Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  13. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą jednoobiektywową lustrzanką małoobrazkową był wyprodukowany w 1948 roku Contax-S?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

13. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie
Dodał: Przemysław Imieliński 15.12.2014
W nadchodzącym 2015 roku Miesiąc Fotografii w Krakowie potrwa od 14 maja do 14 czerwca! Kuratorem Programu głównego 13. edycji festiwalu będzie Wojciech Nowicki – kurator wystaw fotograficznych i pisarz.


Na Program główny MFK 2015 złoży się 9 dużych wystaw. Każda z nich będzie prezentacją możliwości fotograficznego medium wobec materii, która stanowi centralny punkt rozważań kuratora MFK 2015, a wydaje się być stworzona dla fotografii: rejestracji konfliktów. Wystawy odbędą się w najbardziej prestiżowych przestrzeniach wystawienniczych Krakowa.

 
Ponadto w ramach festiwalu odbędą się: wystawy prezentujące dokonania młodych-ambitnych w ramach Sekcji ShowOFF, Spotkania mistrzowskie, 10. Przegląd Portfolio oraz liczne wydarzenia towarzyszące, które opanują miasto podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie 2015. Zapraszamy!Już teraz zapraszamy również do udziału w otwartym konkursie dla debiutujących na współczesnej scenie fotograficznej młodych twórców fotografii i wideo z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej – ruszył nabór Sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie 2015!W tym roku zespół kuratorski SO stworzą: Marta Kołakowska (Galeria Leto) oraz trzech fotografów: Michael Ackerman, Martin Kollar i Igor Omulecki. Spośród nadesłanych zgłoszeń – zarówno artystycznych projektów fotograficznych, jak i multimedialnych – wybiorą osiem propozycji, które w maju 2015 roku zostaną zaprezentowane w formie wystaw podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie (14 maja – 14 czerwca).

Nowością Sekcji ShowOFF w 2015 roku jest zaproszenie do współpracy Ani Nałęckiej (Tapir Book Design), która wybierze dziewiątego laureata Sekcji. Nagrodą dla tej osoby będzie możliwość współpracy nad projektem własnej książki oraz jej publikacja. Warto zwrócić na to uwagę, zgłaszając swoje propozycje w tym roku!

SO pełni rolę platformy swobodnej wypowiedzi artystycznej i zapewnia szeroką promocję najciekawszym młodym twórcom – WARTO! Na zgłoszenia – projekty fotograficzne lub/i multimedialne, zarówno ukończone, jak i będące jeszcze w trakcie realizacji – czekamy do północy 18 stycznia 2015 roku pod adresem: showoff[at]photomonth.com


Wojciech Nowicki – kurator 13. edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie (2015). Dziennikarz, tłumacz, kurator wystaw fotograficznych, fotograf i publicysta. Publikuje w Tygodniku Powszechnym, jest recenzentem kulinarnym krakowskiej Gazety Wyborczej. W 2011 jego książka "Dno oka. Eseje o fotografii" znalazła się w gronie finalistów Literackiej Nagrody NIKE (Wydawnictwo Czarne). Opublikował również: "Stół, jaki jest. Wokół kuchni w Polsce" (2011, Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli), "Jerzy Lewczyński. Pamięć obrazu" (2012, Muzeum w Gliwicach), "Niepokoje Wilhelma von Blandowskiego" (2013, Czytelnia Sztuki) oraz "Salki" (2013, Wydawnictwo Czarne), za którą w 2014 roku otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia. Był kuratorem wystawy Promieniowanie zaprezentowanej podczas 12. edycji MFK w 2014 roku.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy SO MFK 2015: www.photomonth.com

Zobacz także:
VERTAX D16 – uchwyt zasilający dla Nikona D750
Genesis Stroboss 58N – nowa lampa reporterska dla aparatów Nikon
Genesis Tacit – nowe, dyskretne torby w ofercie Genesis
Darmowe aplikacje PlayMemories Camera Apps przy zakupie aparatów Sony
Czytnik do ultra szybkich kart pamięci
TRANSCEND SDXC 256 GB U3 – więcej pojemności dla fotografów i filmowców
Wernisaż powarsztatowej wystawy ''Wiele twarzy Warszawy''
Aktualizacja oprogramowania aparatu Sony A77 II
Wyniki listopadowego konkursu TEN by Fotolia 3
Świąteczne prezenty od Quantuum
''Chadar – lodowym szlakiem do Zanskaru'' – pokaz slajdów w kinie Luna
PHILIPS BDM4065UC – 40-calowy monitor 4K
''Tyskie szelki'' – wystawa poplenerowa Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego
Świąteczna promocja na sprzęt firm Triopo i Genesis
Tamrac Jazz 78 – lekki plecak na jedno ramię

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.173s.