Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Nikon D850 – pełnoklatkowa lustrzanka z matrycą o rozdzielczości 45 MP


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nikon D850 – pełnoklatkowa lustrzanka z matrycą o rozdzielczości 45 MP
Dodał: Przemysław Imieliński 24.08.2017
Nikon prezentuje model D850, który oferuje pasjonatom fotografii pełnoklatkowej najlepsze połączenie rozdzielczości, szybkości i czułości. Ta lustrzanka cyfrowa formatu FX wyznacza zupełnie nowy poziom doskonałości zarówno w studio, jak i najbardziej odległych zakątkach ziemi.


Nikon D850 zapewnia fotografom pracującym w szczególnie konkurencyjnych branżach – takich jak fotografia przyrodnicza, komercyjna fotografia sportowa, ślubna czy modowa, a także wideofilmowanie – kreatywną elastyczność, dzięki której można się wyróżnić. Bardzo czuła matryca formatu FX o ultrawysokiej rozdzielczości 45,7 mln efektywnych pikseli rejestruje pliki o rozdzielczości 45,4 MP. Nowa, eliminująca odstępy między mikrosoczewkami architektura matrycy pozwala uzyskać wyjątkowo szczegółowe zdjęcia i świetny zakres rozpiętości tonalnej. Po podłączeniu opcjonalnego uchwytu do zdjęć w pionie MB-D18 szybkość fotografowania wzrasta nawet do 9 kl./s. Filmowcy mogą teraz nagrywać filmy w rozdzielczości 4K bez konieczności kadrowania, co stwarza nowe możliwości w przypadku używania jasnych obiektywów stałoogniskowych firmy Nikon. Filmy poklatkowe w jakości 4K można również tworzyć bezpośrednio w aparacie.

Nikon D850 z uchwytem zasilającym MB-D18


Pośród innych funkcji zwiększających elastyczność pracy można znaleźć opcję fotografowania w formacie RAW o dużej, średniej lub małej wielkości zdjęć. Tryb bezgłośnego fotografowania pozwala robienie zdjęć bez odgłosów pracy migawki. Dostępne w trybie podglądu na żywo ustawienie Precyzyjny AF ułatwia dokładne fotografowanie w trybie makro.
 
To także pierwsza w historii lustrzanka cyfrowa z trybem fotografowania z przesunięciem ostrości (focus stacking), który umożliwia rejestrowanie niezwykle wyraźnych zdjęć o dużej głębi ostrości.

Nikon D850 – widok z przodu


Dirk Jasper, kierownik ds. marketingu produktu w firmie Nikon Europe, powiedział: "Dzięki wyjątkowej wszechstronności modelu D850 można odnieść wrażenie, że korzysta się z trzech różnych aparatów. Niezależnie od tego, czy zależy nam na elastyczności w ustawieniach liczby megapikseli, rozmiarze pliku, szybkości, czy czułości ISO, aparat D850 sprawdza się doskonale. To dobra inwestycja dla fotografów, którzy chcą w pełni, bez kompromisów korzystać z dostępnych w nim możliwości".

Nikon D850 – widok z tyłuwyrownanie="srodek"]

Podsumowanie głównych funkcji
Rozdzielczość: 45,7 megapiksela (efektywna). Bardzo szczegółowe pliki 45,4 MP. Matryca CMOS formatu FX wykonana w technologii BSI bez optycznego filtra dolnoprzepustowego.

Nikob D850 ma odchylany wyświetlacz


Szybkość: 7 kl./s. Korzystając z uchwytu pionowego MB-D18 (z włożonym akumulatorem EN-EL18B), można rejestrować zdjęcia w pełnej rozdzielczości z prędkością nawet 9 kl./s.
Zakres czułości: superszybki procesor przetwarzania obrazu EXPEED 5 zapewnia wyjątkowo czyste zdjęcia w zakresie czułości ISO 64–25 600, z możliwością rozszerzenia do odpowiednika zakresu czułości od 32 do 102 400. Pełny zakres czułości ISO jest dostępny również w przypadku filmów 4K.

Nikon D850 – widok z góry


Precyzja: ten sam fenomenalny 153-punktowy system AF, który zastosowano we flagowym modelu D5, zapewnia czułość nawet do -4 EV w przypadku pola centralnego (ISO 100, 20°C). Możliwość pomiaru do -3 EV zwiększa precyzję automatycznego ustawiania ekspozycji, nawet gdy dostępne jest wyłącznie światło księżyca.
Filmy w rozdzielczości 4K bez kadrowania: nagrywaj pełnoklatkowe filmy w rozdzielczości 4K/UHD z szybkością 30p bez ograniczeń związanych z kadrowaniem. Przy zastosowaniu uchwytu pionowego MB-D18 można za jednym razem zarejestrować ponad trzy godziny materiału.

Nikon MB-D18 – uchwyt zasilający do Nikona D850


Filmy poklatkowe 4K bezpośrednio w aparacie: możliwość nagrywania filmów poklatkowych w jakości 4K bezpośrednio w aparacie oraz wykorzystania zapewnianej przez aparat D850 rozdzielczości aż 45,7 mln efektywnych pikseli, do tworzenia zachwycających filmów poklatkowych 8K na etapie postprodukcji.
Wygodny format RAW: możliwość fotografowania w formacie RAW w rozdzielczości 45,4 MP (duże), 25,6 MP (średnie) lub 11,4 MP (małe). Średnie i małe pliki RAW są rejestrowane w formacie 12-bitowym z kompresją bezstratną.

Nikon D850 wyposażony został w dwa gniazda kart pamięci


Sprawność w każdym środowisku: zabezpieczenie obudowy przed czynnikami atmosferycznymi umożliwia korzystanie z aparatu D850 w trudnych warunkach. Podświetlenie wszystkich przycisków znane z aparatu Nikon D5 zapewnia łatwą obsługę podczas nocnych sesji.
Szybkie nośniki pamięci: dwa gniazda kart pamięci umożliwiają korzystanie z kart SD UHS-II i XQD – to najszybsze dostępne zestawienie.

Strona producenta: www.nikon.pl

Zobacz także:
MY BOOK DUO 20 TB – najpojemniejszy stacjonarny magazyn danych od WD
Lustrzanki Nikona w pakiecie ze szkoleniem fotograficznym
Nikon świętuje 100. urodziny, oferując wyjątkowe, jubileuszowe materiały
II Ogólnopolska Fotograficzna Konferencja Naukowa "Widzenie siebie"
Trwają prace nad lustrzanką cyfrową Nikon D850
Canon PIXMA TS3150 – domowa drukarka 3 w 1
Wernisaż wystawy "Góry x 19"
Leica Camera prezentuje nową Leikę TL2
AF-P NIKKOR 70–300 mm ED VR – szybszy, ostrzejszy, lepszy
Tamron SP 24–70 mm F/2,8 Di VC USD G2 – jasny, standardowy zoom pełnoklatkowy
Canon EOS 6D Mark II – najnowsza pełnoklatkowa lustrzanka cyfrowa
Canon EOS 200D – kreatywna fotografia dla każdego
Rok 1900. Europa w fotografii Henryka Czeczotta
COOLPIX W300 – wytrzymały kompakt do fotografowania przygód
Canon EOS C200 – kompaktowa kamera 4K
QNAP TVS-882ST3 – 8-zatokowy serwer zdjęć i filmów
Rozpocznij przygodę z EOS M – promocja i konkurs fotograficzny Canona
Meike MK-6.5 mm F2.0 – niedrogie rybie oko dla każdego
Letnia promocja Olympusa
Sto dni promocji cashback na 100-lecie firmy Nikon
Ruszył nabór do Holy-Art TIFF Open+
Quadralite Stroboss 36 – nowa lampa błyskowa dla bezlusterkowców
Olympus E-M1 Mark II, E-M5 Mark II oraz PEN-F – aktualizacja oprogramowania
Rotolight LED AEOS – lampa do fotografii portretowej i sesji
Wyniki 13. edycji konkursu BZ WBK Press Foto ogłoszone!
Panasonic LUMIX TZ90 – 4K i 30-krotny zoom optyczny dla podróżników
Panasonic przedstawia nowy obiektyw z szerokim zoomem
Canon rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń do konkursu New Cosmos of Photography 2017
Canon EOS 5D Mark IV – aktualizacja oprogramowania
Canon CN-E70–200 mm T4.4 L IS KAS S – nowy obiektyw filmowy
Sony A9 – rewolucja na rynku profesjonalnego sprzętu fotograficznego
Sony FE 100–400 mm F4,5–5,6 GM OSS z bagnetem typu E

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 3.602s.