Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Darmowe aplikacje PlayMemories Camera Apps przy zakupie aparatów Sony


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą cyfrową lustrzanką, która umożliwiała swobodny podgląd fotografowanej sceny w każdych warunkach był Olympus E-330?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Darmowe aplikacje PlayMemories Camera Apps przy zakupie aparatów Sony
Dodał: Przemysław Imieliński 12.12.2014
Firma Sony przygotowała specjalną ofertę promocyjną dla miłośników fotografii. Przy zakupie wybranych modeli aparatów, klienci będą mieli możliwość bezpłatnie pobrać pięć aplikacji PlayMemories Camera Apps, które docenią zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.


Nabywcy aparatów DSC-HX60, DSC-HX400 i α5000 będą mogli bezpłatnie pobrać cztery aplikacje: "Zdjęcie w ruchu", "Wielokrotne naświetlanie", "Zdjęcie poklatkowe" oraz "Oświetlenie portretowe". Natomiast przy zakupie modeli RX100M3, α5100, α6000, α7, α7R i α7S dodatkowo będzie udostępniona piąta niezwykła aplikacja "Ślad gwiazd".
 
Oferta trwa od 6 grudnia 2014 do 31 stycznia 2015 lub do wyczerpania dostępnych kuponów. Aby skorzystać z promocji należy dokonać zakupu wybranego modelu aparatu, a następnie odebrać kupon promocyjny lub zarejestrować się online i pobrać kupon. Później zostaje już tylko pobranie aplikacji, zainstalowanie i radość z dodatkowych efektów w aparacie.Aplikacje wyzwalające kreatywność
PlayMemories Camera Apps to aplikacje zaprojektowane z myślą o aparatach Sony, które mają za zadanie udoskonalić funkcjonalność urządzeń. To idealna propozycja dla osób, które uwielbiają edytować zdjęcia i oczekują nietypowych efektów od swoich aparatów.
 
Jedną z objętych promocją aplikacji jest "Zdjęcie w ruchu". Aplikacja ta daje możliwość zrobienia sekwencji zdjęć, które następnie są nakładane na siebie, aby utworzyć jedno, w pełni wyraźne zdjęcie. Idealnie sprawdzi się do fotografowania na przykład sportu czy pędzących pojazdów.

Aplikacja "Wielokrotne naświetlanie" daje możliwość automatycznego dopasowania naświetlenia z optymalnymi ustawieniami do wybranego motywu. Wybierać można spośród siedmiu motywów: Ręczny, Łatwa sylwetka, Niebo, Tekstura, Obróć, Lustro i Miękki filtr. Jeśli zostanie wybrany motyw Ręczny, można podglądać wyniki sześciu trybów przenikania oraz wybrać obraz, który najbardziej nam odpowiada.

"Zdjęcie poklatkowe" automatycznie rejestruje serię zdjęć w pewnym odstępie czasowym, a następnie łączy je w jeden film. Wystarczy wybrać tryb poklatkowy najlepiej dopasowany do rejestrowanej sytuacji i pozwolić aparatowi zająć się resztą. Urządzenie automatycznie dopasowuje odpowiednie ustawienia, eliminując konieczność czasochłonnych prób i błędów. Dostępnych jest osiem motywów filmów poklatkowych: Pochmurne niebo, Nocne niebo, Nocny widok, Zachód Słońca, Wschód Słońca, Miniatura, Standard i Niestandardowe. Istnieje również opcja zapisywania składowych zdjęć w formie serii zdjęć zamiast filmu.

Dla tych, którzy z aparatu najczęściej korzystają do tworzenia portretów, idealna jest aplikacja "Oświetlenie portretowe". Pozwala ona podkreślić twarze osób, a przy użyciu regulacji poziomu kontrastu i oświetlenia robić olśniewające zdjęcia. Można wybrać jeden z pięciu poziomów oświetlenia lub ustawić wartość niestandardową. Korzystając z ustawienia niestandardowego, użytkownicy mogą wybierać spośród sześciu poziomów podkreślenia fotografowanej osoby lub tła.

Miłośnicy nocnych obserwacji nieba z pewnością docenią aplikację "Ślad gwiazd". Automatycznie rejestruje ona serię zdjęć gwiaździstego nieba w pewnych odstępach czasu, a następnie łączy je w jeden film. Dzięki temu można łatwo tworzyć piękne klipy wideo bez potrzeby używania komputera lub czasochłonnej samodzielnej edycji.

Aby pobrać aplikacje, wystarczy zalogować się na www.playmemoriescameraapps.com oraz podłączyć aparat do komputera przez łącze USB. Można również połączyć aparat z siecią Wi-Fi i pobrać aplikacje bezpośrednio na aparat.

Więcej informacji: www.playmemoriescameraapps.com

Zobacz także:
Czytnik do ultra szybkich kart pamięci
TRANSCEND SDXC 256 GB U3 – więcej pojemności dla fotografów i filmowców
Wernisaż powarsztatowej wystawy ''Wiele twarzy Warszawy''
Aktualizacja oprogramowania aparatu Sony A77 II
Wyniki listopadowego konkursu TEN by Fotolia 3
Świąteczne prezenty od Quantuum
''Chadar – lodowym szlakiem do Zanskaru'' – pokaz slajdów w kinie Luna
PHILIPS BDM4065UC – 40-calowy monitor 4K
''Tyskie szelki'' – wystawa poplenerowa Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego
Świąteczna promocja na sprzęt firm Triopo i Genesis
Tamrac Jazz 78 – lekki plecak na jedno ramię
Autorskie spotkanie z Mariuszem Janiszewskim w Warszawie
Zimowe Warsztaty Fotograficzne – "Śnieżka 2015"
Wyniki konkursu ''Kolory jesieni''

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.983s.