Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  MEDIA LAB 6: Bez wiedzy autora


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Panoramiczne monitory komputerowe o proporcjach obrazu 16:10 niemal idealnie spełniają zasady Złotej Proporcji?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

MEDIA LAB 6: Bez wiedzy autora
Dodał: Błażej Organisty 03.11.2015
Trafostacja Sztuki zaprasza na ostatnią w tym roku wystawę z cyklu TRAFO MEDIA LAB. Wernisaż 6 listopada o godz. 19.00. Punktem wyjścia stały się już istniejące filmy: Dominika Gęsicka wykorzystuje intymne wideo znalezione w domowym archiwum, natomiast Marek Kucharski bada dokumentalny zapis filmowy i za jego pośrednictwem opowiada zupełnie inną, niż zamierzona, historię.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Ostatnia w tym roku wystawa z cyklu TRAFO MEDIA LAB prezentuje fotografie i instalację świetlną Marka Kucharskiego oraz wideo Dominiki Gęsickiej. Projekty obu artystów przetwarzają dostępne, istniejące już prace i wpisują się w powszechnie praktykowany nurt Appropriation Art (sztuka zawłaszczania).

Pięć fotografii Marka Kucharskiego to w rzeczywistości ujęcia wyjęte z archiwalnego filmu NASA z 1969 roku "To Search out the Unknown", w którym to załoga statku Apollo 10 odbywa ostatni doświadczalny lot stanowiący próbę generalną przed zaplanowanym lądowaniem człowieka na księżycu.

aut. Marek Kucharski


Jak pisze Dorota Perszko, wybrane przez Kucharskiego kadry nie wykazują żadnego związku z technicznym kontekstem filmu, poza reprezentacją własnej plastycznej wizualności. Stanowią pocztówkowe – a w czasie projekcyjnym filmu – ułamkowe wręcz widoki, będące jedynie przerywnikami we właściwej promocji akcji kosmonautycznej. Artysta tworzy swoją własną historię, która wyjęta z kontekstu mogłaby być zinterpretowana na wiele sposobów, a różne formaty kadrów nie pozwalają na identyfikację ich pochodzenia. Choć wcześniej prezentowane na wydrukach, na wystawie w Trafostacji Sztuki fotografie Marka Kucharskiego są wyświetlane na ścianach z analogowych rzutników slajdów. Instalację dopełnia wypuszczony w niebo snop światła znajdujący się na ostatnim piętrze galerii.

aut. Marek Kucharski


Wideo Dominiki Gęsickiej pochodzi z cyklu "El pilón". Jego bohaterowie José i Antonio, dwaj przyjaciele, których łączy także praca - naprawiają deski do krojenia mięsa (po hiszpańsku pilón) w małym warsztacie w Barcelonie. Po godzinach ich zakład, wyposażony w łóżko, kamerę i lustra,
zamienia się w miejsce schadzek z okolicznymi prostytutkami.

aut. Dominika Gęsicka
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.34s.