Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Dziś pierwsza wystawa Rozgrzewki Brave Festival


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Film małoobrazkowy 36 x 24 mm ma wymiary identyczne z taśmą filmową 35 mm?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Dziś pierwsza wystawa Rozgrzewki Brave Festival
Dodał: Błażej Organisty 11.06.2015
Czwartki ze zdjęciami, piątki ze światową muzyką, soboty z festiwalowymi filmami. Do tego rowerowa gra miejska, a także spotkania dla dzieci i seniorów. Czerwcowe weekendy we Wrocławiu upłyną pod znakiem wydarzeń kulturalnych, które będą rozgrzewką przed tegorocznym Brave Festival. Wstęp wolny.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Brave Rozgrzewka odbędzie się w wybranych wrocławskich kawiarniach, restauracjach, księgarniach i klubach. Widzowie poczują klimat festiwalu i przygotują się do jedenastej edycji, która odbędzie się od 10 do 17 lipca 2015 roku. O nowościach Brave Festival 2015 pisaliśmy TUTAJ.

Tymczasem podczas wstępnych wydarzeń czerwcowe czwartki upłyną pod znakiem fotografii, motywem przewodnik piątków będzie festiwalowa muzyka, znana uczestnikom z poprzednich dziesięciu edycji. Miłośnicy etnicznych dźwięków z całego świata posłuchają jej w kultowych wrocławskich miejscach, takich jak Graciarnia, Dobra Karma, Rozrusznik i Bema Café.

Soboty będą z kolei poświęcone Brave’owym filmom. Wrocławianie zobaczą je bezpłatnie w Cocofili, Kalaczakrze i Starym Klasztorze. Dodatkowo 27 czerwca na Wyspie Słodowej odbędzie się premiera trzydziestominutowego filmu „Brave Festival 2014 Święte Ciało” o zeszłorocznej edycji. Tuż po nim pokazana zostanie produkcja „Youssou N’Dour – Miłość do muzyki”. Dokument opowiada historię najbardziej znanej twarzy afrykańskiej sceny muzycznej. Po seansie uczestnicy zostaną zaproszeni do udziału w rowerowej grze miejskiej. Najlepsi wygrają festiwalowe karnety, bilety na poszczególne wydarzenia oraz gadżety.

Brave Festival, fot. Robert Pilla


Wystawę i dobrą muzykę przygotuje z kolei wrocławskie Macondo. 12 czerwca zorganizowany zostanie wernisaż "Living Diary", na którym Zuzanna Dyrdy pokaże swoje najlepsze grafiki. 18 i 19 czerwca upłynie pod znakiem muzyki – wrocławianie spotkają się z Kubą Lichwą, maniakiem muzyki afrykańskiej, a dzień później zostaną zaproszeni na improwizowany koncert afrykańskich rytmów. Z kolei 28 czerwca miłośnicy podróży spotkają się, by porozmawiać o Etiopii w ramach spotkania „Etiopia – od Amharów do Hamerów”.

Organizatorzy Brave Rozgrzewka pamiętają również o najmłodszych – 14 i 28 czerwca w Pięknej Helenie posłuchają najpiękniejszych afrykańskich bajek w wykonaniu Pani Teatrzyk. 20 czerwca podobne wydarzenie zostanie zorganizowane w Księgarni Hiszpańskiej.

Po raz pierwszy przygotowano wydarzenie specjalnie dla seniorów. 20 i 21 czerwca we wrocławskim Ekocentrum odbędą się spotkania pod hasłem „Afryka Zachodnia – między mitem a rzeczywistością”, które będą częścią akcji „Twój dziadek też jest griotem”. Wydarzenie poprowadzą dr hab. Iwona Anna NDiaye, literaturoznawczyni i tłumaczka oraz dr Bara NDiaye, afrykanista i tłumacz. Eksperci przybliżą seniorom tradycje i obyczaje Afryki Zachodniej.

Rozgrzewka jest łącznikiem pomiędzy minionymi edycjami Brave Festival, a edycją tegoroczną. Przypominamy to, co najlepsze i jednocześnie przygotowujemy na lipcową dawkę emocji. Głównym motywem jedenastej edycji będą tradycje griotówopowiadaczy, mędrców, historyków i muzyków odgrywających bardzo ważną rolę w społecznościach Afryki Zachodniej. Warto przyjść na Brave Rozgrzewkę w czerwcu, żeby po lipcowym Brave Festival nie mieć zakwasówmówi Paulina Anna Galanciak, koordynatorka projektu Brave Rozgrzewka.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.173s.