Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Rusza konkurs "Photo Grants Challenge. Sztuka Wolności"


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
System mechanicznej stabilizacji matrycy zastosowany w aparatach Olympus E-3 i E-510 nie powstał z myślą o fotografii cyfrowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Rusza konkurs "Photo Grants Challenge. Sztuka Wolności"
Dodał: Przemysław Imieliński 23.12.2014
22 grudnia br. ruszył ogólnopolski konkurs fotograficzny adresowany do wszystkich sympatyków fotografowania, w wieku od 18 do 30 lat, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę. Każdy z uczestników może zdobyć nowe umiejętności podczas profesjonalnych kursów i warsztatów. Ma szansę sprawdzić się w roli autora fotografii na forum publicznym, a przy okazji także zdobyć cenne nagrody.


Głównym celem konkursu jest propagowanie szeroko rozumianych wartości demokracji, wolności, postaw obywatelskich jako nawiązanie do obszarów wsparcia funduszy norweskich i EOG. Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.Konkurs składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich trwa od 22 grudnia 2014 r. do 4 stycznia 2015 r. Aby wziąć w nim udział należy zamieścić na platformie konkursowej, dostępnej pod adresem: www.facebook.com, własnoręcznie wykonaną fotografię, o dowolnej tematyce. W wyniku głosowania internautów oraz decyzją kapituły konkursu, w dniu 5 stycznia 2015 r., wytypowanych zostanie 60 autorów najlepszych zdjęć. Zostaną oni podzieleni na sześć grup geograficznych: Białystok, Gdańsk, Katowice, Lublin, Poznań i Warszawa – po 10 uczestników konkursu w każdej z lokalizacji. Tym samym aby przejść do kolejnego etapu, wystarczy zakwalifikować się do pierwszej dziesiątki rankingu w w/w miastach.

Drugim etapem konkursu są dwa weekendowe kursy fotograficzne zorganizowane w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Poznaniu i Warszawie. Terminy ich organizacji to 10 i 11 stycznia oraz 17 i 18 stycznia 2015 r. Zadaniem uczestników kursów będzie przygotowanie cyklu zdjęć nawiązujących do głównych idei konkursu. Prace powstaną pod okiem wykładowców w studiach fotograficznych wyposażonych w niezbędne pomoce dydaktyczne. Fotografie podlegać będą ocenie kapituły konkursu. Wyłoni ona, w dniu 19 stycznia 2015 r., 12 autorów najbardziej interesujących prac, którzy przejdą do finału (po dwie osoby w każdym mieście).

Następnie, w ramach trzeciego etapu konkursu, finaliści spotkają się na warsztatach fotograficznych w Warszawie w dniach 31 stycznia i 1 lutego 2015 r. Warsztaty te stanowić będą kolejny stopień wtajemniczenia w pasjonująca sztukę fotografii. Zostaną zorganizowane w formie indywidualnych szkoleń praktycznych, z zastosowaniem najnowocześniejszych dostępnych technologii, pod opieką doświadczonych fotografików. Podczas warsztatów uczestnicy stworzą finałowe kolekcje zdjęć, nawiązujących tematyką do obszarów wsparcia funduszy norweskich i funduszy EOG. Będą one walczyć ponownie o głosy internautów oraz uznanie kapituły konkursu w terminie od 2 do 15 lutego 2015 r.

Ogłoszenie wyników "Photo Grants Challenge. Sztuka Wolności" oraz wręczenie nagród nastąpi w dniu 19 lutego 2015 r. podczas gali zorganizowanej w Warszawie. Uroczystości towarzyszyć będzie wystawa prac 3 finalistów.

Nagrodami w konkursie są:
I miejsce – iPad + voucher na wybrany kurs fotografii
II miejsce – kamera Sony
III miejsce – aparat cyfrowy POLAROID

Więcej informacji: www.photograntschallenge.pl

Zobacz także:
Wojciech Prażmowski – spotkanie autorskie
Tamrac Aria 6 – torebka na aparat
Sony ogłasza zwycięzcę konkursu na krótki film dokumentalny
CYBERFOTO 2015 – XVIII Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji
Wygraj warsztaty fotograficzne na Islandii z X-Rite
TTL Voeloon 810-RT – radiowy wyzwalacz lamp
Monaster – koncert z cyklu Partytury Fotograficzne
Adobe kupuj Fotolię!
"Oman – w krainie pachnącej kadzidłem" – pokaz slajdów
13. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie
VERTAX D16 – uchwyt zasilający dla Nikona D750
Genesis Stroboss 58N – nowa lampa reporterska dla aparatów Nikon
Genesis Tacit – nowe, dyskretne torby w ofercie Genesis
Darmowe aplikacje PlayMemories Camera Apps przy zakupie aparatów Sony

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.31s.