Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Wyniku konkursu "To My tworzymy Świat"


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Nazwa "Cztery Trzecie" nie ma nic wspólnego z proporcjami boków obrazu rejestrowanego przez matryce aparatów należących do tego systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Wyniku konkursu "To My tworzymy Świat"
Dodał: Błażej Organisty 01.07.2016
Firma Canon Polska ogłosiła wyniki II edycji konkursu multimedialnego „To My tworzymy Świat”. Projekt Canon skierowany był do młodzieży oraz grup szkolnych i zachęcał do opowiadania o świecie za pomocą nowych form przekazu – foto- i wideocastów.


Dla wybranych szkół biorących udział w projekcie, Canon organizował warsztaty filmowe ze specjalistami zajmującymi się reżyserią i montażem. Podczas tych spotkań młodzież uczyła się podstaw sztuki filmowej – obsługi sprzętu, kadrowania i planowania scen oraz elementów montażu.

To niezwykle motywujące móc patrzeć, jak młodzież kreatywnie podchodzi do społecznie ważnych tematów. Miłym zaskoczeniem był poziom artystyczny zgłoszonych prac – nadesłane materiały były bardzo profesjonalnie nakręcone i zmontowane, dlatego przyznanie nagród i wyróżnień nie było łatwe – przyznaje Justyna Bartman, Sustainability Manager, Canon Polska.

Konkurs dla grup szkolnych
W konkursie dla grup szkolnych jury przyznało trzy nagrody i trzy wyróżnienia. Pierwszą nagrodę otrzymali uczniowie Społecznego Gimnazjum nr 20 w Warszawie za film pt. „Kwiaty Ochoty”. W opinii jury wideo zasłużyło na nagrodę „za kreatywny pomysł na połączenie historii ze współczesnością. Wielkie brawa za wykorzystanie inscenizowanych fotografii”.

Drugą nagrodę, „za świetne opanowanie trudnej techniki animacyjnej i zwrócenie uwagi na poważny problem społeczny” otrzymała grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 1 im. Melchiora Wańkowicza w Błoniu za materiał pt. „Zwierzęta to nie zabawki”.

To my tworzymy świat


Trzecia nagroda powędrowała do uczniów Gimnazjum nr 12 im. Górniczego Stanu w Rybniku za film pt. „Przebudzenie”. W ocenie jury uczniowie wykazali się „odwagą w pokazaniu trudnego problemu uzależnienia od gier wśród młodych ludzi”.

W konkursie dla grup szkolnych jury przyznało także trzy wyróżnienia. Otrzymały je: Gimnazjum Integracyjne im. Adama Mickiewicza w Łobzie za film pt. „Aero 30 z 1939”, Zespół Szkół nr 1 imienia Melchiora Wańkowicza w Błoniu za film „Babcia Kolejowa” oraz bydgoskie Gimnazjum nr 23 im. Szarych Szeregów za materiał pt. „Danka”.

Konkurs indywidulany
Konkurs indywidualny skierowany był do osób w wieku 18-26 lat, które nie zajmują się produkcją foto-wideo zawodowo. Laureatem pierwszej nagrody został Bogusław Zdanowski za videocast pod tytułem „Moje Życie”, opowiadający o życiu młodego chłopaka, którego trudne warunki życiowe i przeciwności losu napędzają do działania i rozwoju. Jury doceniło film za wyjątkową szczerość przekazu oraz za koncepcję wizualną i konsekwencję w jej stosowaniu.

Druga nagroda trafiła do Kamila Wędzichy za videocast „B O X I N G”. Wybór ten argumentowano następująco: „Doskonałe zdjęcia i niebanalna forma ich przedstawienia. Autorowi udało się zabrać nas na ring bokserski”.

W konkursie indywidulanym przyznano także nagrodę specjalną od „Reżysera życia” Daniela Rusina oraz cztery wyróżnienia. Nagroda specjalna trafiła do Tomasza Kwiatkowskiego za videocast pod tytułem „Wyzwolenie”. Wyróżnienia otrzymali: Daniela Radecka za film „18,5”, Natalia Zyber za film „SKŁOT”, Remigiusz Borejko za film „Społecznie Skuteczni” oraz Paulina Piórkowska za materiał „Łobalanky” (wyróżnienie od operatora i warsztatowca Andrzeja Szypulskiego).

Wszystkie produkcje można zobaczyć na stronie: www.canon.pl

Zobacz także:
Ikony Kobiecości we Wrocławiu
Polska fotografia we Francji
Slajdy w Lunie
Czwartkowe Webinarium
Wernisaż w Bielsko-Białej
Foto – Pein 10
Konkurs Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku
Konkurs ''Wiosenny pejzaż'' rozstrzygnięty!
III Photo Summer Day
Dyplomy 2016
Trwa Fotofestiwal
Weekend z MFK
Konkurs Fotografuj.pl – ostatni dzień
Konkurs ''Sport, ruch i akcja'' rozstrzygnięty!
Konkurs na maj!
Ruszył konkurs wideo Panasonic
Konkurs X-Rite
Konkurs ''Uroki zimy'' rozstrzygnięty!
Sony wyróżnione w konkursie TIPA

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.72s.