Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Cztery nowe profesjonalne obiektywy stałoogniskowe od Canona


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Mimo zastosowania mniejszego przetwornika obrazu, wizjer Olympusa E-3 dorównuje jasnością i wielkością konkurencyjnym aparatom półprofesjonalnym z matrycami APS-C.
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Cztery nowe profesjonalne obiektywy stałoogniskowe od Canona
Dodał: Przemysław Imieliński 29.08.2017
Canon rozszerza zaawansowaną serię obiektywów L o nowe modele: EF 85 mm f/1,4L IS USM, TS-E 50 mm f/2.8L MACRO, TS-E 90 mm f/2.8L MACRO i TS-E 135 mm f/4L MACRO.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Firma Canon wprowadza cztery nowe obiektywy do swojej prestiżowej serii L, ułatwiając tworzenie kreatywnych zdjęć zarówno zawodowym fotografom, jak i zaawansowanym amatorom. Obiektywy EF 85 mm f/1,4L IS USM, TS-E 50 mm f/2,8L MACRO, TS-E 90 mm f/2,8L MACRO i TS-E 135 mm f/4L MACRO bazują na wysokiej jakości wykonania, z której znane są obiektywy serii L, a jednocześnie oferują większe możliwości w zakresie eksperymentowania perspektywą oraz skalą.

Droga do idealnego portretu
Obiektyw EF 85 mm f/1,4L IS USM stworzono w zgodzie z oczekiwaniami profesjonalnych fotografów, którzy oczekują jeszcze większych możliwości w zakresie obrazowania na fotografiach portretowych i ślubnych. Obiektyw EF 85 mm wyposażony jest w 14 nowych soczewek w 10 grupach; konstrukcja ta zawiera wysokiej jakości precyzyjne elementy, zapewniające korekcję aberracji chromatycznej oraz jakość optyczną, której wymagają najnowsze matryce wysokiej rozdzielczości. Jakość obrazu udało się dodatkowo poprawić dzięki zastosowaniu technologii nowych powłok ASC (Air Sphere Coating). Ta warstwa o ultraniskim współczynniku załamania światła eliminuje efekty ducha i flary, zapewniając wyraźne obrazy.

Obiektyw Canon EF 85 mm f/1,4L IS USM


Obiektyw EF 85 mm jest wyposażony w elektronicznie sterowaną przysłonę (EMD) z dużym otworem f/1,4, składającą się z dziewięciu listków. Dzięki temu obiektyw pozwala uzyskać atrakcyjny efekt rozmycia tła (bokeh), który ma zasadnicze znaczenie dla otrzymania zadziwiających zdjęć. Otwór przysłony jest również w stanie przepuszczać więcej światła, co przekłada się na poprawę ekspozycji oraz kontroli głębi ostrości. Duży otwór przysłony ma zasadnicze znaczenie przy wykonywaniu portretów z postacią na pierwszym planie, w którym obiekt stanowi kluczowy punkt ogniskowania. Fotografowie mogą również cieszyć się niespotykaną stabilnością dzięki zastosowaniu 4-stopniowej stabilizacji obrazu. Połączenie stabilizacji obrazu i dużego otworu względnego przysłony sprawia, że obiektyw EF 85 mm doskonale nadaje się też do nagrywania filmów.

Obiektyw Canon EF 85 mm f/1,4L IS USM


Obiektyw EF 85 mm wyposażony jest w szybki pierścień automatycznej regulacji ostrości (AF), napędzany silnikiem ultradźwiękowym (USM), który współpracuje z procesorem obiektywu oraz algorytmami AF aparatu, zapewniając szybką i dokładną automatyczną regulację ostrości. Układ AF typu USM jest niemal bezgłośny, co ułatwia fotografowi uzyskanie doskonałych ujęć w dyskretny sposób – na przykład podczas ceremonii ślubnej. System AF oferuje również, w każdym momencie, możliwość ręcznej korekty ostrości oraz jest zgodny z całą rodziną kamer Cinema EOS.
 
Nowy model charakteryzuje się zwiększoną trwałością, charakterystyczną dla konstrukcji obiektywów Canon z serii L. Dzięki zabezpieczeniu obiektywu EF 85 mm przed wpływem czynników atmosferycznych, pyłów, a także fluorowej powłoce, szczególnie dobrze nadaje się on do używania w trudnych i zmiennych warunkach pogodowych.
 
Wszystkie cechy obiektywu EF 85 mm sprawiają, że stanowi on doskonałe narzędzie dla fotografów portretowych. Jest idealny dla każdego, kto potrzebuje uniwersalnego teleobiektywu, który świetnie poradzi sobie w różnych sytuacjach, takich jak śluby, imprezy, czy sesje studyjne.

Wysoka jakość przekładająca się na kreatywność fotograficzną
Wprowadzenie do oferty trzech nowych obiektywów TS-E 50 mm f/2,8L MACRO, TS-E 90 mm f/2,8L MACRO i TS-E 135 mm f/4L MACRO jest odpowiedzią Canon na zapotrzebowanie użytkowników w zakresie większej kontroli ruchów obiektywu przy większych ogniskowych. Nowe modele wspomagają twórczą fotografię – posiadają nowoczesną konstrukcję optyczną charakterystyczną dla serii L i oferują szerokie możliwości pochylenia, przesunięcia i obrotu osi optycznej oraz funkcje rotacyjne przydatne w makrofotografii. Obiektyw TS E 135 mm uzupełnia serię obiektywów TS-E o dłuższą ogniskową, natomiast obiektywy TS E 50 mm i TS-E 90 mm zastępują istniejące modele – odpowiednio TS-E 45mm f/2,8 i TS-E 90 mm f/2,8.

Obiektyw Canon TS-E 50 mm f/2,8L MACRO


Obiektyw TS-E 50 mm idealnie nadaje się do tworzenia kreatywnych i precyzyjnych zdjęć architektury i krajobrazów, a także świetnie sprawdza się w fotografii studyjnej, podczas gdy obiektywy TS-E 90 mm i TS-E 135 mm są lepiej przystosowane do wykonywania portretów i makrofotografii w studiu fotograficznym.

Obiektyw Canon TS-E 50 mm f/2,8L MACRO
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.917s.