Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  GrandFront 2015 potrwa dłużej


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Mimo zastosowania mniejszego przetwornika obrazu, wizjer Olympusa E-3 dorównuje jasnością i wielkością konkurencyjnym aparatom półprofesjonalnym z matrycami APS-C.
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

GrandFront 2015 potrwa dłużej
Dodał: Błażej Organisty 07.03.2016
W związku z dużym zainteresowaniem redakcji termin przesyłania zgłoszeń do Konkursu Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku GrandFront 2015 został przedłużony do 11. marca. Statuetką GrandFront uhonorowana zostanie najlepsza strona tytułowa gazety lub okładka czasopisma opublikowana w prasie polskiej w 2015 roku.


W Konkursie rywalizować mogą też elektroniczne wydania gazet i czasopism oraz publikacje przeznaczone na urządzenia mobilne. Zwycięzcy poszczególnych kategorii tematycznych zostaną uhonorowani nagrodami ArtFront. Jury będzie miało również możliwość przyznania Nagrody Specjalnej za szczególne osiągnięcia artystyczne i edytorskie, które w innowacyjny oraz kreatywny sposób łączą tekst, ideę i rozwiązania graficzne.

GrandFront 2015


Zainteresowanie, jakim cieszy się konkurs, zarówno wśród redakcji, jak i w branży związanej z rynkiem mediów, świadczy o ogromnej roli, jaką odgrywa on na polskim rynku prasowym. Ideą konkursu jest stworzenie przestrzeni dla bezpośredniego zestawienia osiągnięć grafiki redakcyjnej, nagradzanie najlepszych rozwiązań oraz promowanie ich twórców. Przez lata konkurs stał się ważnym punktem odniesienia dla twórców i przyczynił się do wzrostu poziomu projektowania graficznego w polskiej prasie.

Mając na uwadze dynamiczne zmiany zachodzące na polskim rynku prasowym Izba stara się aktywnie wychodzić im naprzeciw. Efektem tego są zmiany, które w tym roku zostały wprowadzone w regulaminie konkursu, miedzy innymi dotyczące modyfikacji kategorii, w których można zgłaszać okładki czy aplikacje internetowe.

Duża liczba zgłoszeń nadsyłanych przez redakcje świadczy o silnej pozycji konkursu na polskim rynku wydawniczym. W dotychczasowych edycjach o nagrody rywalizowało prawie 5000 prac. Przez lata o miano najlepszych walczyły nie tylko pisma o zasięgu ogólnopolskim, ale również wydawnictwa lokalne i regionalne. Każdego roku do udziału zgłaszają się zarówno zwycięzcy z lat wcześniejszych, jak i wiele nowych tytułów.

Prace do konkursu można zgłaszać w dziewięciu kategoriach dla prasy drukowanej oraz trzech dla wydań elektronicznych:
 • dzienniki,
 • gazety lokalne (o zasięgu poniżej województwa),
 • polityka i ekonomia,
 • lifestyle,
 • rozrywka i gwiazdy,
 • rodzina i dom,
 • nauka i technologia,
 • hobby,
 • off,
 • strona internetowa,
 • serwis mobilny,
 • publikacja na tablecie.


Do konkursu zaproszone są wszystkie redakcje tytułów prasowych drukowanych, które zgodnie z datą wydawniczą, ukazały się w 2015 roku, posiadają własny numer ISSN oraz są samodzielnie dystrybuowane. Wydania elektroniczne zgłaszać mogą redakcje, których tytuły obecne były na rynku w 2015 roku i posiadają numer ISSN lub są mutacją wydania drukowanego.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest wypełnienie i przesłanie do 4 marca 2016 roku elektronicznego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej konkursu www.grandfront.pl, a także jednego egzemplarza okazowego zgłaszanego wydania pisma oraz podpisanego oświadczenia dotyczącego praw autorskich. Udział w Konkursie jest bezpłatny.

Oceny zgłoszonych do konkursu prac dokona jury, składające się z dyrektorów artystycznych, grafików prasowych, fotografików, wydawców i wykładowców uczelni plastycznych.

Rozstrzygnięcie Konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w maju 2016 roku, podczas uroczystej Gali Finałowej w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Więcej informacji: www.grandfront.pl

Zobacz także:
BZ WBK Press Foto 2016
Kolejny odsłona konkursu Olympusa
II edycja KFT
Konkurs ''Uwielbiam czerń i biel'' rozstrzygnięty!
Konkurs Uchwyć Kolor rozstrzygnięty!
Uroki zimy – ostatnia szansa!
Konkurs Przyroda Ojczysta
Konkurs fotograficzny w ramach FILM VIDEO FOTO
Konkurs Świeć się z Energą rozstrzygnięty!
Śląska fotografia prasowa - konkurs
Konkurs Olympus
Ostatnie dni konkursu Tychy Press Photo 2016
Konkurs "Jesienny spacer z aparatem" rozstrzygnięty!
Fotograficzne abstrakcje – konkurs Fotografuj.pl
Konkurs "W półmroku świat jest inny..." rozstrzygnięty!
Zwycięzcy konkursu "To My tworzymy Świat"
Rozstrzygnięcie konkursu Cyknij w recykling
Świeć Się – konkurs fotograficzny
Znamy laureatów konkursu "Rozwój w obiektywie"

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.103s.