Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Genesis Stroboss 58N – nowa lampa reporterska dla aparatów Nikon


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Zaprezentowany w 2003 roku Olympus E-1 był pierwszą lustrzanką należącą do systemu Cztery Trzecie – zaprojektowanego od podstaw w pełni cyfrowego standardu SLR?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Genesis Stroboss 58N – nowa lampa reporterska dla aparatów Nikon
Dodał: Przemysław Imieliński 15.12.2014
Firma Next 77, wyłączny dystrybutor produktów marki Genesis, informuje o rozszerzeniu oferty o wersję lampy błyskowej Stroboss 58 przeznaczoną do aparatów Nikona. Ta nowatorska konstrukcja jest pierwszą lampą na rynku zasilaną specjalnie zaprojektowanym akumulatorem litowo-jonowym o dużej pojemności. Jest w pełni kompatybilna z systemem błysku Nikon i-TTL, a oprócz tego może być sterowana i wyzwalana radiowo za pomocą zdalnego sterownika Genesis Stroboss Navigator.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Genesis Stroboss 58N uzupełnia ofertę marki Genesis w zakresie reporterskich lamp błyskowych współpracujących z automatycznymi systemami pomiaru światła TTL aparatów. Do tej pory lampy Genesis Stroboss 58 były dostępne jedynie w wersji dla aparatów Canon. Wprowadzenie wersji przeznaczonej specjalnie dla modeli Nikona pozwoli ich użytkownikom cieszyć się nie tylko z łatwej pracy w trybach automatycznych, ale – co najważniejsze – z unikatowego sposobu zasilania lamp Stroboss.

Genesis Stroboss 58N – widok z boku


Genesis Stroboss 58N w pełni współpracuje z aparatami marki Nikon w systemie pomiaru światła błyskowego i-TTL. Pozwala to na wydajną i wygodną pracę z aparatem nie tylko w trybie manualnym, ale także przy użyciu trybów półautomatycznych i automatycznych, co docenią i profesjonaliści, i amatorzy. Lampa pozwala w pełni wykorzystywać wszystkie funkcje aparatu, takie jak: synchronizacja błysku z pierwszą i drugą kurtyną migawki, synchronizacja błysku z krótkimi czasami migawki (nawet do 1/8000s), korekta światła błyskowego, bracketing światła błyskowego oraz blokadę ekspozycji.

Genesis Stroboss 58N – widok z tyłu


Ponadto Genesis Stroboss 58N może być zastosowana jako element zestawu pracującego
z wykorzystaniem systemu zdalnego wyzwalania i sterowania lampami błyskowymi Nikon CLS. Stroboss 58N może pełnić zarówno funkcję lampy sterującej (Master), jak
i sterowanej (Slave),
i może być dowolnie zestawiana z innymi urządzeniami zgodnymi
z CLS. Możliwe jest też zastosowanie radiowego systemu sterowania i wyzwalania lamp błyskowych Genesis Navigator. Jest on oferowany w specjalnej wersji dla lamp serii Stroboss i pozwala na bezprzewodową regulację siły błysku i synchronizację z migawką aparatu przy casie otwarcia migawki nie krótszym niż 1/250 s. Lampa może być też wyzwalana z użyciem fotoceli (w trybie standardowym lub z pominięciem przedbłysków pomiarowych). Z uwagi na to, że Genesis Stroboss 58N wyposażona jest w standardową stopkę typu ISO i gniazdo Jack 2,5 mm, możliwe jest wykorzystywanie wyzwalaczy radiowych innych marek.

Genesis Stroboss 58N – widok z boku
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.342s.