnej pracy twórczej. Ślady miejsc, ludzi oraz wspomnień, których młodzi fotografowie doświadczają w społeczeństwie południowokoreańskim są naznaczone sprzecznymi emocjami, rozterkami, pracą nad poznaniem siebie, ale przede wszystkim odzwierciedlają realia codziennego życia oraz problemy młodych ludzi w dzisiejszej Korei Południowej.

Sizak, Jeongjin Ahn, Nowayout nwo


W Korei Południowej zachodzą obecnie szybkie zmiany a współczesny porządek kapitalistyczny zderza się z tradycjami konfucjanizmu czemu towarzyszą nieustanne napięcia polityczne z Koreą Północną. Artyści biorący udział w wystawie mieszkają w Korei Południowej, ale w szerszej perspektywie żyją w globalnym społeczeństwie informacyjnym, w którym ma miejsce gwałtowny rozwój technologii informatycznej. Ich dzieła nie są jednak zwykłym odzwierciedleniem realiów południowokoreańskich. Poprzez swoją pracę nieustannie starają się określić kształty niepewnej przyszłości. Każde z nich czyni to na swój własny i niepowtarzalny sposób szukając swojego miejsca w czasie który mija zanim zostanie doświadczony.

Sizak, fot. Ari Kim, Library of the things that deserve to be a photography


Jedno z koreańskich przysłów mówi iż „dobry początek to połowa sukcesu”. Artyści biorący udział w wystawie usiłują nadać nowy kierunek fotografii swojego kraju. Nie odwołują się przy tym do obcych wzorców, lecz opierają się na osobistej kontemplacji społeczeństwa i historii koreańskiej. Myślę, że początek ich pracy wygląda obiecująco.

Kyungwoo Chun

Wernisaż: 17 czerwca, godzina 18:00
Termin wystawy: 17 czerwca – 17 lipca 2016
Miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2
Adres: ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk
Godziny otwarcia: wt-śr, pt-ndz: 12.00-18.00, czw 12.00-20.00
Kurator: Kyungwoo Chun
Koordynacja: Olga Jankowska
Więcej informacji: www.laznia.pl

Zobacz także:
Grand Prix Fotofestiwalu
Dziś dwa wernisaże
Warsztaty u Hartwigów
Ostatni weekend MFK
Jutro wernisaż Rozpoznania
Nibyland Adama Lacha
Jutro startuje Fotofestiwal
Wystawa Grand Press Photo 2016
Spotkanie z Jackiem Boneckim
III Photo Summer Day

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.456s.