Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Pierwsza prezentacja festiwalu TERRA już za miesiąc


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Mimo zastosowania mniejszego przetwornika obrazu, wizjer Olympusa E-3 dorównuje jasnością i wielkością konkurencyjnym aparatom półprofesjonalnym z matrycami APS-C.
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Pierwsza prezentacja festiwalu TERRA już za miesiąc
Dodał: Błażej Organisty 05.11.2015
Marek Pindral, który odwiedził kilkadziesiąt krajów a zamieszkał na dłużej w Wielkiej Brytanii, Chinach i Omanie, w sobotę 5 grudnia o godz. 13.30 w ramach 15 edycji festiwalu TERRA zaprezentuje w warszawskim kinie Wisła pokaz slajdów pod tytułem "W cieniu minaretów – Oman". Wejściówka kosztuje 17 złotych.


O 15. edycji festiwalu TERRA, którego patronem medialnym jest portal Fotografuj.pl, informowaliśmy TUTAJ.

"W cieniu minaretów – Oman"
Marek Pindral spędził w Omanie ponad 1001 dni i nocy, dlatego, jak w baśniach Szeherezady, uczestnicy posłuchają opowieści, splecionej z wielu wątków: O flakonie perfum, które kosztują więcej, niż samochód i wielbłądach, droższych od żon. Goście złożą ofiarę ze zwierząt, staną na Górze Słońca, najwyższej w Omanie, i zejdą do wioski w Wielkim Kanionie.

fot. Marek Pindral, Oman, Opiekun wielbłądów


Autor był na pograniczu z Jemenem, skąd królowa Saby wiozła Salomonowi kadzidło (droższe wtedy, niż złoto), choć na pustyni złośliwe dżiny płatały nam figle, ale prorok Sulejman dopilnuje, żeby inne służyły ludziom pomocą. Prorok Sulejman to zresztą nie kto inny, jak wspomniany król Salomon. Dlatego uczestnicy poznają także przedślubne perypetie… Jezusa - na cześć owego proroka islamu takie imię (Issa) nosi do dziś wielu muzułmanów.

fot. Marek Pindral, Oman, Pustynia Sharqiyah


Dowiedzą się też, dlaczego szaman z Zanzibaru polecił koktajl z miesiączkowej krwi i dlaczego Hitler był idolem wielu spotkanych przez Autora tubylców. Poznają Arabów, którzy rwali na strzępy polski opłatek oraz takich, którzy z radością się nim łamali, zapraszając potem Marka na wspólne modły do meczetów, które w Omanie potrafią latać niczym dywany. A chętni będą mogli nabyć książkę po promocyjnej cenie, wraz z autografem autora.

fot. Marek Pindral, Oman, Kobieta z plemienia Wahiba


Marek Pindral
Odwiedził kilkadziesiąt krajów, bacznie obserwując napotykaną po drodze rzeczywistość, której czasami stawał się częścią, bo poza Polską zamieszkał na dłużej także w Wielkiej Brytanii, Chinach i Omanie. Swoimi wrażeniami dzieli się pisząc artykuły prasowe, przygotowując wystawy fotograficzne i pokazy multimedialne. Także książki – przetłumaczył na język polski myśli jednego z hinduskich awatarów, uważanego przez miliony wyznawców za wcielenie boga Wisznu, a który dwukrotnie przyjął go na prywatnej audiencji („Sai Baba, rozważania na każdy dzień roku”), w 2013 ukazała się jego książka, poświęcona Państwu Środka („Chiny od góry do dołu”), a niedawno „W cieniu minaretów. Oman” – barwna opowieść o trzech latach, spędzonych w kraju ibadytów, muzułmanów tak konserwatywnych, że niektórzy za haram, czyli zakazane, uważają nie tylko muzykę, ale nawet noszenie okularów przeciwsłonecznych.

fot. Marek Pindral, Oman, Wyścig wielbłądów, okolice Suwayq


Bilet wstępu na jeden pokaz kosztuje 17 zł. Przedsprzedaż przez internet: www.festiwalterra.pl od 1 października do 2 grudnia, pozostałe bilety: osobiście w kinie Wisła od 3 do 6 grudnia.

Program na stronie festiwalu: www.festiwalterra.pl

Zobacz także:
TERRA - 15. Festiwal Slajdów Podróżniczych
Warsztaty na FotoArtFestival
FotoArtFestival 2015
Opolski Festiwal Fotografii
Opolski Festiwal Fotografii
Konkurs Nikon European Film Festival
Dzisiejszy wernisaż poprzedzi FotoArtFestival
Opolski Festiwal Fotografii
TIFF Festival 2015 od jutra we Wrocławiu
Europejski Festiwal Smaku w Lublinie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.698s.