Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Zakończenie Fotofestiwalu 2015


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Popularnych ogniw litowo-jonowych nie wolno przechowywać rozładowanych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Zakończenie Fotofestiwalu 2015
Dodał: Błażej Organisty 10.06.2015
Zakończył się Fotofestiwal 2015 – 14. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi. Centrum festiwalowe oraz łódzkie galerie sztuki i kluby odwiedziło prawie dwadzieścia tysięcy osób. Wśród nich artyści tacy jak Christopher Rauschenberg, Simon Norfolk, Carl De Keyzer czy teoretycy fotografii i kuratorzy: W.M. Hunt, Christina Capetillo, Alison Nordström. Łódź po raz kolejny stała się w miejscem międzynarodowych spotkań.


Były to spotkania twórców z kuratorami, widzów z artystami, początkujących fotografów z profesjonalistami, kolegów po fachu i pasjonatów sztuki. Tematy i charakter rozmów dyktował program festiwalu: czterdzieści pięć wystaw, nocne pokazy slajdów finalistów Grand Prix czy fotografii azjatyckiej, warsztaty fotograficzne, spotkania autorskie, panele dyskusyjne poświęcone fotografii podróżniczej, aukcja Fotografii Kolekcjonerskiej, fotospacery i jedno z największych w Europie przeglądów portfolio z ponad trzydziestką recenzentów z całego świata.

Otwarcie Fotofestiwalu 2015


Festiwal ruszył 28 maja w Art Inkubatorze. O 18:00 tradycyjnie ogłoszono wyniki corocznego konkursu Grand Prix Fotofestiwal. Nagroda (10 000 zł) została przyznana Patrickowi Willocqowi za projekt „Jestem WALE, szanuj mnie” o rytuałach młodych matek w kongijskim plemieniu. Nagrodę Rektora Uniwersytetu Łódzkiego otrzymała Anna Grzelewska za projekt „Julia Wannabe”. Z kolei tytuł Fotograficznej Publikacji Roku został przyznany albumowi Justyny Mielnikiewicz „Woman with a monkey – Caucasus in Short Notes and Photographs”.

Anna Grzelewska z córką odbierają nagrodę Rektora Uniwersytetu Łódzkiego za projekt Julia wannabe


Na aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej wylicytowano 65% dzieł z oferty. Tłumy przyciągnęły wystawy Carla De Keyzera, Krzysztofa Millera, Twojego Stylu i wystawy organizowane przez Łódzką Szkołę Filmową. Szkoła przygotowała aż jedenaście wystaw, m. in. wystawę grupową Flow poświęconą tematowi podróży, ale i zdjęcia swoich studentów, doktorantów i absolwentów: od Roberta Mainki po Wojtka Wieteskę. Sukcesem okazały się dwie nowości programowe. Wystawa Discovery Show artysty Mario Macilau z Mozambiku oraz panel Hit The Road Photographers Travel, prezentujący różne realizacje tematu „W drogę”. Znani fotografowie: Simon Norfolk (UK), Carl De Keyzer (BE) i Christopher Rauschenberg(US) przedstawili swoje prace i rozmawiali z krytykami, kuratorami i ekspertami w dziedzinie fotografii.

Warsztaty fotograficzne


Panel ten był zapowiedzią tematu przyszłorocznej edycji Fotofestiwalu, która będzie poświęcona fotografii podróżniczej. Jak nieoczywiste może być realizacja tego tematu udowodni m. in. wystawa Roberta Rauschenberga, której kuratorką będzie Alison Nordström, wieloletnia kuratorka George Eastman House (najstarszego muzeum fotografii na świecie) i dyrektor artystyczna Fotofestiwalu 2016.

Więcej informacji: www.fotofestiwal.com

Zobacz także:
Dziś spotkanie w ramach wystawy Kobieta na wojnie
Wernisaż wystawy Efekty Uboczne
Darmowe warsztaty fotografii w Częstochowie
Wernisaż wystawy o narkomani
Fotografuj wrocławską Noc Świętojańską
Ta książka radzi i uczy "Jak fotografować smartfonem"
Dziś pierwsza wystawa Rozgrzewki Brave Festival
Pokaż światu swoją wizję kolorów
Wernisaże towarzyszące Fotofestiwalowi
Dziś otwarcie Fotofestiwalu!
Co podczas Fotofestiwalu 2015?
Fotofestiwal: Zdjęcia laureatów!
Fotofestiwal startuje w maju

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.699s.