Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Gavrysh, de Middel i Gronski w Łodzi


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Wartość przysłony f/1.0 nie jest graniczną (najmniejszą) wartością ciągu przysłon, i że istnieją obiektywy większej jasności niż 1:1.0?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Gavrysh, de Middel i Gronski w Łodzi
Dodał: Błażej Organisty 10.11.2015
Baudelaire mianem "flâneur" nazwał miejskiego wędrowca. Stąd wziął swoją nazwę fotograficzny program, angażujący czternaście organizacji partnerskich i dziesięć państw Europy. W Łodzi rozpoczął się właśnie ten cykl rezydencji artystycznych, w ramach których fotografowie z Ukrainy, Hiszpanii i Łotwy zrealizują oparte o kontekst miasta projekty. Rezultaty ich pracy będzie można obejrzeć w czerwcu 2016, podczas piętnastej, jubileuszowej, edycji łódzkiego Fotofestiwalu.


Ideą projektu jest zachęcenie fotografów do pracy z przestrzenią miejską w nowy sposób, umożliwiający świeże spojrzenie na dynamikę europejskich miast oraz ich geograficzne i społeczne krajobrazy. Projekt eksploruje ideę zjawiska “flâneur”, umieszczając je w kontekście współczesnej, europejskiej codzienności. Poszukuje tego, co w miastach nieoczywiste, szukając innego sposobu rozumienia przestrzeni miejskiej i jej osobliwość. Podczas łódzkiej edycji programu trójka fotografów spędzi w mieście dwa tygodnie i stworzy o nim projekt.

Instalacje fotograficzne, powstałe w wyniku pobytów rezydencyjnych artystów, eksponowane są nie w galeriach, ale na specjalnych podświetlanych kubikach, które zainstalowane zostają w publicznej, codziennej przestrzeni sfotografowanych miast. W ten sposób Rezydenci pracowali już w Mansfield w Wielkiej Brytanii, Lizbonie, Londynie, Hamburgu, Cortonie.

Flaneur, Łódź


Swój pobyt w Łodzi zakończył pierwszy uczestnik polskiej edycji Flâneur, Dima Gavrysh z Ukrainy. Miasto sfotografuje jeszcze Cristina de Middel z Hiszpanii i Alexander Gronski z Litwy. Efekt ich pracy zostanie pokazany na ulicy Piotrkowskiej podczas 15. edycji Fotofestiwalu w Łodzi. Urodzinowa edycja festiwalu będzie poświęcona fotografii podróżniczej. Dzięki programowi Flâneur artyści pokażą Łódź z perspektywy podróżnika.

Więcej informacji o projekcie Flâneur: www.flnr.org

Zobacz także:
Wizje Natury 2015
Konkurs "Fotografia miesiąca" - listopad
CashBack Canon na lustrzanki z akcesoriami
#HeroesWeLove – fotograficzny konkurs na Instagramie
Dziś otwarcie OFFO!
Poland National Award Sony World Photography Awards 2016
Piątek w Lublinie
Bitwa Mistrzów, czyli fotograficzne reality show!
Wernisaż otwierający tegoroczny OFFO
Pierwsza prezentacja festiwalu TERRA już za miesiąc
Roland na dziko w Żywej Galerii
Konkurs fotograficzny "Zdrowie - podaj dalej!"
MEDIA LAB 6: Bez wiedzy autora

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 4.805s.