Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Lublin Edwarda Hartwiga


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze cyfrowe zdjęcie powstało ponad 30 lat temu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Lublin Edwarda Hartwiga
Dodał: Błażej Organisty 24.06.2016
Warsztat Fotograficzny w Zaułku Hartwigów przy ulicy Kowalskiej zaprasza na spacer fotograficzny pod hasłem Lublin Edwarda Hartwiga jako kopalnia tematów fotograficznych. Uczestnicy spotkają się w sobotę, 25 czerwca, o godzinie 11.00. Spacer potrwa dwie godziny.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

„Lublin, Stare Miasto, dzielnica żydowska, to była kopalnia fotografii [...]. Podzamcze, mówiąc językiem człowieka wrażliwego, było genialne do malowania, do fotografowania, [...] ten strój, te ubiory; zarośnięte i brodate twarze, bardzo ubogie chałupy na Podzamczu. Właściwie wszystko zaczynało się od Bramy Grodzkiej. Mieszkali tam szewcy, krawcy; mieli jakiś kąt do spania, dosłownie kąt, a właściwie pracowali na wolnym powietrzu. [...] Jednocześnie była piękna architektura, był ciekawy sztafaż, ruch na ulicach, handel w sklepikach i na ulicach. Sprzedawano makagigi zrobione z maku, jabłka marynowane, które wystawiane były w dużych beczkach, kapustę kiszoną i różne specjalności, które tylko u Żydów można było kupić, oczywiście śledzie itp. Wszystko to było wystawione przed wejściem do domu, na ulicy.”
Edward Hartwig, Tematy fotograficzne, (źródło: teatrnn.pl)

Spacer fotograficzny pod hasłem Lublin Edwarda Hartwiga jako kopalnia tematów fotograficznych rozpocznie się 25 czerwca 2016 o godz. 11.00 i potrwa do godziny 13.00. Uczestnicy rozpoczną w Warsztacie Fotograficznym Warsztatów Kultury (Zaułek Hartwigów, ul. Kowalska 3).

Warsztaty Kultury otworzyły w ubiegłym roku w Zaułku Hartwigów stałą pracownię fotograficzną. To miejsce poświęcone szlachetnym technikom fotografii, w którym można poznać tajniki różnych metod analogowych, dowiedzieć się jak wyglądała praca fotografa i laboranta przełomu XIX i XX wieku, zamówić indywidualny portret czy też kupić fotografię pejzażową na szkle.

Warsztat Fotograficzny


Warsztatem Fotograficznym opiekuje się Roman Krawczenko ur. w 1957 r., fotografik, historyk, dziennikarz. Jest artystą tworzącym fotografie techniką ambrotypii. Odtwarzając tę XIX-wieczną technikę, jest jednym z nielicznych artystów w Polsce używających tej unikalnej technologii tworzenia fotografii na szkle.

Warsztat Fotograficzny


ZWIEDZANIE
Kiedy: każdy czwartek i piątek, godz. 14:00-18:00
Gdzie: Zaułek Hartwigów / Kowalska 3
Wstęp: bezpłatny

Odwiedzenie pracowni w inne dni możliwe jest po wcześniejszym umówieniu się drogą telefoniczną: 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00).
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.175s.