Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Drzwi otwarte we Wrocławiu


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy aparat wykonujący zdjęcia barwne dzięki separacji światła na składowe RGB powstał już w 1904 roku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Drzwi otwarte we Wrocławiu
Dodał: Błażej Organisty 15.07.2016
Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu zaprasza 16-17 lipca na dni otwarte wokół wystawy "Augustyn Czyżowicz. Taka była rzeczywistość…". Wstęp bezpłatny.


16 lipca (sobota)

Godz. 15.00


"Prawda czasu - niezależne realizacje fotograficzne w okresie PRL-u" - wykład dr. Adama Soboty, starszego kustosza Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Dr Adam Sobota – autor wielu publikacji i organizator wystaw fotografii artystycznej. Kurator m.in. monograficznych wystaw: Aleksandra Krzywobłockiego, Zdzisława Beksińskiego, Zbigniewa Dłubaka, Jerzego Lewczyńskiego, Zofii Rydet, Natalii LL.

Godz. 16.00


"Taka była rzeczywistość – spotkanie z Augustynem Czyżowiczem" (autorem prezentowanych na wystawie fotografii) oraz oprowadzenie po ekspozycji.

Augustyn Czyżowicz – fotograf amator, urodzony w Sąsiadowicach koło Sambora. Ponad 2500 fotografii wykonanych przez niego w latach 1956-1960 i w latach 80. stanowi świadectwo codziennego i odświętnego życia mieszkańców dolnośląskich wsi, między innymi Brzózki, Trzcinicy Wołowskiej, Głębowic, Stryjna. W Brzózce koło Wołowa, gdzie mieszka od 1946 roku, Czyżowicz prowadzi także własne muzeum, ulokowane w zaadaptowanej na ten cel stodole.

Fot. Augustyn Czyżowicz


Prezentuje w nim fotografie, dokumenty i przedmioty związane przede wszystkim z historią Galicji. Szeroko zakrojona, głównie dokumentacyjna aktywność Czyżowicza ukazuje przede wszystkim kluczową rolę pamięci dla tożsamości kulturowej, jest też swego rodzaju pomostem łączącym byłe Kresy Wschodnie Rzeczpospolitej i Dolny Śląsk, który po II wojnie został zasiedlony przez licznych Kresowian zmuszonych do porzucenia swoich rodzinnych terytoriów.

Godz. 17.00


"Dziennik z podróży" - film dokumentalny w reżyserii Piotra Stasika, nagrodzony m.in. na Solanin Film Festiwal. Historia przyjaźni 82-letniego Tadeusza Rolke, prekursora polskiej fotografii reportażowej i zafascynowanego fotografią nastolatka - Michała. Osią narracji jest letni projekt fotograficzny – tytułowa podróż, w którą wyruszają bohaterowie.

17 lipca (niedziela)


Godz. 12.00


Warsztaty fotograficzne dla dzieci w nawiązaniu do wystawy "Augustyn Czyżowicz. Taka była rzeczywistość..." poprowadzi Bogusława Trela.

Bogusława Trela - w 2015 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu - dyplom z Fotografii w pracowni prof. Piotra Komorowskiego, aneks z Perswazji Medialnej w pracowni prof. Wiesława Gołucha.

Fot. Bogusława Trela


Zajmuje się fotografią dokumentalną, głównie o charakterze socjologicznym. Swoimi fotografiami stara się przekazać zachwyt nad pięknem świata, tego nie zagospodarowanego przez człowieka. Prowadzi zajęcia z fotografii kreacyjnej z elementami animacji w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Jest dwukrotną finalistką międzynarodowego konkursu fotograficznego Sony World Photography Awards. Prezentowała swoje prace na 4 wystawach indywidualnych w Polsce oraz zbiorowych w Australii, Anglii, Niemczech, Polsce i Stanach Zjednoczonych. Prace fotografki można zobaczyć na www.boguslawatrela.com.

Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy pod nr tel. (071) 344 33 13. Organizatorzy proszą o przyniesienie aparatów cyfrowych lub telefonów z wbudowanym aparatem (gdyby aparaty miały wejście inne niż standardowe USB, należy zabrać kabel, aby zdjęcia można było zgrać na komputer).

Więcej informacji: www.muzeumetnograficzne.pl

Zobacz także:
Warsztaty Fotografii Portretowej ZUIKO
Searching God In the fog
Rosja przed Rewolucją
Konkurs "Fotografia uliczna"
Międzynarodowy sukces Polaka
Wyniku konkursu "To My tworzymy Świat"
Ikony Kobiecości we Wrocławiu
Polska fotografia we Francji
Slajdy w Lunie
Wernisaż wystawy Tadeusza Rolke
Wernisaż w Bielsko-Białej
Foto – Pein 10
Wernisaż w Warszawie
Kolejne spotkania z J. Boneckim

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.609s.