Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Dziś otwarcie OFFO!


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Film małoobrazkowy 36 x 24 mm ma wymiary identyczne z taśmą filmową 35 mm?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Dziś otwarcie OFFO!
Dodał: Błażej Organisty 06.11.2015
Już po raz szósty organizatorzy OFFO zapraszają w listopadzie na święto fotografii otworkowej na całym Górnym Śląsku. Uroczyste otwarcie VI Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej nastąpi w piątek
6 listopada 2015 r. o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Jastrzębiu Zdroju.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Fotografowanie bez użycia tradycyjnych aparatów fotograficznych stało się w ciągu tych 12 lat organizowania festiwalu bardzo popularne i skupia zainteresowanie nie tylko amatorów i entuzjastów tej techniki, ale również zawodowców, którzy na co dzień parają się fotografią. Jest to technika, wydawałoby się, najprostsza, bo zdjęcia zazwyczaj wykonywane są przy pomocy własnoręcznie stworzonych aparatów, często zwykłych puszek i pudełek. Fotografia otworkowa jest jednak równocześnie fotografią najtrudniejszą, ponieważ wymaga zarówno od autorów, jak i odbiorców szczególnego rodzaju wrażliwości.

OFFO 2015


OFFO pozwala zaprezentować różnorodność efektów, jakie można uzyskać techniką otworkową i spojrzeć nieco inaczej na czas towarzyszący jej powstawaniu. To spojrzenie i efekty w tegorocznym Festiwalu prezentuje 42 indywidualnych uczestników z Polski i 12 z zagranicy (Australia, Austria, Niemcy, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, USA i Wielka Brytania) oraz 8 Grup Twórczych (w sumie 47 osób), w tym jedna grupa - ACSAF - z Włoch. Bardzo cieszy fakt, że do grupy „stałych bywalców”, będących z OFFO od pierwszej edycji w 1995 r., dołączyło w tym roku liczne grono nowych autorów. Prace nadesłane na OFFO można zobaczyć w 34 galeriach na całym Górnym Śląsku i nie tylko, od Alwerni po Racibórz.

fot. Marilyn Davis Moore, Australia


Podczas imprezy odbędzie się wybór najlepszej pracy z "OFFO Objazdowego" oraz losowanie pośród obecnych nagrody-niespodzianki. W programie otwarcia odbędą się również wernisaże wystaw: w Galerii "Epicentrum" - projektów Tomasza Dobiszewskiego z Wrocławia, w Galerii "Magazyn 22" - "W&R - Okazjonalny Tandem Artystyczny" Wiesława Stasińska (Broniszów) i Ryszard Poprawski (Zielona Góra) oraz "OFFO Objazdowe" ("OFFO-On-The-Way"), a także wystawa prac wyróżnionych w konkursie "KOS" (Konkurs Fotograficzny na Kamerę Otworkową Samowolnie Zbudowaną). Przewidziany jest też pokaz multimediów i promocja najnowszej książki Pawła Janczaruka. W Galerii "Epicentrum" pojawią się także Agenci z "Komisji Nadzoru Spraw Trudnych" - czyli oryginalny i jak zwykle zaskakujący projekt georgii Krawiec.

fot. Svetlana Myslyvets, Ukraina
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.911s.