Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Adobe kupuj Fotolię!


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Do pierwszych aparatów dalmierzowych Canona (o nazwie Hansa Kwanon) w latach 1934–46 obiektywy produkował Nippon Kōgaku Kōgyō K.K. – czyli dzisiejszy Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Adobe kupuj Fotolię!
Dodał: Przemysław Imieliński 16.12.2014
Adobe i Fotolia podpisali porozumienie w sprawie akwizycji serwisu Fotolia, w celu dodania banku zdjęć do Creative Cloud i udostępnienie platformy sprzedaży obrazów i filmów kreatywnym osobom na całym świecie.


Firma Adobe (Nasdaq: ADBE) ogłosiła dzisiaj, że zawarła porozumienie mające na celu nabycie będącego w prywatnych rękach serwisu Fotolia, wiodącego banku zdjęć, obrazów cyfrowych i klipów wideo HD na licencji royalty-free za około 800 milionów dolarów. Fotolia będzie zintegrowana z Adobe Creative Cloud, dając aktualnym i przyszłym członkom Creative Cloud możliwość dostępu i zakupu z bazy ponad 34 mln zdjęć i klipów wideo, tym samym znacznie upraszczając i przyspieszając proces projektowania. Akwizycja serwisu Fotolia potwierdza wiodąca rolę Creative Cloud jako aktywnego i pełnego życia rynku dla kreatywnych osób, gdzie można kupować zasoby i usługi, jak również zaprezentować swój talent odbiorcom z całego świata. Adobe planuje także kontynuować działalność serwisu Fotolia jako samodzielnej usługi, dostępnej dla każdego.

"Zakup serwisu Fotolia wzmocni dominującą rolę Creative Cloud jako platformy dla osób kreatywnych" – powiedział David Wadhwani, senior wice presydent Digital Media, Adobe. "Creative Cloud staje się dla społeczności artystycznej docelowym rynkiem dostępu do zdjęć, klipów wideo, czcionek i kreatywnego talentu, dzięki kluczowym usługom kreatywnym jak Fotolia i naszym nowym możliwościom związanym z Creative Talent Search."

Adobe Creative Cloud, z ponad 3,4 mln członków, jest wiodącym narzędziem desktopowym, z szeregiem komplementarnych aplikacji mobilnych, treściami szkoleniowymi, zasobami twórczymi i usługami oraz gotowym dostępem do dynamicznej społeczności. Creative Cloud zmienia proces czerpania inspiracji przez ludzi kreatywnych i dostarczania ich najlepszych prac, a dzięki zmianom i nowym możliwościom, takim jak Creative Talent Search, wartość Creative Cloud cały czas rośnie. Po zakończeniu procesu kupna, Adobe planuje zintegrować dostawę i zakup zasobów z banu zdjęć z Creative Cloud.

"Bycie częścią rodziny Adobe jest spełnieniem marzeń dla zespołu Fotolia. Naszym celem jest jak najszybsza realizacja wizji, aby stać się najlepszą przestrzenią dla artystów, gdzie będą tworzyć własny biznes oraz docelowym miejscem dla projektantów, w którym znajdą wspaniałą pracę kreatywną" – powiedział Oleg Tscheltzoff, założyciel i prezes Fotolia.

Założony w 2004 roku, z siedzibą w Nowym Jorku, Paryżu i Berlinie, pozostający w prywatnych rękach bank zdjęć Fotolia jest własnością Kohlberg Kravis Roberts & Co. LP, TA Associates and management. Obecnie serwis Fotolia działa w 23 krajach i posiada strony internetowe w 14 językach.

Transakcja, która ma zostać sfinalizowana w drugiej połowie pierwszego kwartału fiskalnego 2015 r. Adobe, podlega pewnym regulacjom i zwyczajowym warunkom zamknięcia. Potencjalny wpływ finansowy dla Adobe z tej transakcji nie jest zawarty w celach finansowych, dostarczonych przez firmę, czy nowych celach ujawnionych w ramach wyników finansowych firmy Adobe, wydanych w dniu 11 grudnia 2014 roku. Do momentu zakończenia transakcji, każda z firm będzie nadal działać niezależnie. CEO Fotolia Oleg Tscheltzoff, nadal będzie prowadzić zespół Fotolia w ramach działań biznesowych Adobe Digital Media.

Więcej informacji na temat serwisu Fotolia: blogs.adobe.com

Zobacz także:
"Oman – w krainie pachnącej kadzidłem" – pokaz slajdów
13. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie
VERTAX D16 – uchwyt zasilający dla Nikona D750
Genesis Stroboss 58N – nowa lampa reporterska dla aparatów Nikon
Genesis Tacit – nowe, dyskretne torby w ofercie Genesis
Darmowe aplikacje PlayMemories Camera Apps przy zakupie aparatów Sony
Czytnik do ultra szybkich kart pamięci
TRANSCEND SDXC 256 GB U3 – więcej pojemności dla fotografów i filmowców
Wernisaż powarsztatowej wystawy ''Wiele twarzy Warszawy''
Aktualizacja oprogramowania aparatu Sony A77 II
Wyniki listopadowego konkursu TEN by Fotolia 3
Świąteczne prezenty od Quantuum
''Chadar – lodowym szlakiem do Zanskaru'' – pokaz slajdów w kinie Luna

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.93s.