Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Dziś pierwsza wystawa Rozgrzewki Brave Festival


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Znany film Tima Burtona, Gnijąca panna młoda (Corpse bride), nakręcony został cyfrową lustrzanką?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Dziś pierwsza wystawa Rozgrzewki Brave Festival
Dodał: Błażej Organisty 11.06.2015
Czwartki ze zdjęciami, piątki ze światową muzyką, soboty z festiwalowymi filmami. Do tego rowerowa gra miejska, a także spotkania dla dzieci i seniorów. Czerwcowe weekendy we Wrocławiu upłyną pod znakiem wydarzeń kulturalnych, które będą rozgrzewką przed tegorocznym Brave Festival. Wstęp wolny.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Brave Rozgrzewka odbędzie się w wybranych wrocławskich kawiarniach, restauracjach, księgarniach i klubach. Widzowie poczują klimat festiwalu i przygotują się do jedenastej edycji, która odbędzie się od 10 do 17 lipca 2015 roku. O nowościach Brave Festival 2015 pisaliśmy TUTAJ.

Tymczasem podczas wstępnych wydarzeń czerwcowe czwartki upłyną pod znakiem fotografii, motywem przewodnik piątków będzie festiwalowa muzyka, znana uczestnikom z poprzednich dziesięciu edycji. Miłośnicy etnicznych dźwięków z całego świata posłuchają jej w kultowych wrocławskich miejscach, takich jak Graciarnia, Dobra Karma, Rozrusznik i Bema Café.

Soboty będą z kolei poświęcone Brave’owym filmom. Wrocławianie zobaczą je bezpłatnie w Cocofili, Kalaczakrze i Starym Klasztorze. Dodatkowo 27 czerwca na Wyspie Słodowej odbędzie się premiera trzydziestominutowego filmu „Brave Festival 2014 Święte Ciało” o zeszłorocznej edycji. Tuż po nim pokazana zostanie produkcja „Youssou N’Dour – Miłość do muzyki”. Dokument opowiada historię najbardziej znanej twarzy afrykańskiej sceny muzycznej. Po seansie uczestnicy zostaną zaproszeni do udziału w rowerowej grze miejskiej. Najlepsi wygrają festiwalowe karnety, bilety na poszczególne wydarzenia oraz gadżety.

Brave Festival, fot. Robert Pilla


Wystawę i dobrą muzykę przygotuje z kolei wrocławskie Macondo. 12 czerwca zorganizowany zostanie wernisaż "Living Diary", na którym Zuzanna Dyrdy pokaże swoje najlepsze grafiki. 18 i 19 czerwca upłynie pod znakiem muzyki – wrocławianie spotkają się z Kubą Lichwą, maniakiem muzyki afrykańskiej, a dzień później zostaną zaproszeni na improwizowany koncert afrykańskich rytmów. Z kolei 28 czerwca miłośnicy podróży spotkają się, by porozmawiać o Etiopii w ramach spotkania „Etiopia – od Amharów do Hamerów”.

Organizatorzy Brave Rozgrzewka pamiętają również o najmłodszych – 14 i 28 czerwca w Pięknej Helenie posłuchają najpiękniejszych afrykańskich bajek w wykonaniu Pani Teatrzyk. 20 czerwca podobne wydarzenie zostanie zorganizowane w Księgarni Hiszpańskiej.

Po raz pierwszy przygotowano wydarzenie specjalnie dla seniorów. 20 i 21 czerwca we wrocławskim Ekocentrum odbędą się spotkania pod hasłem „Afryka Zachodnia – między mitem a rzeczywistością”, które będą częścią akcji „Twój dziadek też jest griotem”. Wydarzenie poprowadzą dr hab. Iwona Anna NDiaye, literaturoznawczyni i tłumaczka oraz dr Bara NDiaye, afrykanista i tłumacz. Eksperci przybliżą seniorom tradycje i obyczaje Afryki Zachodniej.

Rozgrzewka jest łącznikiem pomiędzy minionymi edycjami Brave Festival, a edycją tegoroczną. Przypominamy to, co najlepsze i jednocześnie przygotowujemy na lipcową dawkę emocji. Głównym motywem jedenastej edycji będą tradycje griotówopowiadaczy, mędrców, historyków i muzyków odgrywających bardzo ważną rolę w społecznościach Afryki Zachodniej. Warto przyjść na Brave Rozgrzewkę w czerwcu, żeby po lipcowym Brave Festival nie mieć zakwasówmówi Paulina Anna Galanciak, koordynatorka projektu Brave Rozgrzewka.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.108s.