Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  To MY tworzymy świat – III edycja projektu edukacyjnego Canona


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Obiektywy typu zoom o rekordowo wysokiej jasności f/2 można spotkać wyłącznie w obrębie E-Systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

To MY tworzymy świat – III edycja projektu edukacyjnego Canona
Dodał: Przemysław Imieliński 07.09.2017
Startuje III edycja programu edukacyjnego dla młodzieży pod hasłem "To MY tworzymy świat". Projekt ma na celu promocję wśród młodych ludzi ustanowionych przez ONZ Celów Zrównoważonego Rozwoju. Stanowią one temat konkursów organizowanych w ramach projektu. Nagrodami w konkursach są m.in. lustrzanka EOS 800D i EOS 200D oraz drukarka PIXMA G3400.


"Rewolucja cyfrowa i coraz większe znaczenie obrazów w codziennej komunikacji na zawsze zmieniły sposób, w jaki młodzi ludzie korzystają z rozwiązań technologicznych. Młodzież coraz częściej pasjonuje się fotografią i filmowaniem, dlatego warto wykorzystać jej zainteresowanie do upowszechniania uniwersalnych idei i wartości, dzięki którym możemy zmieniać nasz świat na lepsze. Takim wartościom z pewnością hołdują ogłoszone przez ONZ Cele Zrównoważonego Rozwoju. Canon, jako światowy lider w dziedzinie obrazowania, poprzez działania edukacyjne chce wykorzystać ten ogromny potencjał fotografii i wideo do promowania wśród młodych ludzi postaw słusznych i potrzebnych w życiu codziennym. Chcemy zbudować w nich ten bezcenny kapitał społeczny, który jednocześnie jest trwałym fundamentem do bycia dobrym obywatelem i przede wszystkim człowiekiem." – mówi Justyna Bartman, Sustainability Manager, Canon Polska.W ramach projektu przeprowadzone zostaną warsztaty dla szkół, podczas których młodzież zdobędzie praktyczną wiedzę w zakresu fotografii i filmowania, ale także dowie się czym są Cele Zrównoważonego Rozwoju, dlaczego są ważne i co oznaczają w naszym codziennym życiu. Wspólnie poszukają też inspiracji do zdjęć i filmów w obszarze Celów.
 
Do włączenia się w promowanie Celów Zrównoważonego Rozwoju zaproszeni są także nauczyciele. Z myślą o nich Canon przygotował scenariusz lekcji "Nasze cele. Nasze wybory". Walka z ubóstwem, nierównościami czy przeciwdziałanie zmianom klimatycznym wydają się zbyt wymagającymi zadaniami jak na możliwości nastolatków, dlatego scenariusz lekcji został opracowany tak, aby uczniowie poprzez dyskusje w grupach mogli samodzielnie zidentyfikować mniejsze problemy, które dostrzegają wokół siebie, a także rozpoznać możliwości zaangażowania się w realizację swoich lokalnych celów. Może to stanowić punkt wyjścia do przygotowania prac konkursowych.
 
Uczestnicy projektu edukacyjnego mogą także wziąć udział w konkursach. Mają do wyboru dwa zadania. Pierwszym jest przygotowanie pracy multimedialnej (filmu, fotocastu, klipu itp.), drugim – stworzenie reportażu zdjęciowego, składającego się z serii od trzech do siedmiu zdjęć wraz z opisem. Tematem konkursu jest opowiedzenie historii powiązanej z Celami Zrównoważonego Rozwoju.
 
Do wygrania w kategorii praca multimedialna jest aparat EOS 800D wraz z obiektywem EF-S 18–55 mm (I miejsce), EOS 200D z obiektywem EF-S 18–55 mm (II miejsce) oraz drukarka Pixma G3400 (III miejsce); w kategorii reportaż zdjęciowy nagrodami zaś są: aparat EOS 200D z obiektywem EF-S 18–55 mm (I miejsce), aparat EOS M10 z obiektywem EF-S 15–45 mm (II miejsce) oraz drukarka Pixma G3400 (III miejsce).
 
Dodatkowo Canon Polska przygotował konkurs dla szkół. Aby wziąć w nim udział wystarczy skompletować wszystkie zdjęcia uczniów danej szkoły, które zostały przesłane na konkurs indywidualny i zgłosić je w imieniu szkoły. Najlepsze trzy pakiety zdjęciowe zostaną wydrukowane w wielkim formacie na twardym podłożu. Dzięki temu placówka będzie miała możliwość zorganizowania specjalnej wystawy poświęconej idei Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, ale obrazującej sprawy lokalnej społeczności.
Prace konkursowe można zgłaszać do 15 października 2017 r. za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.canon.pl. Pod tym adresem dostępne są również dodatkowe informacje, materiały szkoleniowe w formie tekstowej i wideo oraz regulaminy.

Więcej informacji: www.canon.pl

Zobacz także:
Lexar z nowym właścicielem
VENICE – pierwsza kamera filmowa z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu od Sony
Sony RX0 – aparat "ekstremalny"
SanDisk Ultra 400 GB – najpojemniejszą na świecie kartą microSD
Olympus OM-D E-M10 Mark III – idealny towarzysz podróży
Wernisaż wystawy "Akt" Andrzeja Kazimierza Wróblewskiego
Cztery nowe profesjonalne obiektywy stałoogniskowe od Canona
Canon MT 26EX RT Macro Twin Lite – uniwersalna lampa błyskowa do makrofotografii
Canon EOS M100 – elegancki bezluterkowiec z Wi-Fi i Bluetooth
Pierwsze konsumenckie dyski SSD wykorzystujące 64-warstwowe moduły 3D NAND od Western Digital
Machinery HDR Effects – nowa wersja programu (3.0.41)
Nikon D850 – pełnoklatkowa lustrzanka z matrycą o rozdzielczości 45 MP
MY BOOK DUO 20 TB – najpojemniejszy stacjonarny magazyn danych od WD
Lustrzanki Nikona w pakiecie ze szkoleniem fotograficznym
Wernisaż wystawy "Bonjour Paris" Ignacego Cembrzyńskiego
Nikon świętuje 100. urodziny, oferując wyjątkowe, jubileuszowe materiały
II Ogólnopolska Fotograficzna Konferencja Naukowa "Widzenie siebie"
Canon PIXMA TS3150 – domowa drukarka 3 w 1
Wernisaż wystawy "Złote Tarasy z cyklu Pasaże" Jowity Bogny Mormul
Promocja na zakup obiektywu Tokina FiRIN 20 mm F2 MF FE Sony E

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.238s.