Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Wyniku konkursu "To My tworzymy Świat"


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy aparat wykonujący zdjęcia barwne dzięki separacji światła na składowe RGB powstał już w 1904 roku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Wyniku konkursu "To My tworzymy Świat"
Dodał: Błażej Organisty 01.07.2016
Firma Canon Polska ogłosiła wyniki II edycji konkursu multimedialnego „To My tworzymy Świat”. Projekt Canon skierowany był do młodzieży oraz grup szkolnych i zachęcał do opowiadania o świecie za pomocą nowych form przekazu – foto- i wideocastów.


Dla wybranych szkół biorących udział w projekcie, Canon organizował warsztaty filmowe ze specjalistami zajmującymi się reżyserią i montażem. Podczas tych spotkań młodzież uczyła się podstaw sztuki filmowej – obsługi sprzętu, kadrowania i planowania scen oraz elementów montażu.

To niezwykle motywujące móc patrzeć, jak młodzież kreatywnie podchodzi do społecznie ważnych tematów. Miłym zaskoczeniem był poziom artystyczny zgłoszonych prac – nadesłane materiały były bardzo profesjonalnie nakręcone i zmontowane, dlatego przyznanie nagród i wyróżnień nie było łatwe – przyznaje Justyna Bartman, Sustainability Manager, Canon Polska.

Konkurs dla grup szkolnych
W konkursie dla grup szkolnych jury przyznało trzy nagrody i trzy wyróżnienia. Pierwszą nagrodę otrzymali uczniowie Społecznego Gimnazjum nr 20 w Warszawie za film pt. „Kwiaty Ochoty”. W opinii jury wideo zasłużyło na nagrodę „za kreatywny pomysł na połączenie historii ze współczesnością. Wielkie brawa za wykorzystanie inscenizowanych fotografii”.

Drugą nagrodę, „za świetne opanowanie trudnej techniki animacyjnej i zwrócenie uwagi na poważny problem społeczny” otrzymała grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 1 im. Melchiora Wańkowicza w Błoniu za materiał pt. „Zwierzęta to nie zabawki”.

To my tworzymy świat


Trzecia nagroda powędrowała do uczniów Gimnazjum nr 12 im. Górniczego Stanu w Rybniku za film pt. „Przebudzenie”. W ocenie jury uczniowie wykazali się „odwagą w pokazaniu trudnego problemu uzależnienia od gier wśród młodych ludzi”.

W konkursie dla grup szkolnych jury przyznało także trzy wyróżnienia. Otrzymały je: Gimnazjum Integracyjne im. Adama Mickiewicza w Łobzie za film pt. „Aero 30 z 1939”, Zespół Szkół nr 1 imienia Melchiora Wańkowicza w Błoniu za film „Babcia Kolejowa” oraz bydgoskie Gimnazjum nr 23 im. Szarych Szeregów za materiał pt. „Danka”.

Konkurs indywidulany
Konkurs indywidualny skierowany był do osób w wieku 18-26 lat, które nie zajmują się produkcją foto-wideo zawodowo. Laureatem pierwszej nagrody został Bogusław Zdanowski za videocast pod tytułem „Moje Życie”, opowiadający o życiu młodego chłopaka, którego trudne warunki życiowe i przeciwności losu napędzają do działania i rozwoju. Jury doceniło film za wyjątkową szczerość przekazu oraz za koncepcję wizualną i konsekwencję w jej stosowaniu.

Druga nagroda trafiła do Kamila Wędzichy za videocast „B O X I N G”. Wybór ten argumentowano następująco: „Doskonałe zdjęcia i niebanalna forma ich przedstawienia. Autorowi udało się zabrać nas na ring bokserski”.

W konkursie indywidulanym przyznano także nagrodę specjalną od „Reżysera życia” Daniela Rusina oraz cztery wyróżnienia. Nagroda specjalna trafiła do Tomasza Kwiatkowskiego za videocast pod tytułem „Wyzwolenie”. Wyróżnienia otrzymali: Daniela Radecka za film „18,5”, Natalia Zyber za film „SKŁOT”, Remigiusz Borejko za film „Społecznie Skuteczni” oraz Paulina Piórkowska za materiał „Łobalanky” (wyróżnienie od operatora i warsztatowca Andrzeja Szypulskiego).

Wszystkie produkcje można zobaczyć na stronie: www.canon.pl

Zobacz także:
Ikony Kobiecości we Wrocławiu
Polska fotografia we Francji
Slajdy w Lunie
Czwartkowe Webinarium
Wernisaż w Bielsko-Białej
Foto – Pein 10
Konkurs Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku
Konkurs ''Wiosenny pejzaż'' rozstrzygnięty!
III Photo Summer Day
Dyplomy 2016
Trwa Fotofestiwal
Weekend z MFK
Konkurs Fotografuj.pl – ostatni dzień
Konkurs ''Sport, ruch i akcja'' rozstrzygnięty!
Konkurs na maj!
Ruszył konkurs wideo Panasonic
Konkurs X-Rite
Konkurs ''Uroki zimy'' rozstrzygnięty!
Sony wyróżnione w konkursie TIPA

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.655s.