Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Dziś spotkanie w ramach wystawy Kobieta na wojnie


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
System mechanicznej stabilizacji matrycy zastosowany w aparatach Olympus E-3 i E-510 nie powstał z myślą o fotografii cyfrowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Dziś spotkanie w ramach wystawy Kobieta na wojnie
Dodał: Błażej Organisty 10.06.2015
Jeszcze przez kilka dni można oglądać wystawę Wojciecha Grzędzińskiego, Krzysztofa Millera i Maksymiliana Rigamontima pod tytułem Kobieta na wojnie. Z tej okazji Narodowe Centrum Kultury w Warszawie zaprasza w środę, 10 czerwca, o godz. 18.00 na otwarte spotkanie z autorami wystawy.


Do 14 czerwca w galerii Kordegarda eksponowana jest wystawa fotografii wojennych trzech czołowych fotoreporterów polskich: Wojciecha Grzędzińskiego, Krzysztofa Millera, Maksymiliana Rigamontiego.

Kobieta na wojnie, fot. Wojciech Grzędziński


Podczas jej trwania – w środę 10 czerwca, o godz. 18.00 odbędzie się otwarte spotkanie z autorami wystawy. Fotografia z rejonów walk, pokazująca cierpienie, zniszczenia, śmierć – dotyka granicznych obszarów sztuki, wymaga namysłu nad kwestiami moralnymi i światopoglądowymi. Wymusza zatrzymanie widza nad treścią obrazu, wzbudza współczucie, poczucie bezradności, prowokuje do postawienia pytań o naturę świata. Fotografowie wojenni pełnią niezwykle istotną rolę „świadków” historii, nadających anonimowemu cierpieniu indywidualną, konkretną twarz. Ich prace pokazują, że wojna nie jest domeną głębokiej – jest zjawiskiem także współcześnie realnym, głęboko degradującym, krzywdzącym wszystkich – tak zwyciężających, jak pokonanych.

Kobieta na wojnie, fot. Krzysztof Miller


Podczas spotkania poruszone zostaną kwestie kluczowe dla omówienia specyfiki fotografii wojennej, będzie unikalna okazja do wysłuchania relacji fotografów z wypraw i zadania im pytań.

Data i godzina spotkania: środa, 10 czerwca, godz. 18.00;
Miejsce: Galeria Kordegarda;
Adres: Krakowskie Przedmieście 15/17, Warszawa
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.333s.