Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Canon MT 26EX RT Macro Twin Lite – uniwersalna lampa błyskowa do makrofotografii


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą cyfrową lustrzanką, która umożliwiała swobodny podgląd fotografowanej sceny w każdych warunkach był Olympus E-330?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Canon MT 26EX RT Macro Twin Lite – uniwersalna lampa błyskowa do makrofotografii
Dodał: Przemysław Imieliński 29.08.2017
Canon zaprezentował nową, wydajną lampę błyskową dla profesjonalnych fotografów – Macro Twin Lite MT 26EX RT.


Najnowszy model, bazując na bogatych funkcjach poprzednika – MT 24EX – posiada usprawnione parametry lampy, takie jak moc światła, wszechstronność, wytrzymałość i funkcjonalność. Urządzenie idealnie nadaje się do fotografowania obiektów w niewielkich przestrzeniach, np. do zastosowań w fotografii produktowej, kulinarnej, przyrodniczej lub do obrazowania w stomatologii.

Canon MT 26EX RT Macro Twin Lite – zestaw lamp błyskowych do makrofotografii


Niezwykła moc oświetlenia
Lampa MT 26EX RT została wyposażona w system Macro Twin Light z dwiema ruchomymi głowicami, które można ustawiać w pięciostopniowych odstępach wokół obiektywu. Głowice obracają się w górę i w dół, a w zależności od tego, jakich efektów oświetleniowych wymaga ujęcie, także do wewnątrz i na zewnątrz. W ten sposób fotograf jest w stanie uchwycić nawet najdrobniejsze detale w zbliżeniu, co świetnie sprawdza się w przypadku fotografii produktowej lub portretowej, gdy chcemy wydobyć cechy obiektu za pomocą starannego oświetlenia. Model MT 26EX RT zawiera także bardzo jasne białe diody wspomagające AF, dzięki którym aparat bez problemu dobiera prawidłową ostrość i mierzy wpływ oświetlenia na zdjęcie przed jego wykonaniem. W porównaniu z MT 24EX, łączna liczba przewodnia (zdolność lampy do oświetlenia przedmiotu przy określonej czułości matrycy i pod określonym kątem) dla obu głowic została zwiększona do 26/78 (ISO 100 w metrach), co daje niesamowite efekty w makrofotografii.

Canon MT 26EX RT Macro Twin Lite – zestaw lamp błyskowych do makrofotografii zamocowany na aparacie


Lampa MT 26EX RT została wzbogacona o mocowane dyfuzory dla każdej głowicy, które zmniejszają intensywność błysku i zapobiegają powstawaniu zbyt jasnych refleksów na zdjęciu. Lampa posiada również opcję niższej mocy wyjściowej, która gwarantuje prawidłową ekspozycję przy niskich wartościach przysłony lub w trakcie fotografowania z bliskiej odległości. Dodatkowo model MT 26EX RT może pochwalić się 5,5-sekundowym czasem ładowania lampy, (w przypadku kompaktowej baterii CP E4N – nawet 2,5 sekundowym), co umożliwia szybkie ustawienie i uchwycenie idealnej sceny. To świetne rozwiązanie w przypadku makrofotografii przyrody, w której liczy się każdy moment. Wskaźnik na panelu LCD informuje o postępie ładowania. Oprócz tego szybkie ładowanie i zwiększona trwałość głowic znacznie ograniczają konieczność regularnego serwisowania lampy.

Wiele opcji sterowania – maksimum kreatywności
Model MT 26EX RT został wzbogacony o funkcję Radio Wireless Master, która pozwala na bezprzewodowe sterowanie innymi lampami błyskowymi Speedlite. Funkcja ta umożliwia sterowanie aż 15 lampami w pięciu grupach, dzięki czemu możemy uzyskać więcej światła lub skierować oświetlenie na tło, aby lepiej wyodrębnić z niego obiekt. MT 26EX RT umożliwia wybór kilku różnych opcji zdalnego ustawiania ekspozycji innych lamp Speedlite. W pełni automatyczne ustawianie ekspozycji mierzone jest przez aparat za pomocą radiowego systemu E-TTL. Moc błysku można także ustawiać manualnie, co daje poczucie kontroli i zapewnia spójność. Dodatkowo w każdej lampie można zastosować inną metodę ustawiania ekspozycji, na przykład łącząc ustawienia manualne z systemem E-TTL.

Canon MT 26EX RT Macro Twin Lite – zestaw lamp błyskowych do makrofotografii zamocowany na aparacie


Sterowanie lampą MT 26EX RT jest jeszcze szybsze i łatwiejsze dzięki odświeżonemu interfejsowi i przyciskom zaprojektowanym w oparciu o panel sterowania w modelu Speedlite 600EX II RT. Nowy system sterowania obejmuje wiele rozwiązań zaprezentowanych w lampie 600EX II RT, w tym możliwość montowania i odłączania kamery za pomocą jednego przycisku blokady na metalowej stopce mocującej, która zapewnia dodatkową wytrzymałość i niezawodność.

MT 26EX RT – kluczowe cechy:
• Wydajna i wszechstronna podwójna lampa z krótkim czasem ładowania
• Bardzo jasne białe diody umożliwiające łatwe ustawianie ostrości w słabym świetle
Optyczne i radiowe opcje sterowania innymi lampami Speedlite
• Kreatywne funkcje pozwalające uzyskać niesamowite efekty oświetlenia

Strona producenta: www.canon.pl

Zobacz także:
Canon EOS M100 – elegancki bezluterkowiec z Wi-Fi i Bluetooth
Machinery HDR Effects – nowa wersja programu (3.0.41)
Nikon D850 – pełnoklatkowa lustrzanka z matrycą o rozdzielczości 45 MP
Lustrzanki Nikona w pakiecie ze szkoleniem fotograficznym
Canon PIXMA TS3150 – domowa drukarka 3 w 1
Wernisaż wystawy "Złote Tarasy z cyklu Pasaże" Jowity Bogny Mormul
Wernisaż wystawy "Góry x 19"
AF-P NIKKOR 70–300 mm ED VR – szybszy, ostrzejszy, lepszy
Tamron SP 24–70 mm F/2,8 Di VC USD G2 – jasny, standardowy zoom pełnoklatkowy
Canon EOS 6D Mark II – najnowsza pełnoklatkowa lustrzanka cyfrowa
Canon EOS 200D – kreatywna fotografia dla każdego
Rok 1900. Europa w fotografii Henryka Czeczotta
COOLPIX W300 – wytrzymały kompakt do fotografowania przygód
Canon EOS C200 – kompaktowa kamera 4K
Rozpocznij przygodę z EOS M – promocja i konkurs fotograficzny Canona
Meike MK-6.5 mm F2.0 – niedrogie rybie oko dla każdego
Olympus Tough TG-5 – niezwykła wytrzymałość w każdych warunkach

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.585s.