Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  TIFF Festival 2015 od jutra we Wrocławiu


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

TIFF Festival 2015 od jutra we Wrocławiu
Dodał: Błażej Organisty 02.09.2015
Już 3 września wystartuje we Wrocławiu piąta, jubileuszowa edycja TIFF Festival, która w tym roku odbędzie się pod hasłem Polska Now!. Impreza ta, która od lat organizowana jest z myślą o ogólnopolskiej i europejskiej współpracy między artystami i instytucjami zajmującymi się sztuką fotografii, w tym roku zostanie w całości poświęcona polskiej fotografii współczesnej.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Ideą tegorocznej edycji będzie zatem przegląd, prezentacja oraz promocja rodzimej fotografii, w której szczególne miejsce zarezerwowane zostało dla artystów młodego pokolenia. Przygotowane przez kuratorów wystawy tematyczne zobrazują charakter współczesnej fotografii artystycznej – jej różnych odmian i wariantów – oraz da przestrzeń do dyskusji, a także refleksji nad kondycją polskiej fotografii oraz jej miejscem w sztuce międzynarodowej.

TIFF 2015


Wystawy
W ramach Programu Głównego odbędą się trzy wystawy przedstawiające polską fotografię z różnych perspektyw. Odbędą się one w najlepszych przestrzeniach wystawienniczych we Wrocławiu – w galeriach BWA Wrocław oraz w Muzeum Współczesnym Wrocław. Do ich realizacji zaproszono kuratorów, którzy są autorytetami w dziedzinie polskiej współczesnej fotografii, czynnie działając na rzecz promocji sztuki młodego pokolenia.

Fot. Anna Orłowska, The Hole, 2012


W swoim projekcie pt. Wyborny trup fotografii polskiej Adam Mazur zaprezentuje wybór najciekawszych zjawisk we współczesnej nam fotografii w Polsce. Odwołując się do wymyślonej w 1925 roku przez surrealistów gry cadavre exquis, stworzy wielowątkowy pokaz na pozór odmiennych i przypadkowych, w rzeczywistości jednak uzupełniających się nawzajem i spójnych programowo postaw twórczych. Wystawa ta będzie również swoistym hołdem, złożonym przez kuratora, zmarłemu w 2014 roku Jerzemu Lewczyńskiemu - nestorowi polskiej fotografii i autorowi Antologii fotografii polskiej - w ramach którego Adam Mazur zmierzy się z próbą dopowiedzenia i aktualizacji wydanej dwadzieścia lat temu antologii, jak i zada pytanie o kondycję medium.

Kuba Śwircz natomiast w wystawie pt. Kryzys jest tylko początkiem podejmie temat przekraczania tradycyjnych granic medium oraz coraz częstszego poszukiwania fizyczności i materialności w realizacjach artystycznych. Analizując pojęcie kryzysu, posłuży się wybranymi aspektami współczesnej polskiej fotografii, która pełnymi garściami czerpie z tak popularnego aktualnie przenikania się dziedzin wiedzy i mediów. Zaproszeni do udziału w projekcie artyści zmierzą się z tym tematem, stawiając sobie pytania o wartości poznawcze i zdolności percepcji, która determinowana jest przez silne uzależnienie od fotograficznej optyki.

Fot. Anna Zagrodzka, Transcendencje


Inaczej do tegorocznej formuły Festiwalu podejdzie Anna Kazimierczak, która przygotowała wystawę poświęconą twórczości najczęściej nagradzanych na międzynarodowych konkursach studentów i absolwentów Łódzkiej Szkoły Filmowej. Ekspozycja pt. Roots&Fruits będzie doskonałą okazją do przyjrzenia się z bliska twórczości grupy artystów od lat reprezentujących Polskę i polską fotografię na arenie międzynarodowej.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.008s.