Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Wizje Natury 2015


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą lustrzanką z samopowrotnym lustrem był wyprodukowany w roku 1947 na Węgrzech aparat Duflex?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Wizje Natury 2015
Dodał: Błażej Organisty 10.11.2015
W dniach 14-15 listopada 2015 r. w Izabelinie już po raz XI odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury 2015”. Organizowana przez Związek Polskich Fotografów Przyrody i Kampinoski Park Narodowy impreza jest prawdziwym świętem fotografii przyrodniczej. W tym roku można będzie m.in. zobaczyć piękne zdjęcia dokumentujące świat zwierząt i roślin, wysłuchać fascynujących opowieści i obserwować ekscytujące zmagania konkursowe. Partnerem technologicznym wydarzenia jest firma Canon Polska.


W tym roku na uczestników czekają wyjątkowe atrakcje: w sobotę ze swoimi pokazami zdjęć pojawi się dwóch zagranicznych gości – prawdziwa gwiazda festiwalu, światowej sławy fotograf przyrody, Canon Explorer – Andy Rouse z Wielkiej Brytanii oraz Bruno D'Amicis z Włoch, promujący swój najnowszy album "Time for Wolves".

Tematyka wilków powróci także w sobotnie popołudnie w prezentacjach pracowników trzech parków narodowych: Macieja Romańskiego, Zenona Wojtasa oraz Bartosza Pirgi. Nie zabraknie również porywających zdjęć ptaków. Będą obecne przede wszystkim w pokazie autorstwa młodego, wielokrotnie nagradzanego na arenie międzynarodowej fotografa – Mateusza Piesiaka. Pojawią się również w prezentacji dorobku członków Okręgu Śląskiego, którzy podzielą się swoim widzeniem dzikiej przyrody w cyklu diaporam oraz efektownej wystawie do obejrzenia w kuluarach.

Tradycyjnie już sobotni wieczór poświęcony będzie multimedialnym pokazom konkursowym. Celem konkursu jest zaprezentowanie jak najszerszej palety fotograficznych spojrzeń na zjawiska natury. Krótkie, udźwiękowione pokazy przedstawiają bogactwo przyrody. Tę część zakończy głosowanie publiczności.

Wizje natury 2015


W niedzielę uczestnicy festiwalu zostaną zaproszeni w podróż nad Biebrzę – najpierw w filmie Paolo Volponiego, później, w prezentacji pięknych zdjęć Łukasza Łukasika. Można będzie także poznać kobiece spojrzenie na fotografię przyrody w cyklu diaporam Adriany Bogdanowskiej oraz posłuchać krótkiego, ale jakże ważnego dla każdego fotografa przyrody (zarówno profesjonalnego, jak i amatora fotografującego smartfonem) wykładu o etyce, który zostanie poprowadzony przez wybitnego specjalistę-ornitologa, Romualda Mikuska. Na zakończenie pokazów, trójka fotografów pejzażu: Andrzej Waligóra, Rafał Gorączniak oraz Jerzy Dolata przeniesie uczestników festiwalu aż na Dziki Zachód w oryginalnej prezentacji pełnej wspaniałych zdjęć i opowieści.

Festiwal zakończy uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz pokaz nagrodzonych prac.

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych przyrodą, fotografią, a także dla tych, którzy chcą poznać ludzi, dla których fotografia przyrodnicza jest prawdziwą pasją. Wstęp wolny.

Szczegółowy program: zpfp.pl.

Zobacz także:
Konkurs "Fotografia miesiąca" - listopad
CashBack Canon na lustrzanki z akcesoriami
#HeroesWeLove – fotograficzny konkurs na Instagramie
Dziś otwarcie OFFO!
Poland National Award Sony World Photography Awards 2016
Piątek w Lublinie
Bitwa Mistrzów, czyli fotograficzne reality show!
Wernisaż otwierający tegoroczny OFFO
Pierwsza prezentacja festiwalu TERRA już za miesiąc
Roland na dziko w Żywej Galerii
Konkurs fotograficzny "Zdrowie - podaj dalej!"
Książeczka rabatowa Olympus
Canon CashBack – nawet do 800 zł zwrotu
W półmroku świat jest inny. Ostatni weekend!

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.945s.