Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Grand Prix Fotofestiwalu


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 jest w chwili obecnej jedynym modelem aparatu łączącym w sobie mechanizmy mechanicznej stabilizacji matrycy, ochrony przed kurzem, Live View oraz obrotowego wyświetlacza LCD?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Grand Prix Fotofestiwalu
Dodał: Błażej Organisty 13.06.2016
Laureatem tegorocznego konkursu Grand Prix Fotofestiwal został David Fathi. Francuski fotograf, autor projektu „Wolfgang” na inauguracji Fotofestiwalu odebrał nagrodę: 10 000 złotych i tym samym otworzył swoją wystawę i festiwal.


Grand Prix Fotofestiwal to konkurs, w którym nagradzani są artyści o wyjątkowej osobowości i projekty prezentujące odważne wizje. Nagroda przyznawana jest od 9 lat, a wystawa finalistów konkursu prezentowana jest w wyjątkowych pofabrycznych salach centrum festiwalowego. Ogłoszenie wyników konkursu co roku oficjalnie otwiera cały Fotofestiwal. Na tegoroczny konkurs zgłoszono kilkaset projektów z kilkudziesięciu krajów, a oceniło je międzynarodowe jury.

David Fathi, Wolfgang, Grand Prix, Fotofestiwal 2016


Wolfgang Ernst Pauli, jeden z twórców fizyki kwantowej, nazywany był „sumieniem fizyki”. Wśród kolegów znano go jednak nie tylko z zamiłowania do nauk ścisłych. Podobno, gdy wchodził do sali, psuły się urządzenia, a doświadczenia nie wychodziły. Jego koledzy żartobliwie nazywali ten fenomen „efektem Pauliego”. Niedawno Europejska Organizacja Badań Jądrowych (CERN) opublikowała archiwum ze zdjęciami dokumentującymi badania naukowe prowadzone na przestrzeni 30 lat. Choć Pauli zmarł zanim zaczęto archiwizować fotografie, jego obecność da się wyczuć, patrząc na popiersie, portret, tablicę i książkę. Projekt zawiera cykl półfikcyjnych zdjęć, na których duch Pauliego nadal unosi się w murach CERN. Niektóre ze zdjęć są autentyczne, inne całkowicie sfabrykowane. To odbiorca sam decyduje o tym, gdzie kończy się nauka, a zaczyna mit.

Francuski fotograf urodzony w 1985 roku. Żyje i pracuje w Paryżu. Po ukończeniu studiów informatycznych, David Fathi połączył karierę artystyczną z pracą zawodową. Zamiłowanie artysty do nauk ścisłych jest widoczne w jego twórczości fotograficznej, w której koncentruje się na badaniu granic wiedzy.

David Fathi, Wolfgang, Grand Prix, Fotofestiwal 2016


Jednocześnie jury jednomyślnie przyznało nagrodę główną im. Krzyśka Makowskiego i tytuł Fotograficznej Publikacji Roku 2016 książce Pawła Szypulskiego „Pozdrowienia z Auschwitz”.

Poza Grand Prix na Fotofestiwalu w najbliższych dniach otworzą się kolejne wystawy - ROBERTA RAUSCHENBERGA, DAVIDA "CHIMA" SEYMOURA, wystawy grupowe poświęcone tematowi podróży, ponad trzydzieści wystaw w sekcji OFFROAD, odbędą się pokazy slajdów, warsztaty fotograficzne oraz wydarzenia poświęcone książkom fotograficznym. Festiwal wraca także - we współpracy z Transatlantykiem - do programu filmowego.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na naszym portalu TUTAJ, TUTAJ, ORAZ POD TYM LINKIEM.

Więcej informacji: www.fotofestiwal.com

Zobacz także:
Jutro startuje Fotofestiwal
Trwa Fotofestiwal
Fotofestiwal nie tylko fotograficzny
Fotofestiwal dla dzieci
Migracje na Fotofestiwalu
Co na Fotofestiwalu?
Fotofestiwal 2016
Przegląd portfolio na Fotofestiwalu
Grand Prix Fotofestiwalu

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.678s.