Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Fotografuj wrocławską Noc Świętojańską


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze cyfrowe zdjęcie powstało ponad 30 lat temu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Fotografuj wrocławską Noc Świętojańską
Dodał: Błażej Organisty 08.06.2015
Rytuały żywiołów ognia i wody, tworzenie wianków, parada świętojańska, warsztaty artystyczne i zręcznościowe, żywiołowe koncerty zespołów folk, etno, world music (Obierek, Fant, Wa-Da-Da, Mosaik) oraz przedstawienie plenerowe "Noc Kupały" w wykonaniu Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora – to najważniejsze z atrakcji Nocy Świętojańskiej, na którą 20 czerwca zaprasza wrocławskie Centrum Kultury "Zamek".


Leśnicka Noc Świętojańska to jedno z najbardziej wyjątkowych i magicznych wydarzeń na mapie kulturalnej Wrocławia, na które olbrzymi wpływ ma zarówno program, jak i wyjątkowe miejsce. Leśnicki Zamek z przylegającym do niego amfiteatrem oraz tereny Parku Leśnickiego ciągnące się wzdłuż linii brzegowej Bystrzycy, stanowią naturalną przestrzeń działań programowych.

Noc Świętojańska Wrocław 2015


Zgodnie z tradycją bardzo ważnym elementem Nocy Świętojańskiej są punkty związane z żywiołami ognia i wody. W tym roku oficjalne otwarcie imprezy zostanie połączone z rytualnym rozpaleniem ogniska świętojańskiego. Natomiast najodważniejsi uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić się, pod okiem profesjonalnych instruktorów, w chodzeniu po rozżarzonych węglach, których temperatura sięga nawet 700 stopni w skali celsjusza.

Noc Świętojańska Wrocław 2015


Woda to przede wszystkim rzeka Bystrzyca, w nurt której, jak każe tradycja, po zmroku puszczane będą wianki świętojańskie. Uczestnicy wydarzenia nad rzekę zostaną poprowadzeni w paradzie świętojańskiej przez artystów z Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora, którzy na jej zwieńczenie zaprezentują się w rytuale ognistych akrobacji połączonych ze spektaklem plenerowym pt. "Noc Kupały". Przedstawienie zabierze uczestników w niezwykłą podróż do czasów wczesnosłowiańskich wierzeń. Artyści pokażą życie prostych ludzi w niezwykłym świecie pełnym dybuków, mar i wił.

Noc Świętojańska Wrocław 2015


W ciągu dnia poza pleceniem wianków, trwać będą również inne warsztaty otwarte dla publiczności: graficzne, w trakcie których powstaną starosłowiańskie znaki wykonane techniką akwaforty oraz warsztaty kuglarskie usprawniające koordynację oko–ręka, jak i wspomagające budowanie świadomości swojego ciała oraz siebie w przestrzeni. Tradycyjnie podczas leśnickiej Nocy Świętojańskiej na tarasach zamkowych i alejkach parkowych swoje kramy rozstawiają handlarze.

Noc Świętojańska Wrocław 2015


W tym roku na Jarmarku Świętojańskim można będzie nabyć: naturalne przetwory owocowe, soki, dżemy z Doliny Baryczy, litewskie wędliny, czarny chleb litewski z dodatkami, naturalne miody, ciasta. Rękodzielnicy oferują m.in. biżuterię kutą z miedzi z dodatkiem lnu i kamieni półszlachetnych, czy ręcznie malowaną ceramikę.

Więcej informacji: www.zamek.wroclaw.pl

Zobacz także:
Podążaj za najnowszą kamerą Sony Action Cam 4K w podróży przez świat kolorów i… karteczek
Ta książka radzi i uczy "Jak fotografować smartfonem"
Dziś pierwsza wystawa Rozgrzewki Brave Festival
Pokaż światu swoją wizję kolorów
Długi weekend pod parą w Jaworzynie Śląskiej
Jutro wernisaż wystawy Mnich we Wrocławiu
Zgłoś prace do Sony World Photography Awards 2016
Wernisaże towarzyszące Fotofestiwalowi
Unguarded Moments Steve'a McCurry
Czarno–biały miesiąc w Leica Gallery
Kolory Tokio w leśnickim Zamku

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.683s.