Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Polish Misia w hołdzie Arakiemu


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Zaprezentowany w 2003 roku Olympus E-1 był pierwszą lustrzanką należącą do systemu Cztery Trzecie – zaprojektowanego od podstaw w pełni cyfrowego standardu SLR?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Polish Misia w hołdzie Arakiemu
Dodał: Błażej Organisty 16.11.2015
Wystawa przygotowana z okazji Jubileuszu 30-lecia istnienia Towarzystwa Polsko Japońskiego im. Akiry Kurosawy w Katowicach i towarzyszącemu obchodom jubileuszowym Festiwalu Sztuki i Kultury Japońskiej na Górnym Śląsku. Wernisaż wystawy 17 listopada o godz. 18.00.


Ekspozycja wystawy Borysa Makarego, znanego młodego artysty – fotografika osobowości współczesnego świata polskiej fotografii, z pięknym dorobkiem artystycznym i wieloma nagrodami, otwarta zostanie dla publiczności w zabytkowych wnętrzach Marchołta, popularnego i magicznego miejsca na mapie śląskiej kultury i w obecnej siedzibie Klubu Niezależnych Stowarzyszeń Twórczych w Katowicach przy ul. Warszawskiej 37.

Polish Misia, Borys Makary


Zafascynowany światem wykreowanym przez Arakiego Borys zaczął studiować techniki fotograficzne i analizować formalne aspekty warsztatu Arakiego. Jego również fascynują obszary sztuki pomiędzy światem realnym a wykreowanym; zafascynowanie niejasnością i niedopowiedzeniem jako środkiem artystycznej narracji; przelotnymi emocjami malującymi się na twarzy modela i materią odczuć budującymi sferę znaczeń w dziele fotograficznym. Te trudne zadania przećwiczył pod duchowym patronatem swojego Mistrza Jego Uczeń.

Polish Misia, Borys Makary


Zaprezentowana publiczności wystawa pt. Polish Misia ślizga się pomiędzy socjologicznym studium infantylizmu i fetyszyzmu a humorystyczną zabawą w dzieci. Tajemnice Dziecięcego Pokoju...powrót do dzieciństwa jako wspomnień ciepłego przywiązania do zabawki, która z biegiem lat wyzwolić może w nas różne zachowania i emocje. Miś jako popularna przytulanka, zaspokajająca dziecięcą potrzebę bezpieczeństwa i towarzystwa w samotności.

Polish Misia, Borys Makary


Borys Makary, fotograf urodzony w 1977 r. w Polsce. Zajmuje się fotografią konceptualną, kreacyjną, komentującą rzeczywistość. W jego projektach zauważalne jest zainteresowanie naturą człowieka, przede wszystkim kobiety. Poszukuje ciekawych i intrygujących metod obrazowania, podchodzi w nowatorski sposób nie tylko do fotografii jako medium, ale również do prezentowanych przez siebie tematów.

Wernisaż: 17.11.2015 roku, godz. 18.00;
Termin wystawy: 17.11-31.12.2015 r;
Adres: ul. Warszawska 37, Katowice
Miejsce: Klub Niezależnych Stowarzyszeń Twórczych
Kurator wystawy: Urszula Imamura
Więcej informacji: marcholt.org

Zobacz także:
Cinemaforum - ostatni dzień rejestracji!
Poznań City Center od nieznanej strony
Festiwal Fotografii Analogowej SKOFOT
"Ganges - misja bez wizji" na festiwalu TERRA
Druga prezentacja festiwalu TERRA
Wizje Natury 2015
Konkurs "Fotografia miesiąca" - listopad
#HeroesWeLove – fotograficzny konkurs na Instagramie
Dziś otwarcie OFFO!
Piątek w Lublinie
Konkurs fotograficzny "Zdrowie - podaj dalej!"
MEDIA LAB 6: Bez wiedzy autora
W półmroku świat jest inny. Ostatni weekend!

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.329s.