Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Lublin Edwarda Hartwiga


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Mimo zastosowania mniejszego przetwornika obrazu, wizjer Olympusa E-3 dorównuje jasnością i wielkością konkurencyjnym aparatom półprofesjonalnym z matrycami APS-C.
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Lublin Edwarda Hartwiga
Dodał: Błażej Organisty 24.06.2016
Warsztat Fotograficzny w Zaułku Hartwigów przy ulicy Kowalskiej zaprasza na spacer fotograficzny pod hasłem Lublin Edwarda Hartwiga jako kopalnia tematów fotograficznych. Uczestnicy spotkają się w sobotę, 25 czerwca, o godzinie 11.00. Spacer potrwa dwie godziny.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

„Lublin, Stare Miasto, dzielnica żydowska, to była kopalnia fotografii [...]. Podzamcze, mówiąc językiem człowieka wrażliwego, było genialne do malowania, do fotografowania, [...] ten strój, te ubiory; zarośnięte i brodate twarze, bardzo ubogie chałupy na Podzamczu. Właściwie wszystko zaczynało się od Bramy Grodzkiej. Mieszkali tam szewcy, krawcy; mieli jakiś kąt do spania, dosłownie kąt, a właściwie pracowali na wolnym powietrzu. [...] Jednocześnie była piękna architektura, był ciekawy sztafaż, ruch na ulicach, handel w sklepikach i na ulicach. Sprzedawano makagigi zrobione z maku, jabłka marynowane, które wystawiane były w dużych beczkach, kapustę kiszoną i różne specjalności, które tylko u Żydów można było kupić, oczywiście śledzie itp. Wszystko to było wystawione przed wejściem do domu, na ulicy.”
Edward Hartwig, Tematy fotograficzne, (źródło: teatrnn.pl)

Spacer fotograficzny pod hasłem Lublin Edwarda Hartwiga jako kopalnia tematów fotograficznych rozpocznie się 25 czerwca 2016 o godz. 11.00 i potrwa do godziny 13.00. Uczestnicy rozpoczną w Warsztacie Fotograficznym Warsztatów Kultury (Zaułek Hartwigów, ul. Kowalska 3).

Warsztaty Kultury otworzyły w ubiegłym roku w Zaułku Hartwigów stałą pracownię fotograficzną. To miejsce poświęcone szlachetnym technikom fotografii, w którym można poznać tajniki różnych metod analogowych, dowiedzieć się jak wyglądała praca fotografa i laboranta przełomu XIX i XX wieku, zamówić indywidualny portret czy też kupić fotografię pejzażową na szkle.

Warsztat Fotograficzny


Warsztatem Fotograficznym opiekuje się Roman Krawczenko ur. w 1957 r., fotografik, historyk, dziennikarz. Jest artystą tworzącym fotografie techniką ambrotypii. Odtwarzając tę XIX-wieczną technikę, jest jednym z nielicznych artystów w Polsce używających tej unikalnej technologii tworzenia fotografii na szkle.

Warsztat Fotograficzny


ZWIEDZANIE
Kiedy: każdy czwartek i piątek, godz. 14:00-18:00
Gdzie: Zaułek Hartwigów / Kowalska 3
Wstęp: bezpłatny

Odwiedzenie pracowni w inne dni możliwe jest po wcześniejszym umówieniu się drogą telefoniczną: 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00).
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.097s.