Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Sudan w Lunie


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Sudan w Lunie
Dodał: Błażej Organisty 18.10.2016
Na trzeci tej jesieni pokaz slajdów w Lunie organizatorzy zapraszają w czwartek, 20 października, o godz. 19.00. Tym razem zobaczyć można będzie zbiór zdjęć: "Sudan Południowy – historie przeróżne" autorstwa Piotra Horzeli. Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań „Slajdy In Mundo w Lunie”.


Organizatorzy wieczorów fotograficznych w kinie Luna zapraszają w czwartek, 20 października, o godz. 19.00 na pokaz slajdów: "Sudan Południowy – historie przeróżne" autorstwa Piotra Horzeli.

Sudan Południowy – historie przeróżne


Sudan Południowy to najmłodsze państwo świata, które powstało na terenie trawionym wojnami przez przeszło 50 lat. Na tak spalonej ziemi wpływ kultury zachodniej na kształt państwa jest stosunkowo mały.

Sudan Południowy – historie przeróżne


W Dżubie, stolicy Sudanu Południowego mieszkałem przez niecałe dwa lata, a każdą wolną chwilę wykorzystywałem na wypady w głąb kraju. Dotarłem w góry w poszukiwaniu opuszczonych plantacji herbaty, pływałem po Nilu, odwiedzałem Szyluków z pogranicza z Północą i Toposów z terenów graniczących z Kenią i Ugandą – opowiada autor zdjęć.

Sudan Południowy – historie przeróżne


Podczas podróży Piotr Horzela dowiedział się, co ludzie sądzą o piegach, czym może skutkować picie brudnej wody, jakie są ceny małżonek określane ilością krów i wielu wielu innych bardziej lub mniej poważnych rzeczy.

Sudan Południowy – historie przeróżne


Piotr Horzela – leśnik z wykształcenia, który po ukończeniu studiów udał się na półtora roku w rejony Antarktyczne. Kolejne pół roku spędził podróżując z plecakiem po Ameryce Południowej. Przez ostatnie dwa lata mieszkał lata w najmłodszym państwie świata – Sudanie Południowym. Aktualnie przebywa w Polsce i prowadzi prelekcje, podczas których na tle zdjęć opowiada o ludziach, miejscach i swoich doświadczeniach.

Sudan Południowy – historie przeróżne


6 października rozpoczyna się 4. edycja spotkań z podróżnikami „Slajdy In Mundo Lunie". W kolejne czwartki o godz. 19.00 sala kina Luna zapełni się pełnymi pasji opowieściami ze świata i fascynującymi fotografiami. Jukon, Patagonia, Syberia, Himachal Pradesh, Sudan Południowy – to tylko niektóre regiony, o których opowiedzą podróżnicy podczas tegorocznej edycji slajdów podróżniczych IN MUNDO. W programie także Wielki Szlak Himalajski, afrykańska odyseja, transameryka, rowerowe wyprawy na krańce świata, polska ekspedycja naukowo-filmowa do Królestwa Lo oraz kulisy pracy fotografa National Geographic.

Miejsce: Kino Luna
Adres: ul. Marszałkowska 28, Warszawa
Bilet: 16 PLN
Program spotkań: slajdypodroznicze.pl

Zobacz także:
Konkurs ''Podróż w obiektywie'' rozstrzygnięty!
Ladakh
50 wyjątkowych kobiet
Oblicza Łodzi 2016 – wystawa
Ostatnie dni Zabytków Świata
10/1 – wernisaż
Santorini w Gdańsku
Czwartek w Lunie
Warsztat fotografii teatralnej
Dziki hajmat w Bytomiu
Wielkopolski Festiwal Fotografii
Zainspirowani Japonią – konkurs
Kalendarz fotograficzny 2017
Czwartkowe slajdy w Lunie
Konkurs ''Fotografia uliczna'' rozstrzygnięty!
Znamy jury Sony World Photography Awards 2017
Kolejna edycja slajdów w Lunie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Zdjęcie zrobione przez...

Ten konkurs to zachęta do eksperymentów. Czekamy na Wasze niebanalne zdjęcia wykonane przez: okno, filtr, szybę, kawałek lodu, a nawet otwór w murze lub dziurkę od klucza.
Zdjęcie zrobione przez...
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[16.01.2018]
Autor:
Wiatr9
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.555s.