Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Bitwa Mistrzów, czyli fotograficzne reality show!


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą jednoobiektywową lustrzanką małoobrazkową był wyprodukowany w 1948 roku Contax-S?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Bitwa Mistrzów, czyli fotograficzne reality show!
Dodał: Błażej Organisty 06.11.2015
Medikon Polska zaprasza na konkurs i event fotograficzny Bitwa Mistrzów, organizowany z okazji 15-lecia działalności firmy Medikon Polska Sp. z o.o. Wydarzenie odbędzie się 6-7 listopada 2015 w Studio Vidoq, przy ul. Żupniczej 17 w Warszawie.


Bitwa Mistrzów to dwudniowy event i konkurs fotograficzny organizowany z okazji 15 urodzin firmy Medikon Polska. Impreza ma formułę reality show przeplatanego elementami foto-warsztatów, prezentacjami i dobrą zabawą. Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody (m.in. lampa mobilna Fomei Digitalis Pro S400 DC, monitor EIZO CS240, voucher na 1-dniowy wynajem studia Vidoq, zestaw radiowego wyzwalania lamp oraz skaner Epson v550).

Konkurs jest podzielony na trzy etapy:
Pierwszy etap obejmuje zgłoszenie do konkursu i wyłonienie grupy uczestników zakwalifikowanych do drugiego etapu. Aby zgłosić swój udział w konkursie należy zarejestrować się wypełniając formularz rejestracji dostępny pod adresem bit.ly oraz w odpowiedzi na otrzymanego maila potwierdzającego rejestrację przesłać od 3 do 5 zdjęć w formacie *.jpg, które nie przekraczają 1Mb każde i których autorem jest uczestnik. Tematyka zdjęć jest dowolna. Spośród zarejestrowanych uczestników konkursu organizatorzy wyłonią grupę 10 osób, które zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu - półfinału Konkursu. Elementem decydującym będzie wartość artystyczna zdjęć.

Bitwa Mistrzów


Drugi etap to półfinał konkursu. W dniu półfinału zakwalifikowani uczestnicy zostaną podzieleni drogą losowania na dwie grupy, nad którymi opiekę merytoryczną będzie sprawował losowo wybrany fotograf (Karol Tomaszewski lub Grzegorz Szafruga). Uczestnik każdej grupy będzie realizować indywidualną sesję fotograficzną. Temat sesji zostanie ogłoszony przez organizatorów w dniu półfinału. Efektem pracy każdego uczestnika będzie wybrane przez niego zdjęcie, które zostanie opublikowane i poddane głosowaniu w mediach społecznościowych. Dodatkowo zdjęcia te zostaną wydrukowane i zlicytowane, a dochód zasili konto Fundacji Trzeba Marzyć. Dwóch uczestników, którzy zbiorą największą liczbę głosów internautów zostanie zakwalifikowanych do etapu trzeciego.

Trzeci etap to finał konkursu. W dniu finału dwójka finalistów będzie rywalizować ze sobą wykonując określoną studyjną sesję fotograficzną. Temat sesji zostanie podany w dniu finału. Czas na wykonanie sesji będzie limitowany. Sesja będzie obejmować ustalenie koncepcji sesji, zlecenie wykonania make-up’u wizażystce, samodzielną budowę scenografii z elementów i przy użyciu narzędzi dostarczonych przez Organizatorów oraz samodzielne wykonanie 36 zdjęć zgodnych z tematem sesji przy użyciu sprzętu oświetlenia studyjnego dostarczonego przez Organizatorów. Uczestnik zgłosi tylko jedno zdjęcie do finału, które zostanie poddane głosowaniu internautów w mediach społecznościowych. Uczestnik, który uzyska większą liczbę głosów zostanie zwycięzcą Konkursu. Finałowe zdjęcia (podobnie jak półfinałowe) zostaną wydrukowane i zlicytowane, a dochód zasili konto Fundacji Trzeba Marzyć.

Prowadzący
Grzegorz Szafruga - fotograf specjalizujący się w fotografii reklamowej i studyjnej. Ponad 13 lat z aparatem w ręku, a od 8 głównie w studio. Fotografuje od mody po kampanie zespołów sportowych czy samochody. Zwolennik starej szkoły fotografii zakochany w świetle i jego możliwościach.

Bitwa Mistrzów


Karol Tomaszewski - fotograf, dyrektor artystyczny, operator, jeden z założycieli Grupy Vidoq. Przez lata pracujący na pograniczu filmu, telewizji i eventów. Zdobyte doświadczenia wykorzystuje na co dzień w pracy fotografa. Znajomość rożnych technik pozwala mu tworzyć skomplikowane obrazy i podejmować się nawet najbardziej wymagających projektów, które pozwalają tworzyć nową jakość. Praca ze światłem jest jego pasją – ciągle poszukuje nowych form wykorzystania światła w fotografii i filmie. Lubi eksperymentować i łączyć różne formy plastyki obrazu.

Plan wydarzenia
DZIEŃ 1 – Piątek – 6 listopada 2015
Pierwszy dzień, czyli eliminacje. Pod okiem Karola Tomaszewskiego i Grzegorza Szafrugi uczestnicy rywalizacji, podzieleni na dwie grupy, zmierzą się na naszym studyjnym ringu wykonując sesję zdjęciową. Głosowanie w mediach społecznościowych wyłoni finalistów.

DZIEŃ 2 – Sobota – 7 listopada 2015
W transmitowanym na żywo finale, walcząc z presją czasu, każdy z pretendentów zrealizuje sesję fotograficzną od A do Z. Samodzielnie opracuje jej koncepcję, przygotuje scenografię i zadecyduje o tym, jak ma wyglądać jego modelka. Na wykonanie zadania będzie miał 60 minut i 36 klatek. Publiczność w studio oraz internetowa widownia wybiorą zwycięzcę. Wielkiemu finałowi będą towarzyszyły panele warsztatowe, prezentacje sprzętu na stoiskach Partnerów i inne atrakcje. Zdjęcia wykonane podczas półfinału i finału będą licytowane na rzecz Fundacji Trzeba Marzyć przez kilka dni po zakończeniu imprezy.

Nagrody
Za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie uczestnik otrzyma:
  • mobilna lampa błyskowa FOMEI Digitalis Pro S400 DC;
  • monitor graficzny EIZO ColorEdge CS240;
  • voucher uprawniający do 1-dniowego wynajmu studia Vidoq.

Za zajęcie drugiego miejsca w konkursie uczestnik otrzyma:
  • zestaw wyzwalania radiowego dwóch lamp reporterskich lub studyjnych (2 odbiorniki + 1 nadajnik) FOMEI TR-16;
  • skaner EPSON Perfection v550.


Regulamin konkursu: bit.ly

Zobacz także:
Konkurs fotograficzny "Zdrowie - podaj dalej!"
W półmroku świat jest inny. Ostatni weekend!
Konkurs National Geographic Traveler Adventure Team
Wyniku konkursu Japońskie Kadry 2015
Konkurs Tokiny. Do wygrania warsztaty na Wyspach Kanaryjskich
Konkurs Fotografia Miesiąca 2015
Kto wygra w Polskim Konkursie Fotografii Sportowej?
Konkurs fotograficzny "Rozwój w obiektywie"
Rozwiązanie konkursu "Przygoda w obiektywie"
Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic rozstrzygnięty!
Konkurs Nikon European Film Festival
Konkurs Sony. Do wygrania nowa kamera PXW-FS5!
„To My tworzymy świat”, czyli nowy projekt i konkurs Canona
W Chinach i o Chinach 2015 - konkurs fotograficzny
Zwycięskie prace konkursu Nikona
Rozwiązanie konkursu "Najlepsze z najlepszych"
Red Bull Illume - został tydzień
Rolniczy konkurs fotograficzny
Konkurs "Życie jest piękne"
Rozwiązanie konkursu "Ten krajobraz mnie zachwycił"
Canon świętuje jubileusz - prezentuje zdjęcia i organizuje konkurs
Leica Street Photo: rozstrzygnięcie konkursu i wystawa

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 3.077s.