Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Cinemaforum - ostatni dzień rejestracji!


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Już w 1965 roku Canon zaprezentował lustrzankę małoobrazkową (model Pellix) ze stałym, półprzepuszczalnym lustrem?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Cinemaforum - ostatni dzień rejestracji!
Dodał: Błażej Organisty 16.11.2015
Festiwal Cinemaforum prezentujący najlepsze, niezależne filmy krótkometrażowe z Polski i świata rozpocznie się już za niespełna dwa tygodnie. W programie znalazły się także liczne warsztaty filmowe i fotograficzne, które pomogą młodym ludziom nie tylko rozbudzić w sobie kreatywność, ale także doskonalić swoje umiejętności.


Pasjonaci fotografii będą mieli okazję dowiedzieć się, jak fotografować modę. Podczas warsztatów uczestnicy wraz z prowadzącym zorganizują profesjonalną sesję zdjęciową od wypracowania wspólnego konceptu przez zbudowanie scenografii, po wybór finalnych zdjęć. Dodatkową atrakcją będzie samo miejsce warsztatów – oko uczestników zapewne ucieszy panorama Warszawy z 17. piętra Pałacu Kultury i Nauki, w siedzibie Akademii Fotografii.

Cinemaforum, fot. Ewa Jasińska


Amatorzy filmowania pod okiem specjalisty opanują technikę profesjonalnego montażu filmowego. Tajniki powstawania dzieła filmowego zdradzi uczestnikom Rafał Listopad, laureat wielu krajowych i międzynarodowych festiwali filmowych, który w swym dorobku ma współpracę z takimi reżyserami jak Juliusz Machulski, Antoni Krauze, czy Grzegorz Jarzyna.

Osoby, które interesują się reżyserią w filmie fabularnym, będą mogły wziąć udział w warsztacie prowadzonym przez jednego z najzdolniejszych młodych twórców filmowych - Kubę Czekaja, uhonorowanego ''Talentem Trójki'' - wyróżnieniem przyznawanym przez Program Trzeci Polskiego Radia, zdobywcę nagrody kulturalnej Gazety Wyborczej ''Warto'' oraz ''Gwarancji Kultury'' - dorocznych nagród TVP Kultura.

Cinemaforum, fot. Ewa Jasińska


Miłośnicy słowa pisanego będą mieli okazję zgłębić tajniki stworzenia scenariusza filmowego. Warsztaty poprowadzi Cezary Harasimowicz, autor scenariuszy, na podstawie których zrealizowano kilkanaście filmów oraz wiele seriali telewizyjnych, spektakli teatralnych i audycji radiowych. Autor trzech wydanych powieści oraz tomu opowiadań. Członek Europejskiej Akademii Filmowej.

Wraz z Akademią Stylu zostaną przeprowadzone także warsztaty fotografii kulinarnej, które poprowadzi wielokrotny laureat konkursów fotograficznych, m.in. Grand Press Photo, Rafał Meszka. I tym razem zajęcia odbędą się w chmurach, na 17. piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Podczas zajęć uczestnicy skupią się na najważniejszych kwestiach, czyli kompozycji (zasady złotego podziału, kiedy i po co warto ją złamać; rozłożenie akcentów oraz pojęcie równowagi na zdjęciu) oraz pracy na planie zdjęciowym (jak i czym oświetlić jedzenie, najczęściej popełniane błędy; co powoduje, że zdjęcie żywności jest apetyczne). Partnerem warsztatów jest obchodząca jubileusz 25-lecia na polskim rynku, Batida. Cukiernia przygotuje słodkie i słone propozycje do dyspozycji uczestników.

Cinemaforum, Kadr z filmu Misocromia nr. 1, reż. Leone, fot. Ewa Jasińska


Na wszystkie warsztaty wstęp bezpłatny. Zapisy do 16 listopada na stronie internetowej festiwalu.

Więcej informacji: www.cinemaforum.pl

Zobacz także:
Poznań City Center od nieznanej strony
Festiwal Fotografii Analogowej SKOFOT
"Ganges - misja bez wizji" na festiwalu TERRA
Fashion Week Poland 2015
Druga prezentacja festiwalu TERRA
Wizje Natury 2015
Konkurs "Fotografia miesiąca" - listopad
CashBack Canon na lustrzanki z akcesoriami
#HeroesWeLove – fotograficzny konkurs na Instagramie
Dziś otwarcie OFFO!
Poland National Award Sony World Photography Awards 2016
II edycja Canon Cinema Roadshow

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.371s.