Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Projektor Sony VPL-VW5000ES


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Obiektywy typu zoom o rekordowo wysokiej jasności f/2 można spotkać wyłącznie w obrębie E-Systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Projektor Sony VPL-VW5000ES
Dodał: Błażej Organisty 20.10.2015
Nowy, referencyjny model Sony to pierwszy projektor przeznaczony specjalnie do największych i najlepiej wyposażonych domowych pomieszczeń kinowych. Dzięki laserowemu źródłu światła wyświetlany obraz o rozdzielczości 4K ma jasność 5000 lumenów.


Urządzenie jest zgodne z materiałami o dużym zakresie dynamicznym (High Dynamic Range — HDR), emuluje barwy z nowej przestrzeni BT.2020 i reprodukuje pełną przestrzeń barw DCI.

Dzięki połączeniu zaawansowanych, firmowych paneli SXRD o dużym kontraście z laserowym źródłem światła wartość dynamicznego współczynnika kontrastu osiąga nieskończoność, a natężenie światła barwnego wynosi 5000 lumenów.

Projektor VPL-VW5000ES reprodukuje pełny zakres barw z przestrzeni DCI-P3. Dostępne w urządzeniu profesjonalne narzędzia do kalibracji umożliwiają użytkownikowi wybór emulacji przestrzeni barw BT.2020 i uzyskanie w ten sposób zgodności z przyszłymi formatami domowych materiałów wideo. Dzięki dużej jasności, nieskończenie wysokiemu kontrastowi dynamicznemu i najnowszym technikom przetwarzania sygnału projektor VPL-VW5000ES jest również zgodny z materiałami HDR.

Sony VPL-VW5000ES


Opracowana przez Sony funkcja Advanced Motionflow oraz bardzo duża szybkość reagowania paneli przeciwdziałają zamazywaniu się obrazu i obniżaniu jego jasności przy oglądaniu szybkich akcji, zwłaszcza w sporcie. Wszystko wygląda więc bardzo płynnie, nawet przy wyświetlaniu w rozdzielczości 4K. Wejście HDMI nowego modelu zapewnia nie tylko obsługę materiałów HDR i przestrzeni BT.2020, lecz również systemu ochrony przed kopiowaniem HDCP 2.2. Bardzo duża przepustowość tego łącza umożliwia transmisję sygnału 4K 60p z 8-bitowym kolorem YCbCr 4:4:4 lub 12-bitowym YCbCr 4:2:2. Oznacza to, że projektor VPL-VW5000ES jest przygotowany do obsługi nie tylko obecnych, ale i nowo opracowywanych formatów materiałów wideo.

Podczas pracy urządzenie może być pochylone pod kątem do 30 stopni. Ułatwia to jego instalację w ograniczonej przestrzeni, w której do wyświetlenia obrazu na dużym ekranie używa się luster, na przykład przy projekcji tylnej. Dzięki nowemu systemowi chłodzenia cieczą i cichej pracy projektor nie przeszkadza w słuchaniu dźwięku, nawet jeśli znajduje się blisko widzów. Urządzenie jest dostarczane w zestawie z obiektywem standardowym, wyposażonym w system elektrycznej regulacji współczynnika projekcji (od 1,27:1 do 2,73:1) i zmieniania osi obiektywu w zakresie ±80% w pionie oraz ±31% w poziomie.

Do zalet laserowego źródła światła użytego w modelu VPL-VW5000ES należy duża szybkość włączania i wyłączania, bez czekania na wystygnięcie projektora. W praktyce oznacza to, że urządzenie można natychmiast włączyć z powrotem i wznowić oglądanie ulubionego serialu. Samo źródło światła cechuje się dużą trwałością. Jego jasność zmniejsza się liniowo, co ogranicza ryzyko przebarwień, z jakimi miewają do czynienia użytkownicy projektorów z tradycyjną lampą. Gdyby jednak doszło do zmiany kolorystyki, wbudowana funkcja ponownej kalibracji pozwala skontrolować i skorygować odchyłkę od początkowego stanu fabrycznego.

Projektor VPL-VW5000ES będzie dostępny w Europie w pierwszym kwartale 2016 r.

Strona producenta: www.sony.pl

Zobacz także:
Aktualizacja Sony A7RII
RX1R II - nowy kompakt od Sony
Sony wprowadza do oferty nowe projektory
Konkurs Sony. Do wygrania nowa kamera PXW-FS5!
Sony SNC-VM772R trafia do Europy
Aktualizacja oprogramowania Sony alfa 7S II
Nowy napęd i karta pamięci od Sony
Sony PXW–FS5 – nowa kamera 4K
Nowy Sony Alfa 7S II
Sony ogłasza na targach IFA 2015 trzy nowe projektory do kina domowego
Sony Media Navigator: zarządzaj materiałami
Nikon, Canon, Sigma i Sony nagrodzone przez EISA
Sony umożliwia bezprzewodowe, strumieniowe transmisje na żywo
Nowy obiektyw do aparatów Sony
Nowy Sony Bravia S85C
Telewizory Sony z aplikacją Android TV
Sony na targach IBC 2015

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.877s.