Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Genesis Stroboss 58N – nowa lampa reporterska dla aparatów Nikon


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy aparat wykonujący zdjęcia barwne dzięki separacji światła na składowe RGB powstał już w 1904 roku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Genesis Stroboss 58N – nowa lampa reporterska dla aparatów Nikon
Dodał: Przemysław Imieliński 15.12.2014
Firma Next 77, wyłączny dystrybutor produktów marki Genesis, informuje o rozszerzeniu oferty o wersję lampy błyskowej Stroboss 58 przeznaczoną do aparatów Nikona. Ta nowatorska konstrukcja jest pierwszą lampą na rynku zasilaną specjalnie zaprojektowanym akumulatorem litowo-jonowym o dużej pojemności. Jest w pełni kompatybilna z systemem błysku Nikon i-TTL, a oprócz tego może być sterowana i wyzwalana radiowo za pomocą zdalnego sterownika Genesis Stroboss Navigator.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Genesis Stroboss 58N uzupełnia ofertę marki Genesis w zakresie reporterskich lamp błyskowych współpracujących z automatycznymi systemami pomiaru światła TTL aparatów. Do tej pory lampy Genesis Stroboss 58 były dostępne jedynie w wersji dla aparatów Canon. Wprowadzenie wersji przeznaczonej specjalnie dla modeli Nikona pozwoli ich użytkownikom cieszyć się nie tylko z łatwej pracy w trybach automatycznych, ale – co najważniejsze – z unikatowego sposobu zasilania lamp Stroboss.

Genesis Stroboss 58N – widok z boku


Genesis Stroboss 58N w pełni współpracuje z aparatami marki Nikon w systemie pomiaru światła błyskowego i-TTL. Pozwala to na wydajną i wygodną pracę z aparatem nie tylko w trybie manualnym, ale także przy użyciu trybów półautomatycznych i automatycznych, co docenią i profesjonaliści, i amatorzy. Lampa pozwala w pełni wykorzystywać wszystkie funkcje aparatu, takie jak: synchronizacja błysku z pierwszą i drugą kurtyną migawki, synchronizacja błysku z krótkimi czasami migawki (nawet do 1/8000s), korekta światła błyskowego, bracketing światła błyskowego oraz blokadę ekspozycji.

Genesis Stroboss 58N – widok z tyłu


Ponadto Genesis Stroboss 58N może być zastosowana jako element zestawu pracującego
z wykorzystaniem systemu zdalnego wyzwalania i sterowania lampami błyskowymi Nikon CLS. Stroboss 58N może pełnić zarówno funkcję lampy sterującej (Master), jak
i sterowanej (Slave),
i może być dowolnie zestawiana z innymi urządzeniami zgodnymi
z CLS. Możliwe jest też zastosowanie radiowego systemu sterowania i wyzwalania lamp błyskowych Genesis Navigator. Jest on oferowany w specjalnej wersji dla lamp serii Stroboss i pozwala na bezprzewodową regulację siły błysku i synchronizację z migawką aparatu przy casie otwarcia migawki nie krótszym niż 1/250 s. Lampa może być też wyzwalana z użyciem fotoceli (w trybie standardowym lub z pominięciem przedbłysków pomiarowych). Z uwagi na to, że Genesis Stroboss 58N wyposażona jest w standardową stopkę typu ISO i gniazdo Jack 2,5 mm, możliwe jest wykorzystywanie wyzwalaczy radiowych innych marek.

Genesis Stroboss 58N – widok z boku
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.786s.