Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  RX1R II - nowy kompakt od Sony


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Obiektywy typu zoom o rekordowo wysokiej jasności f/2 można spotkać wyłącznie w obrębie E-Systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

RX1R II - nowy kompakt od Sony
Dodał: Kamila Bałdyga 15.10.2015
RX1R II to najnowszy kompakt Sony klasy premium z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu wykonanym w technologii BSI, obiektywem Zeiss Sonnar T 35 mm F2, szybkim systemem AF, wysuwanym wizjerem XGA OLED i regulowanym optycznym filtrem dolnoprzepustowym oraz funkcją bracketingu filtra dolnoprzepustowego. Aparat trafi do sprzedaży w grudniu, a jego cena będzie wynosiła około 3500 euro.

« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »

Nowy RX1R II, który wraz z wcześniej wprowadzonymi modelami RX1 i RX1R należy do rodziny najmniejszych na świecie aparatów z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu, przewyższa jakością obrazu wszystkie poprzednie kompakty firmy Sony. Jest to w pierwszym rzędzie zasługa dwóch kluczowych, zoptymalizowanych do wzajemnej współpracy podzespołów: nowej, 42,4-megapikselowej matrycy obrazującej oraz obiektywu Zeiss Sonnar T o stałej ogniskowej 35 mm i dużym otworze przysłony: F2.

Sony RX1R II


System automatyki ostrości nowego modelu działa o 30% szybciej niż w poprzednich modelach RX1. Światową nowością jest regulowany optyczny filtr dolnoprzepustowy. Użytkownik ma do dyspozycji ustawienia „wyłączony”, „standardowy” i „wysoki”, a dodatkowo funkcję bracketingu filtra dolnoprzepustowego. Wykonywanie zdjęć aparatem trzymanym przy oku umożliwia wygodny, wysuwany wizjer XGA OLED. Mimo jego dodania, nowy model jest tylko minimalnie większych od swoich poprzedników.

Aparat na dłoni
Aparat RX1R II jest wyposażony w wykonany w technologii BSI, pełnoklatkowy przetwornik CMOS Exmor R o efektywnej rozdzielczości około 42,4 megapiksela. Dzięki jego ścisłej współpracy z wydajnym procesorem obrazu BIONZ X uzyskuje się szeroki zakres czułości (ISO 100–25 600, z możliwością rozszerzenia 50–102 400) oraz szeroki zakres dynamiczny. Przetwornik obrazu jest wykonany w technologii BSI i wyposażony w powiększone obwody oraz miedziane ścieżki sygnału. Taka konstrukcja zwiększa szybkość transmisji i umożliwia generowanie danych wyjściowych około 3,5 raza szybciej niż w modelu RX1R.

Sony RX1R II


Idealnie ostre odwzorowanie obrazu aż po same rogi kadru to zadanie jasnego obiektywu Zeiss Sonnar T 35 mm F2, indywidualnie dopasowywanego do właściwości matrycy aparatu. Specjalny pierścień umożliwia przełączenie obiektywu w tryb zdjęć makro, w którym minimalna odległość robocza wynosi zaledwie 14 cm. 9-listkowa przysłona pozwala uzyskać spójne, miękkie rozmycie nieostrych fragmentów obrazu.

Sony RX1R II
« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.145s.