Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Warsztat fotografii teatralnej


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy nowoczesny obiektyw zmiennoogniskowy powstał już w 1948 roku, najstarsza zaś tego typu konstrukcja pochodzi z przełomu XIX i XX wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Warsztat fotografii teatralnej
Dodał: Błażej Organisty 11.10.2016
W ramach przygotowań do III edycji Konkursu Fotografii Teatralnej Instytut Teatralny zaprasza na spotkanie warsztatowe dotyczące dokumentacji teatru, które odbędzie się 27 października 2016 r. od 11:00 do 15:00.


Warsztat fotografii teatralnej organizowany jest w ramach III Konkursu Fotografii Teatralnej, o którym szerzej pisaliśmy TUTAJ.

Spotkanie warsztatowe, zaplanowane na 27 października 2016 r. od 11:00 do 15:00, adresowane do osób odpowiedzialnych w teatrach za dokumentację spektakli i prowadzenie archiwów artystycznych, do pracowników teatralnych działów promocji i informacji, do dramaturgów i kierowników literackich i oczywiście do fotografików. Zgłoszenia do 20 października.

Razem z uczestnikami warsztatów spróbujemy poszukać odpowiedzi na te pytania, analizując prace mistrzów, próbując poczuć, co ewokują zachowane „zestawy dokumentacyjne”. Sprawdzimy, czy uda nam się odczuć i zrozumieć teatr, który fotografie zapamiętałyprzybliżają organizatorzy.

KFT


Będziemy o tym rozmawiać praktycznie, sięgając do zasobów największego w Polsce teatralnego archiwum fotograficznego od lat gromadzonego w Instytucie Teatralnym. Ten zbiór zdjęć i negatywów szacujemy na ok. 2 mln sztuk, a z każdym sezonem powiększa się on średnio o kolejne 3 000. Są w nim przede wszystkim fotografie ze spektakli przysyłane przez wszystkie teatry w Polsce, ale są też całe kolekcje przekazane przez instytucje i osoby prywatne – kontynuują.

Konkurs Fotografii Teatralnej ma dwa tematy – teatralne zdjęcie sezonu i zestaw zdjęć dokumentujących jedno przedstawienie. Październikowe warsztaty, które poprowadzą Dorota Buchwald i Monika Krawul, poświęcone będą temu drugiemu.

Ilość miejsc ograniczona jest do 20. Wstęp jest wolny. Zgłoszenia: apiekarska@instytut-teatralny.pl (do 20 października). W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz stanowisko i nazwę instytucji, w której dana osoba pracuje.

Więcej informacji: www.instytut-teatralny.pl

Zobacz także:
Kolejna edycja Disconnect
Dziki hajmat w Bytomiu
Wielkopolski Festiwal Fotografii
Ostatnie chwile na Wolę
Sobota na OFFie
Konkurs Akademii Nikona
Warsztaty w Łodzi
Zainspirowani Japonią – konkurs
Kalendarz fotograficzny 2017
Czarne i Białe – wernisaż
Jesienna zaduma do poniedziałku
Rycerze w Warszawie
Jeden na Jednego – warsztaty
Warsztaty w Szkołach Artystycznych ROE
W sobotę warsztaty u Hartwigów
Warsztaty u Hartwigów

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.736s.