Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Fotografuj wrocławską Noc Świętojańską


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Obiektywy typu zoom o rekordowo wysokiej jasności f/2 można spotkać wyłącznie w obrębie E-Systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Fotografuj wrocławską Noc Świętojańską
Dodał: Błażej Organisty 08.06.2015
Rytuały żywiołów ognia i wody, tworzenie wianków, parada świętojańska, warsztaty artystyczne i zręcznościowe, żywiołowe koncerty zespołów folk, etno, world music (Obierek, Fant, Wa-Da-Da, Mosaik) oraz przedstawienie plenerowe "Noc Kupały" w wykonaniu Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora – to najważniejsze z atrakcji Nocy Świętojańskiej, na którą 20 czerwca zaprasza wrocławskie Centrum Kultury "Zamek".


Leśnicka Noc Świętojańska to jedno z najbardziej wyjątkowych i magicznych wydarzeń na mapie kulturalnej Wrocławia, na które olbrzymi wpływ ma zarówno program, jak i wyjątkowe miejsce. Leśnicki Zamek z przylegającym do niego amfiteatrem oraz tereny Parku Leśnickiego ciągnące się wzdłuż linii brzegowej Bystrzycy, stanowią naturalną przestrzeń działań programowych.

Noc Świętojańska Wrocław 2015


Zgodnie z tradycją bardzo ważnym elementem Nocy Świętojańskiej są punkty związane z żywiołami ognia i wody. W tym roku oficjalne otwarcie imprezy zostanie połączone z rytualnym rozpaleniem ogniska świętojańskiego. Natomiast najodważniejsi uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić się, pod okiem profesjonalnych instruktorów, w chodzeniu po rozżarzonych węglach, których temperatura sięga nawet 700 stopni w skali celsjusza.

Noc Świętojańska Wrocław 2015


Woda to przede wszystkim rzeka Bystrzyca, w nurt której, jak każe tradycja, po zmroku puszczane będą wianki świętojańskie. Uczestnicy wydarzenia nad rzekę zostaną poprowadzeni w paradzie świętojańskiej przez artystów z Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora, którzy na jej zwieńczenie zaprezentują się w rytuale ognistych akrobacji połączonych ze spektaklem plenerowym pt. "Noc Kupały". Przedstawienie zabierze uczestników w niezwykłą podróż do czasów wczesnosłowiańskich wierzeń. Artyści pokażą życie prostych ludzi w niezwykłym świecie pełnym dybuków, mar i wił.

Noc Świętojańska Wrocław 2015


W ciągu dnia poza pleceniem wianków, trwać będą również inne warsztaty otwarte dla publiczności: graficzne, w trakcie których powstaną starosłowiańskie znaki wykonane techniką akwaforty oraz warsztaty kuglarskie usprawniające koordynację oko–ręka, jak i wspomagające budowanie świadomości swojego ciała oraz siebie w przestrzeni. Tradycyjnie podczas leśnickiej Nocy Świętojańskiej na tarasach zamkowych i alejkach parkowych swoje kramy rozstawiają handlarze.

Noc Świętojańska Wrocław 2015


W tym roku na Jarmarku Świętojańskim można będzie nabyć: naturalne przetwory owocowe, soki, dżemy z Doliny Baryczy, litewskie wędliny, czarny chleb litewski z dodatkami, naturalne miody, ciasta. Rękodzielnicy oferują m.in. biżuterię kutą z miedzi z dodatkiem lnu i kamieni półszlachetnych, czy ręcznie malowaną ceramikę.

Więcej informacji: www.zamek.wroclaw.pl

Zobacz także:
Podążaj za najnowszą kamerą Sony Action Cam 4K w podróży przez świat kolorów i… karteczek
Ta książka radzi i uczy "Jak fotografować smartfonem"
Dziś pierwsza wystawa Rozgrzewki Brave Festival
Pokaż światu swoją wizję kolorów
Długi weekend pod parą w Jaworzynie Śląskiej
Jutro wernisaż wystawy Mnich we Wrocławiu
Zgłoś prace do Sony World Photography Awards 2016
Wernisaże towarzyszące Fotofestiwalowi
Unguarded Moments Steve'a McCurry
Czarno–biały miesiąc w Leica Gallery
Kolory Tokio w leśnickim Zamku

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.736s.